Dzieci na drodze

Dzieci na drodze

(2 głosów, średnia 5.00 z 5)

W sytuacji, gdy kierowca jest zaniepokojony codziennych trosk, z obecnością różnych myśli w mojej głowie, na drodze może nagle mieć dziecko. Jak ocenić sytuację i jak się zachować? Dziecko może zachowywać się zupełnie inaczej, jako dorosły.

W tym artykule dowiesz się, co trzeba wiedzieć o dzieciach, by zapobiec tragedii na drogach.

Dziecko może reagować na sytuację, która występuje nagle na drodze trochę inaczej niż pieszych dorosłych. Jest tak, ponieważ fizjologii dzieci jest na etapie kształtowania, poza tym nie jest zbyt stabilna. Każdy wie, że dzieci wszystko bardzo mobilna.

Socjologowie na podstawie doświadczeń, twierdzą, że dzieci i dorośli drogi krzyżowej na różne sposoby. Dorosłych ocenia sytuację, co dzieje się na drodze, na długo przed garnitur blisko niego. Dzieci są rozmyślałem, gdy zbliża się do drogi lub jej ruchu. Należy pamiętać, że chłopcy są bardziej ryzykowne niż dziewcząt.

Fakt ten wyjaśnia, statystyki wypadków z udziałem chłopców dwukrotnie prawdopodobne niż z dziewczynami.

Zachowanie dzieci mają wpływ różne czynniki. Przykładem tego jest „widzenie tunelowe”, przez które dziecko widzi tylko to, co skierowane wzrok. W efekcie czynniki obejmują aspekty fizjologiczne. Dziecko bez znanej przyczyny może być ostro szarpnąć do przodu lub prowadzony w zupełnie przeciwnym kierunku.

Kałuża, znajduje się w przedniej może spowodować, że dziecko wraca, nie boi się dostać pod samochodem. Cóż prądu orientacji dziecka nabywa tylko wtedy, gdy 7 lat.

Do 4 lat od wieku dzieci nie rozumieją, znaki drogowe i nie rozumiem ich treść. Biura ciężarowe kojarzy z ich autka i myślę, że każdy pojazd może zatrzymać natychmiast.

Dziecko nie reaguje na prędkość ruchu pojazdów i ich wymiarów. Dla dziecka ogromne ciężarówki, która porusza się z małą prędkością, może to wydawać się niebezpieczne. Samochody osobowe, które również są wyścigi na pełnych obrotach, może się wydawać, nie jest tak przerażające.

Skoncentruj się na drogach dzieci utrudnia ich niskiego wzrostu, która nie pozwala, aby w pełni ocenić sytuację na drodze, czy jest jakieś niebezpieczeństwo. Dla małej postury i kierowcy jest trudne do zauważenia dzieci w pobliżu.

Około 6 lat wieku dzieci nie określają źródła dźwięku i nie można zwrócić uwagę na nich. Dla tych dźwięku pojazdu zbliżającego się nie może dać żadnego sygnału. Dzieci mają selektywną uwagę.

Z tego powodu, nie mogą skoncentrować swoje wielu stron jednocześnie. Dziecko koncentruje się na interesie swoich rzeczy.

Dziecko niż dorosłego przyrodzonej „mentalność stada.” On nie może wahaj się na czerwonym świetle, czy ktoś już to zrobił przed nim.

Dzieci nie mogą szybko w odpowiednim czasie, aby podjąć właściwą decyzję. Oni mogą się zgubić. Nie ma życia paradoks: układ nerwowy dziecka jest tak, że ryzyko stwarzane przez sytuacji wymagającej szybkiej decyzji, tym szybciej on uruchomiony proces hamowania. Ten temat nie tylko dla przedszkolaków i starszych chłopców.

Znajomość kierowców basics cech psychologii dziecka i fizjologii pomoże im uniknąć tragedii na drogach.

Share →