Dżem z melona zimowym

Dżem z melona zimowym

Dżem z melona zimowym warzone w trzech seriach, dwóch z nich na 10 i ostatnim 15–20 minuta. Poprzez swój aromat cytrynowy jest otrzymywany z lekkim kwasowości i zapach staje się egzotyczne i bardzo bogaty. Taki słodki cud może być przechowywany w chłodnym miejscu od 6 do 8 miesięcy i przez cały ten czas będzie zachwycać swój ulubiony rodziny jego apetycznie!

Składniki do produkcji zacięcie do melon zimowy:

2-litrowe słoiki połowę:

Zapasy:

Przygotowanie dżemu melona na zimę:

Krok 5: gotować melon dżem na zimę – trzeci etap.

Rozprzestrzenianie przygotowane zapasy na krysztale wyczyścić stół kuchenny i umieścić naczynia i dżem na średnim ogniu, a po ugotowaniu aromatyczny płyn zmniejsza jego poziom w małych. Następnie umyć i wysuszyć cytryny. Na pokładzie cięcia cięcie dzwoni, pół lub ćwiartki pierścienie i wyślij w rondlu z dżemem.

Krok 6: konserw zacięcie do melon zimowy.

Następny z kolei ustawić na wysterylizowanych słoików z lejkiem, szeroko usta za pomocą kadzi, przelewa się je gotowe dżemem i przykryć każdą metalową pokrywę gorącej. Jeśli używany śrubę, tak mocno je dokręcić ręcznik kuchenny, jeśli metalowa z gumką, a następnie zamknąć puste kluczem do ochrony.

Krok 7: post melona dżem na zimę.

Dżem z melona zimowym serwowane jest w temperaturze pokojowej. Wlewa się ją do głębokiej miski, lody, wazony, deser i łyżeczki obok put i umieścić małe danie. To pyszne przyjemne smak herbaty świeże i bardzo często jest to używane do impregnacji dżem lub dekoracji: słodkiego ciasta, placki i ciasta francuskiego ciasta.

Ciesz się!

Appetit!

Wskazówki do receptury:

– opcjonalnie zamiast naturalnej cytryny, można użyć kwasu cytrynowego lub wyeliminować ten składnik;

– Bardzo często w trzecim etapie gotowania w misce z dżemem dodać cukier waniliowy, kilka szczypty cynamonu i mielonych goździków;

– do przygotowania tego deseru jest lepiej wybrać dojrzałe, ale twarde melony;

– gorący dżem może wlać do słoików podgrzewanych, przykryć luźno z pokrywkami i umieścić w garnku z podgrzewaną wodą do 70 stopni, podczas gdy powinno być poniżej szyi pojemnika około 3 cm. Po zagotowaniu zmniejszyć poziom ogień do średnio- i wysterylizowanych słoików pod pokrywki: pół litra — 10 litrów oraz — 15 minut. Następnie zamknij, sprawdzić szczelność i umieścić pod przykryciem przez kilka dni, a następnie wysłać przedmiotu do chłodniejszego miejsca.

Dodatkowe informacje:

Share →