Dzieci streptodermii

Dzieci streptodermii

Choroby skóry nie są jednymi z pierwszych dolegliwości, z jakimi borykają się rodzice z dziećmi. Ale wśród dzieci i młodzieży, są one dość powszechne. I prawdopodobnie co najmniej raz w życiu, ale każda matka ma twarzą w twarz z streptodermii.

Streptodermii – jest grupa zakaźnych chorób skóry wywołanych przez paciorkowce bakterii. Grupa paciorkowcowe liszajec to. streptococcal’ll wybrać, liszaj zwykły przewlekły rozproszonym osobom, twarzy, streptodermii wulgarnych ecthyma.

Objawy paciorkowców dzieci

Kiedy dziecko streptodermii istnieją różne choroby skóry – a mianowicie, pojawiają się owrzodzenia łuszczące. Po pierwsze, mogą one wyglądać słaby, cienkościenne pęcherze wielkości główki zapałki lub grochu wypełnionej klarownej cieczy, w otoczeniu wieńca zapalenia skóry. Wreszcie, rozmiar tych miejscach może wynosić kilka centymetrów.

Miejsca znajdują się głównie na twarzy, pleców i kończyn dolnych. W niektórych przypadkach, po odzyskaniu w miejscu, gdzie zostały one naruszenia integralności skóry, plamy starcze, pozostają niezmienione.

Streptodermii przekazywane przez codziennie od osoby do osoby i zakażenia potrzebuje stosunkowo bliski kontakt. Okres inkubacji wynosi około 7 dni. Zdarza się, że oprócz zmiany zewnętrznych, są wewnętrzne: świąd, suchość skóry, jest wzrost temperatury i obrzęk węzłów chłonnych.

Powodów streptodermii dzieci

Jak już powiedzieliśmy, przyczyną są paciorkowce dzieci paciorkowce. Te kuliste bakterie zamieszkujące wokół nas niemal wszędzie w powietrzu, glebie brudu, kurzu na przedmioty codziennego użytku na błonie śluzowej jelit i nosogardzieli, a na powierzchni ciała ludzkiego lub zwierzęcego. Zakażenie następuje przez kontakt-gospodarstwa domowego, często z powodu złej higieny, co wyjaśnia występowania paciorkowców takich dzieci.

Zmiany skórne zwykle paciorkowce grupy B hemolityczno: zaczyna produkować toksyny epidermolizin, która wpływa na skórę. Nawiasem mówiąc, zagrożenia dla ludzi nie wszystkie istniejące paciorkowców.

Zdarza się, że człowiek może być nosicielem bakterii, ale nie cierpią z powodu konkubinatu. Jednak, gdy pewne warunki paciorkowce jest aktywna i rozpoczyna działalność patologiczny. Ponadto, takie „biernego” steptodermiya jest źródłem zakażenia dla innych.

Korzystne dla wystąpienia paciorkowców następujących czynników:

    zmniejszenie właściwości immunologicznych organizmu; rozwój innych chorób ciała; Niedobór witamin i minerałów; wyczerpanie fizyczne i emocjonalne; niedożywienie (niska jakość, niesymetryczne, szkodliwe); obecność ran skóry, otarcia, zadrapania i inne uszkodzenia; poważne skażenie skóry; lekceważenie zasad higieny osobistej; długotrwałe działanie bardzo wysokich lub niskich temperatur, a także przedłużone działanie wysokiej wilgotności; bliski kontakt cielesny z zainfekowanego nośnika.

Streptokoki, są odporne na działanie wielu czynników, w szczególności, nie są one boi wysokich temperaturach i suchości. Ale wrażliwe na środki dezynfekcyjne i antybakteryjne.

Paciorkowce mogą prowokować rozwój wielu chorób i zaburzeń, i stanowią zagrożenie dla innych. Dlatego leczenie paciorkowców powinny być obowiązkowe!

Jak leczyć dzieci paciorkowcami

Jeśli masz jakiekolwiek oznaki choroby powinien natychmiast odwiedzić dermatologa. Ważne jest, aby ograniczyć dziecka przed kontaktem z innymi dzieci jak najwcześniej, gdyż takie choroby w grupach dzieci mogą występować w epidemii.

Traktuj paciorkowce lokalnie: owrzodzenia i plamy traktowane. Również dezynfekcji zdrowej skóry. Zazwyczaj leczenie (jeśli nie zaniedbał formy) trwa około tygodnia. W czasie choroby dziecka musi być tak często, jak to możliwe, aby zmienić bieliznę i pościel, ale w każdym razie nie można pływać. Zazwyczaj stosuje się rany rozwiązań, antyseptyczne i antybakteryjne maści pasty. Nie maści posiadające zarówno działania przeciwbakteryjne, przeciwgrzybiczne i przeciwzapalne.

Często nałożyć kompresy z salicylowego alkohol, kwas borowy i ołowiu wody.

Jeśli choroba jest już w postaci przewlekłej, obróbkę prowadzi się w sposób zintegrowany. Oznacza to, że w dodatku do środków lokalnych immunoterapeutycznych propishut child sulfonamidy odbioru procedura lub antybiotyków w postaci tabletek, podskórnego i środki przeciwbakteryjne. Również w tym przypadku możliwe jest przeprowadzenie procedur eliminujących inne warunki istniejące w danym momencie dziecka.

Czasami (choć rzadko), że pacjentów streptodermii z Streptococcus szczepień.

Jeśli streptodermii rozpoznano u noworodków, zwłaszcza na skórę głowy, należy pamiętać, że nie może obsłużyć produktów zawierających alkohol.

Do leczenia dzieci paciorkowców także użyć medycynie. Skuteczne w tym przypadku rośliny, zabić kij paciorkowców cebulę, czosnek:, krwawnik pospolity, łopian. Aby zmniejszyć swędzenie użytkowania nalewki z rumianku, szałwii, babki.

Na ogół, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się infekcji, lekarze oferują przeprowadzenie obróbki w szpitalu, albo raczej w klinikach płciową.

Środki ostrożności

Jeśli w Twoim przypadku, drobnych zmian, a lekarz pozwolił być traktowane w domu, należy ściśle przestrzegać kilku zasad:

    codziennie mokro i dezynfekcji pomieszczeń, w których pacjent; kilka razy dziennie, aby przewietrzyć pomieszczenie i kvartsevat; dać chorym dzieckiem osobnej misce grzebień, bieliznę; po użyciu wszystkie elementy należy dokładnie zdezynfekować (odpowiednie leczenie wrzenia antyseptyczne rozwiązania: alkohol, nadtlenek wodoru).

Profilaktyka paciorkowcowe u dzieci

Aby empiryczne przejawy paciorkowce nie wiem, trzeba przestrzegać zasad higieny osobistej. W przypadku mikro urazów skóry, takich jak otarcia, skaleczenia, ukąszenia, należy jak najszybciej antyseptyczne.

Upewnij się, że dziecko nie ma chorób narządów wewnętrznych – to sprawia, że ​​podatny na wszelkiego rodzaju zarazków. Niech dziecko od dzieciństwa przyzwyczajony do prawidłowego i pełnego karmione, więcej chodzić, angażować się w aktywne uprawianie sportu.

Share →