Dżem kalorii

Dżem kalorii

Dżem – deser, otrzymane przez gotowanie, żadnych owoców lub jagód (a czasami warzywa) z maksymalnym zachowaniem integralności postaci produktu. Cukier w produkcji dżemu stosowany jako środek konserwujący do długotrwałego przechowywania.

Co kalorii dżem zależy od receptury, przez który jest przygotowany, a konkretnie – ilość cukru na kilogram materiału, zawartości węglowodanów w produkcie, czas obróbki cieplnej, gęstości syropu i ilości wody w nim rozpoczęciem. Wysokie dżemy kaloryczne – 245-285 kcal / 100 g, ale jeśli używana zamiast fruktozy cukru, kalorii zacięcie byłoby znacznie mniej – 150-155 kcal / 100 g

Pomimo kalorii jam stosowane jako deser korzystny, ponieważ jest całkowicie naturalnym produktem. zachowuje się w różnym stopniu wartość biologiczną używany w jego przygotowanie owoców i jagód. Na przykład, prawie całkowicie zachowuje witaminy dżem czarne i czerwone porzeczki, rokitnik, jabłka. Jak każdy produkt wysokiej kalorii, dżem powinny być spożywane z umiarem, ale jest to możliwe w menu lepiej zastąpić kandyzowanego sklepu kilka łyżek dżemu użyteczne i smaczne do herbaty.

Zmniejszenie kalorii dżem może być, jeśli gotować owoce i jagody o minimalnej kaloryczności jako jarzębina, kruszyna, berberys, wiśni i cukru, jak i zastępczego miodu, fruktozy lub stewii.

Ile kalorii jest w korku

Kalorii dżem przygotowane z tej samej ilości cukru z różnych owoców i jagód na 100 g:

  • Cherry – 230 kcal;
  • Aronia – 246 kcal;
  • Peaches – 248 kcal;
  • Jabłka – 254 kcal;
  • Pigwa – 263 kcal;
  • Strawberry – 264 kcal;
  • Morela, porzeczka czarna – 265 kcal;
  • Gruszki, truskawki – 271 kcal;
  • Malina – 275 kcal;
  • Śliwki – 281 kcal.

Jesienią i zimą – jam doskonałe źródło witamin, minerałów, błonnika, soli mineralnych, które są dobrze zachowane w produkcie nawet po obróbce cieplnej.

Kalorii pięć minut dżem

Jeśli długotrwałe przechowywanie dżemem używać do sterylizacji, proces obróbki cieplnej może być zminimalizowany do maksymalizacji ochrony biologicznie cennych składników odżywczych. Cukier dżem pięć minut receptę potrzebne dwa razy mniej niż w konwencjonalnych środków, Liczba kalorii w korku będzie prawie połowa poniżej.

Jagody i owoce posypane cukrem i nalegać zwolnieniu sok, lub twarde owoce i jagody z grubą skórką są wypełnione syropu cukrowego. Syropu lub soku stał się po pewnym czasie połączyły się, doprowadza się do wrzenia w ciągu 5 minut od wrzenia zanurzone owoców lub jagód. Zacięcie pakowane w sterylnym pojemniku szczelnie zakorkowany, przechowywać go w suchym i chłodnym miejscu.

Szczególnie polecany do przygotowania się do tej receptury maliny, rokitnika, Kalinovoye, Rowan i dżem porzeczkowy – doskonałe źródło witamin na zimę, jest często stosowany w zapobieganiu i leczeniu przeziębienia. Niższy jam kalorii, który jest stosowany do leczenia, tym mniej naprężany ciała niezdrowej i powyżej wartości terapeutycznej produktu.

Pomimo dżem kalorii – wspaniały deser i pięknym, naturalnym domu lekarza. Jam zbiorów w przyszłości powinna być na poziomie, które spełniają potrzeby rodziny w zimie. Długi zachowane, kandyzowane zacięcie wyjątkiem nadmiaru cukru, nie ma innych wartości odżywczych nie masz.

Jedz dżem powinien być rozsądny. Kilka łyżek dziennie nie dodawać dodatkowych kilogramów, ale ciało będzie dostarczyć przydatnych i niezbędnych składników odżywczych.

Share →