Dysplazja u dzieci: jak go leczyć?

Dysplazja u dzieci: jak go leczyć?

Drodzy Mamo. Jeśli Twoje dziecko ma dysplazji stawu biodrowego, nie panikuj. To jest uleczalna. Dlaczego podniosłem to pytanie. Fakt, że narodziny mojej córki umieścić taką diagnozę. Oczywiście złapałem szok.

Tylko że w mojej głowie nie wspiąć, szczególnie przerażająca myśl, że dziecko może utykać później. Szukałem wiele informacji w internecie. Następnie Kongres ekspertów ich uspokoił mnie i powiedział, że moja córka wszystko przywrócone.

Odprowadzane masażu, specjalne strzemiona do nóg, i poszliśmy do ocieplenia (pamiętać, jak się nazywa). Teraz jej córka jest prawie 2 lata, mam nie tylko pieszo, a latanie))))

Tutaj przeczytać artykuł tutaj opisuje to wszystko mo asno ….

Dysplazja u dzieci są często – około 7% dzieci. Ważne jest, aby spędzać czas rozpoznania i leczenia dysplazji tych problemów w przyszłości, nie zostanie zwiększona. To jest to, co mamy na miejscu dla matek.

Czasami zdarza się, że dziecko rodzi się z zwichnięte, ale jest to dość rzadkie, to jest o wiele bardziej powszechne, są inne patologie, takie jak dysplazja stawu biodrowego i innych.

Dysplazja u dzieci może być wszystko, w tym zaburzeń hormonalnych, niedobory witamin, zaburzenia metaboliczne u matki podczas ciąży, itp Papierosy i alkohol może także prowadzić do patologii stawu biodrowego. To jest konieczne, choroba nie rozwija się w coś poważnego, tak wcześnie, jak to możliwe, aby go zdiagnozować.

Dysplazja u dzieci, jak go zidentyfikować się?

Na rozpoznanie dysplazji u dzieci powinna być natychmiast po przyjeździe ze szpitala, aby zobaczyć pediatra dziecka, a po kilku dniach, czy wszystko jest w porządku – ortopeda. Ale także o konieczności ścisłego monitorowania nogi dziecka.

Aby to zrobić, należy umieścić go na plecach, zegnij nogi rozprzestrzeniać się jej nogi i przekręcić je w ruchu kołowego. Jeśli nie występują żadne problemy, będzie się obracać swobodnie i jeśli połączenie jest uszkodzona otworzyć nogi nie jest takie łatwe.

Oprócz autodiagnozy dysplazji u dzieci należy umieścić dziecko na brzuchu i nogach wygiętym jakby czołga. Natychmiast widać żadnych uszkodzeń, jeśli jest miejsce.

Ponadto zwraca uwagę na nogi dziecka samej długości. Jeśli jedna noga nieco krótsza od drugiej, dziecko może być dysplazja!

O dysplazji u dzieci mogą mówić i nieparzystej liczby fałdy na nogach. Jeśli jeden fałd nóg znacznie większy niż inne, należy zwrócić uwagę na to do ortopedy.

Widząc wszelkie odchylenia od powyższego, natychmiast pokazać dziecko lekarzowi. Więc można uniknąć wielu problemów, ponieważ stawy noworodka nie jest jeszcze utworzony, i może być bardzo proste masaże i gimnastykę, aby przywrócić je do normalnego stanu.

Jeśli na wczesnym etapie, aby uniknąć dysplazji u dzieci nie udało, potrzebne są specjalne maszyny: poduszki Frejka strzemiona Pavlika autobusów Villenskogo i in.

Lekarz może skierować pacjenta do x-ray lub USG. Nie bójcie się tych procedur dla dziecka nie są niebezpieczne. O wiele bardziej niebezpieczne, jeśli są zawiadomienie późno dysplazja z dzieckiem.

Fizjoterapia w dysplazji u dzieci

Ale nie w prawo o złe. Jeśli zauważysz dysplazji u dzieci w czasie pozbyć się choroby pomoże gimnastyki i masażu. Gimnastyka dysplazji odbywa się 2-3 razy dziennie, co wykonują, co musisz zrobić 10-15 razy.

Nawiasem mówiąc, to jest dobre do gimnastyki, nawet jeśli dziecko jest w porządku, jako środek zapobiegawczy.

Rozpocznij korzystanie z „rower”.

Bend i rozprostować nogi, najpierw razem, a następnie skręcić.

„Turn” nogi. Zegnij nogę w kolanie, ręce, przytrzymaj bioder, kolan i zapięcie i zrobić kolejny koliste ruchy biodrami.

I wreszcie, najważniejszym exercise – hodowli biodra w kierunku pod kątem prostym do ciała dziecka. Śledź 150-200 powtórzeń.

Wszystkie ćwiczenia z dysplazją u dzieci należy zrobić sprawnie, bez szkodliwego wpływu na dziecko. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to na pewno się uśmiechać!

Masaż u dzieci z dysplazją

Masaż – również doskonałym sposobem leczenia dysplazji u dzieci. Wykonywanie masażu, umieścić dziecko z powrotem na twardą powierzchnię. Po pierwsze, delikatnie głaszcząc go, nie naciskając mocno na skórze przez 3-5 minut. Następnie rozpocząć pocieranie palców dziecka.

Teraz trzeba dać trochę silniejszy. Aby poprawić krążenie krwi, rozwój dziecka talii, pośladków i nóg. I nie spróbować postawić lub położyć go, dopóki nie pokazuje, że chce go.

Po raz pierwszy masaż w dysplazji zapytać profesjonalnego masażysty i pokonał, aby zobaczyć, jak on wykonuje go. Wtedy to zrobić samodzielnie. Po spędzeniu 10-15 sesji, pozwalają sześciu tygodni przerwy, a następnie wykonaj tę samą liczbę sesji.

Dysplazja u dzieci leczenie strzemion

Następnie udać się do ortopedy. Jeśli promienie X, który najprawdopodobniej powoła cię, pokazują, że połączenie jest nadal uszkodzony, należy nałożyć opony lub strzemię.

Ma pomóc naprawić dziecka nogi zgięte i ułożone stan, głowa kości udowej jest w kostną panewkę jamy. Jeżeli depresja jest słabo rozwinięta, to urządzenie są 3 miesięcy, jeżeli nie jest zwichnięcie wspólnych – sześć miesięcy.

Przewijać i kąpać dziecko nie będzie kolidować z strzemionach. Zmiana pieluchy, itp – Zbyt. Ale można dostosować wielkość i szerokość nóg hodowlanych.

Tydzień później, ponownie odwiedzić lekarza, aw przyszłości należy to zrobić co 3-4 tygodnie.

Dzieciak w strzemionach może siedzieć w fotelu lub na krześle, może być noszony, czyli w razie jakichkolwiek problemów, choć, oczywiście, dotyczy zwiększenia. Potrzebny będzie również monitorować, czy porusza się nogi, nie ma pieluszkowe. Ale jeśli wszystko pójdzie dobrze, po dysplazji while całkowicie zniknąć.

Dysplazja u dzieci, ważne jest, aby wyeliminować czas, ponieważ w przyszłości może to prowadzić do problemów z chodzeniem. Dziecko z tym, że idzie później niż ich rówieśnicy, a może wciąż kuleje lub zataczając z nogi na nogę. Po pierwsze, będzie to wszystko na marne, ale z wiekiem może być niebezpieczne choroby, takie jak zapalenie stawu biodrowego lub choroby partes.

Aby uniknąć dysplazji u dzieci, przestrzegać kilku prostych zasad. Nosić dziecko w mniej lub bardziej luźne ubrania, umieścić go na brzuszku. W rękach osoby noszenie go do siebie. Jeśli Ciebie – karmiącej matki, jedzą dużo wapnia.

Prikarmlivaya dziecko, dać mu ser. To wszystkie wskazówki na dzisiaj. Przeczytaj „Superman” i być zdrowe!

Share →