"Dzieci" choroba morska: objawy u dorosłych

"Dziecko" Świnia: Objawy choroby u dorosłych

Trochę o nazwach

Świnka – jest zaraźliwa (zakaźne) zakażenie wirusem, wcześniej dość często u dzieci. Najbardziej rozpoznawalnym objawem jest bolesny obrzęk ślinianki i gruczoły podżuchwowego. Obrzęk często występują po obu stronach co najmniej – jedna. Twarz mężczyzny dostaje puffy wygląd. W rosyjskim tradycji, uważa się, że w tym samym czasie przypomina «świnia», Stąd popularna nazwa zatrzymany. Ale lekarze w Wielkiej Brytanii twierdzą, że twarz pacjenta staje się jak chomik.

Angielska nazwa choroby – świnka – pochodzi od starego słowa uderzeniami znaczeniowych dialektu lub uderzać wewnątrz policzek. W encyklopedii tradycyjnej medycyny można znaleźć starożytny, «Babcia»Nazwa choroby – «świnka»,

Na epidemii świnki

Lekarze nazywa chorobę świnkę od łacińskiego imię ślinianek przyusznych – Glandula parotidea. Wcześniej, oficjalna nazwa dodano więcej epidemii definicji, która jest teraz za nieaktualne, chociaż ognisk epidemicznych okresowo przekazywanych przez media. Tylko w 2012 roku w Belgii, był ogromny przyjmowanie uczniów zarażonych nowym szczepem wirusa świnki, który nie dotyczy istniejącej szczepionki. W 2010 roku epidemia odnotowano w Izraelu, jednak wśród dzieci ultra ortodoksyjnych uodpornionych «Charedim»,

Naprawdę poważne choroby epidemiczne w naszych czasach są rzadkie.

Komu świnkę

Świnka jest znany przede wszystkim jako choroba «dziecko»Z łatwością rozproszonej w szkołach, przedszkolach i sanatoriach. W przypadku wybuchu choroby wpływa na instytucje edukacyjne w fale. Epidemia może trwać do 100 dni.

Zwykle objawia świnki u dzieci w wieku 5 do 15 lat, ale w ostatnich latach coraz bardziej zdiagnozowano świnkę u dorosłych, głównie u mężczyzn w wieku 20-30 lat.

Świnka Objawy u dorosłych

Objawy choroby u dorosłych to podobne objawy u dzieci, chociaż w przeszłości choroby często idzie w parze z łagodnymi objawami nie zawsze jest możliwe, aby określić, który to świnia. Objawy u dorosłych obejmują powiększenie węzłów chłonnych, bóle głowy, bóle stawów lub bóle brzucha, gorączka (do 38º), Suchość w ustach i utrata apetytu, zmęczenie. Często posiłek zamienia się w prawdziwego posiłku bólu podczas żucia i połykania, więc pacjenci iść do recepcji tylko płynnej żywności (kasza). Ponieważ objawy są podobne do dziesiątek innych chorób, ważne jest, aby dowiedzieć się, co nie ma anginę lub mononukleozę zakaźną, czyli świnia. Objawy pojawiają się średnio 16-18 dni po dorosłych infekcji.

W niektórych przypadkach, okres inkubacji trwa 12 lub 25 dni.

Gdzie mogę ją dostać?

Świnkę przenoszona przez kropelki rozpylone w powietrzu. Wirus choroby należy do rodziny paramyksowirusom. On boi się wysokiej temperatury, ekspozycja na promieniowanie UV. Najwyraźniej tak, ogniska występują głównie w marcu i kwietniu, mniej z nich w sierpniu i wrześniu. Wirus świnki znaleźć w ślinie chorego, do zakażenia dochodzi podczas kaszlu, kichania, rozmowy. Możesz zachorować, używając rzeczy osobiste pacjenta (ręczniki, zabawki, przybory kuchenne).

Wydalać wirusa we krwi, moczu i piersi mleka pacjentów.

Jak niebezpieczne świnia?

Choroby u dorosłych i młodzieży (ponad 12 lat) może spowodować bardzo poważne powikłania: zapalenie jąder (zapalenie jąder, co może skutkować w przyszłości niepłodności) lub uszkodzenia narządu słuchu, co prowadzi do pełnej lub częściowej głuchoty. W rzadkich przypadkach może stać się stan zapalny trzustki, tarczycy, grudnia, rozwijać zapalenie opon mózgowych, zapalenie mózgu lub cukrzycy. Tak więc, nie są zbyt złożone, nie rozpoznano choroby w czasie «świnka» Możliwe najgorsze konsekwencje.

Pamiętaj, że tylko lekarz może stwierdzić z całą pewnością, że masz świnkę. Objawy u dorosłych nie zawsze wymawiane, a około jednej czwartej pacjentów przeniesionych na świnkę bez wymawiane objawów, niemal niezauważalnie. Najlepszym środkiem zapobiegawczym przeciwko tej chorobie jest szczepienie.

Odzyskujemy od pacjentów świnka wywołania odporności przez całe życie.

Share →