Dziecięcej choroby: choroba morska świnia

Dziecięcej choroby: choroba morska świnia

Dziecięcej choroby: świnia

Choroba świnia. Prawdopodobnie o chorobie z zabawnej nazwie, że wszystko wiedzą. Jednak niektóre niejasne o przebiegu procesu choroby, jak również wszystkie konsekwencje, które mogą wyniknąć w świnię.

Wspólnie spróbujmy dowiedzieć się więcej na temat choroby i jak zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia tych powikłań do minimum.

I zaczynamy naszą historię, że świnia – jest to nazwa używana w mowie potocznej. Oficjalna medycyna nazywa „świnki”. Ta choroba jest chorobą zakaźną charakteru występowania i charakteryzuje ciężkich uszkodzeń gruczołów ślinowych przyuszne.

Dlatego twarz puchnie Porażka pacjenta, przypominając pysk małe zwierzęta, po których choroby i popularnie zwany „świnia”.

Podczas i objawy

Podobnie jak inne choroby zakaźne, świnka ma swój okres inkubacji. Z reguły, jest to średnia z dwudziestu jeden dni. Jednakże, bardzo rzadko, ale zdarzają się przypadki choroby nietypowy – w tych przypadkach, okres inkubacji jest bardzo krótki i trwa nie więcej niż jeden – dwa dni.

Pamiętaj, że chora osoba, zwykle dziecko, to wszystko jest okres inkubacji jest bardzo niebezpieczne dla innych, jako źródło zakażenia.

Choroba jest dość typowe, i ma wyraźny i łatwo rozpoznawalne objawy. Należą do nich:

  Pogorszenie ogólnego stanu zdrowia

Jak w przypadku każdej choroby, stan chorego dziecka z chorobą jest bardzo pogarsza się – może zacząć działać cały czas spać, lub odwrotnie, jest bardzo podekscytowany. Rodzice nie powinni opuścić ten stan dziecka bez odpowiedniej uwagi.

  Fervescence

Zazwyczaj zaraz po zakończeniu okresu inkubacji, chore dziecko wzrasta temperatura. Najczęściej jest w zakresie 38 – 39 stopni, a w cięższych przypadkach może zwiększyć temperatury ciała do 40 stopni.

  Powiększenie węzłów chłonnych

Około na drugi dzień po gorączce chore dziecko może zacząć narzekać na ból pojawił się w dołeczki za uszami i na szyi. Zwykle, ból pojawia się tylko z pierwszą stroną a następnie – w drugim. O pojawi się dzień w tej samej kolejności i obrzęk gruczołów.

Po naciśnięciu tych obrzęków są nalany spójności na palpacyjnie (badanie palpacyjne) bardzo bolesne – z reguły rzadko daje łatwy dziecko dotknąć prostaty. Ponadto zaznaczono ból i połykanie, żucie, a nawet po prostu otwierając usta. Wszystko to przynosi wiele dyskomfortu dla pacjenta dzieciak.

Inną cechą charakterystyczną tego, że dziecko jest chore świnia jest dość specyficzny nowotworów skóry – zarumieniła się, bardzo gładka.

Obrzęk stopniowo zwiększa się rozmiar około pięciu dni. W rezultacie, wszystkie spuchniętą policzek, lub nawet obie. I dopiero po, że guz zaczyna się zapadać. Proszę pamiętać – to całkowicie zniknąć, nie wcześniej niż dziesiątego dnia choroby.

Mniej więcej w tym samym czasie, dziecko normalne temperatury ciała, poprawia ogólny stan zdrowia.

Jak wspomniano powyżej – choroby w niektórych przypadkach może prowadzić do wielu specyficznych powikłań. Choroba morska: konsekwencje mogą być takie jak procesy zapalne, mających wpływ na opony mózgowe, istoty szarej mózgu, zmian patologicznych ucha środkowego. Chłopcy komplikacje mogą wpłynąć na układ rozrodczy.

Leczenie i opieka

Ale nie panikuj – w rzeczywistości prawie wszystkie przypadki, komplikacje powstają w wyniku niewłaściwej pielęgnacji chorego dziecka. Dlatego lekarze stale przypominać rodzicom o konieczności należy postępować ściśle według zaleceń dotyczących opieki nad dziećmi, chorej świni. Wytyczne te są bardzo proste:

  Osobny pokój dla chorego dziecka

Idealnie, chore dziecko musi zapewnić oddzielny pokój, zwłaszcza jeśli rodzina ma więcej dzieci. Choroba jest bardzo zaraźliwa. Dlatego chore dziecko powinno mieć osobne naczynia, ręczniki i inne przedmioty higieny.

Chociaż z zasady powinny być i zdrowego dziecka.

  Odpoczynek w łóżku

Dziecko przy pierwszych oznakach choroby natychmiast iść do łóżka. I tam powinien być do pełnego wyzdrowienia. Oczywiście, wiele dzieci, to jest bardzo trudne do utrzymania w łóżku – to jest prawie niemożliwe. Jednak rodzice muszą dokonać wszelkich możliwych, a czasem niewyobrażalne wysiłku.

Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do chłopców. W przeciwnym razie, ryzyko powikłań jest bardzo wysoka.

  Zadzwoń do chorego dziecka lekarz – pediatra

Nawet jeśli masz pewność, że Twoje dziecko jest chore świnki go, wciąż wzywają domu lekarza. Tylko lekarz może określić dokładnie tę świnię lub zapalenie węzłów chłonnych. Wymaga to poważne zapalenie leczenie lekami przeciwbakteryjnymi.

Jeśli choroba nie jest ujmowany w momencie, możesz stracić cenny czas.

Leczenie świnki

Zazwyczaj leczenie występuje zazwyczaj w domu dziecka. Jednakże, w ciężkich przypadkach, dziecko musi być w szpitalu na leczeniu infekcyjnego departamentu szpitala. Zdarza się to bardzo rzadko, więc jeśli naprawdę lekarz nalega na hospitalizacji, odmówić w każdym przypadku niemożliwe – stąd choroba naprawdę wziął ciężką postać prądu.

Nie ma specyficznego leczenia tej choroby nie jest wymagane. Możesz wziąć tylko te środki, które mają na celu ułatwienie ogólny stan chorego dziecka. Środki te obejmują:

  Bandaże i okłady na gardło

Aby usunąć ból dziecka, szyi można umieścić bandaż z gazy i bandaże, lub zawiązać ciepły szalik. Można także ciepły olej kompresji. Aby to zrobić, należy podgrzać kilka łyżek dowolnego oleju roślinnego, moczyć go w gazę. Dokładnie upewnić się, że tkanina nie było bardzo gorąco – w przeciwnym razie grozi skóry Burn dziecka

  Płukanie gardła

Niech dziecko tak często, jak to możliwe, Płukanie gardła ciepłym roztworem sody – szklanką wody, przyjmować jedną łyżeczkę. Jeśli dziecko jest zbyt małe, dać mu jak najwięcej ciepłego napoju.

Z reguły te środki są wystarczające do zapewnienia dziecku skutecznie odzyskać.

Share →