Dzieci zapalenie wątroby

Dzieci zapalenie wątroby

Dziecko ma zapalenie wątroby typu A

Niektóre choroby mają takie żywe znaki z których nawet nie słyszeli rodziców, z dala od medycyny. Na przykład pytanie: „A dziecko chorych z żółtaczką” – Ty odpowie bez wahania. Być może był noworodka żółtaczkę.

Ale teraz mówimy o zapaleniu wątroby typu A, które nazywa się również chorobę Botkin za.

Przyczyną wirusowego zapalenia wątroby typu A u dzieci – wirus wnika przez wątrobę. W rzeczywistości – jest to zakażenie jelit, które mogą zostać zarażone dziecko, łączący się z wcześniej chorego. A najbardziej niebezpieczny w tym sensie dni przed pojawieniem się żółtaczki.

Wirus przenoszony jest również poprzez żywność, wodę lub za pośrednictwem rąk zanieczyszczonych odchodami. Dlatego ważne jest, aby dokładnie myć owoce i warzywa przed jedzeniem, po spacerze, i umyć ręce wodą z mydłem za każdym razem po skorzystaniu z toalety. Jeśli ktoś z Twojego otoczenia ma wirusowe zapalenie wątroby typu A, mogą pojawić się objawy choroby u dziecka w ciągu 2-4 tygodni upłynęło od komunikacji z zainfekowanego dziecka.

Objawy zapalenia wątroby typu A – większość dzieci zaczyna się podnosząc temperaturę od 37,5 do 38-39 stopni. Występuje osłabienie, nudności, wymioty, utrata apetytu. Dziecko skarży się na ból brzucha, zwłaszcza w prawej podżebrza (tu jest wątroby).

Zazwyczaj, w ciągu 1-2 dni temperatura spadnie do normy.

Przed wygląd żółtaczka często pojawia się jeden z najbardziej uderzających objawów: mocz staje się ciemny (kolor piwa) i kał, wręcz przeciwnie, lżejsze (w kolorze gliny). Ten preicteric trwa około 6 dni. Potwierdzić diagnozę lekarza pomaga chemii krwi.

Często skóra dziecka staje się żółta dosłownie z dnia na dzień – pierwsze białek oczu, a potem twarz i ciało. Ale w łagodniejszych przypadkach choroby można włączyć tylko żółte białka oczu, a skóra pozostaje normalny kolor. Interesujące jest to, że od tej chwili stan dziecka poprawia. Żółtaczka osiąga swój szczyt w 7-10 dni od wystąpienia.

Stopniowo wszystkie objawy ustępują, choć innego 2-3 miesięcy dziecko może skarżyć się na osłabienie i ból brzucha, ale pojawienie się bólu, nie zawsze może być.

Leczenie zapalenia wątroby typu A u dzieci – Istotną rolę w tym otrzymuje dietę. Z menu, dzieciak wyeliminować tłustych, pikantnych i smażonych potraw, fasola, majonez, ketchup, czekolada, ciastka, orzechy, sody i soli. Zachęcaj dziecko do bardziej smaczne i zdrowe napoje – herbatę z mlekiem i miodem, biodra bulionową, soki owocowe, jogurty.

Odpręż dania dla dzieci z surowych i gotowanych warzyw (kapusta, marchew, cukinia, ziemniaki), gotowane na parze lub chudego mięsa (piersi z kurczaka, królika, indyka, chuda wołowina), ryby. Ograniczenia w menu mogą być przechowywane od 2-3 miesięcy do lat, zależnie od stopnia nasilenia choroby.

Leków może wyznaczyć żółciopędnie (Flamini allohol), rutynę, witaminę C, A i B. Grupa nie robią dobrze bez otworów Helichrysum i znamiona kukurydzy. Dziecko, które jest chory na zapalenie wątroby typu A, należy wziąć rekordy w klinice. On przechodzi kontrolę dwukrotnie: pierwszy – 1,5 – 2 miesiące po zabiegu, a po drugie – po 5-6 miesiącach.

Również bezpłatny dziecko rocznie od wszelkiej aktywności fizycznej.

Share →