Dzieci Natury

Dzieci Natury

Jak przygotować sok z brzozy

Ahead – wiosna, wkrótce rozpocznie się obudzić charakter, będzie podkopuje przepływu w drzewa. Użyteczne właściwości brzozy soku jakie opisano w artykule "Sok brzozowy", Tutaj skupimy się na jak przygotować go do użycia w przyszłości. Ale przed tym chcę dodać, że jest, sok z różnych części brzozy różni się w smaku.

Większość słodkie sok jest w grubych gałęzi, w miejscu, w którym główne gałęzie pnia. Z jednego drzewa może trwać do 40 litrów soku, ale to nadal nie jest pożądane. Spróbuj skorzystać z soku

różne brzozy, tak aby nie osłabić drzewa.

Konserw sok z brzozy.

3 litrów soku trzeba 1 szklanka cukru i pół łyżeczki kwasu cytrynowego.

Brzoza szczep sok przez 3 warstwy gazy. Słoik z soda dobre mycia sterylizuje się parą przez 5 minut 3-litrowy. Wlać sok do garnka, dodać cukier i doprowadzić do wrzenia, usuwając pianę. Nie gotować.

Wlać do przygotowanych słoików, dodać pół łyżeczki kwas cytrynowy i rolki. Przechowywać w chłodnym, ciemnym miejscu.

Ciekawe:

Jak brzoza, mogą być zachowane i klon SAP.

Brzoza kwas chlebowy.

Prowadzi się fermentację brzozy SAP. Sok jest filtrowany przez kilka warstw gazę, przelać do butelek szklanych, przykryć ściereczką i wieczka (od plamki) i pozostawić miejsce prohradnom w temperaturze 10-15 stopni, aby wędrować. Fermentacja zaczyna w ciągu 3-5 dni, pochmurne soku. Proces fermentacji w związku z cukru zawartego w soku.

Gotowy do picia w ciągu 2-3 tygodni. Smakuje jak kwas chlebowy, kwaśny i przyjemnym zapachu.

Kolejny przepis kwas chlebowy z soku brzozowym.

Świeży sok przez gazę szczep kilku warstw, wlać w drewnianej beczce. Fit emaliowana patelnia. Przykryć i umieścić na 2-3 dni w ciemnym i chłodnym miejscu.

Następnie dodać smażone skórki chleba.

Zamiast chleba może być rumiane i dodać kiełkujących jęczmień – 30 g na 5 litrów soku. Jęczmień moczy się przez 2 dni w przypadku pojawienia się bakterii, a następnie smażyć w suchym patelni.

Stare receptury napojów gazowanych.

W samym środku butelki wlać, napięte przez gazę, soku brzozowym. W każdej butelki dodać 2 L.Ch. cukier, przyprawy i skórkę z cytryny 3-4 1/4. Po tym, butelki szczelnie zamknięte korki, drutu i związane sznurkiem, wlać żywicę do szyi. Przechowywane w piwnicy, zakopane w piasku.

Okazuje musujący napój, który pije, dodać 1 łyżeczkę cukru w ​​szklance napoju. Wlać należy mieszanie

Sok z brzozy z miętą

Wcześniej sok brzozowy zbierane z różnych ziół, w tym mięty, 50 litrów drewnianych beczkach. 50 l trzeba wziąć 100 gramów suchej mięty. Trawa wlać sok napięte, podgrzana do 80 stopni, i nalegać 6-7 godzin.

Następnie sok odsączono, przesączono, dodano 5% cukru i 0,1% kwasu cytrynowego. Wylano do puszek lub butelek, zamknięto i pasteryzowano przez 25 minut w temperaturze 90-95

Share →