Dziecko 5 miesięcy: rozwój i odżywianie

Dziecko 5 miesięcy: rozwój i odżywianie

Twoje dziecko 5 miesięcy. Jak wielki i miło spędzić czas z okruchów! Ci kompas moje dziecko miłości i opieki, i był szczęśliwy, aby sprostać Państwa w zamian. I czujesz, że są między specjalnego, o nic porównywalnego związku.

Dziecko potrzebuje twojej ochrony

Miłość dziecko potrzebuje nie mniej niż moc. Świadczy o wszystkich matek: Płacz dziecka natychmiast uspokaja ręce matki. Dla niego jesteś – jedynej obrony!

Spać mniej niż wcześniej

W ciągu 5-6 miesięcy, dziecko wystarczy spać 10-15 godzin dziennie, a resztę maluch nie śpi.

Zmiana dziecka żywieniowe 5 miesięcy

W rozwoju dziecka w 5 miesiąca  Odruch ssania jest ograniczona, należy wymienić przychodzi do żucia (on w pełni rozwija się po upływie sześciu miesięcy). SS od przodu niemowlęcia wypust zaczyna połykać żywności, która jest grubsza konsystencji mleka.

W tym czasie, stanowiły już układu pokarmowego: żołądka wzrosła, dojrzałe nerki, jelita uporządkowane. Wszystko to otwiera drzwi na dziecko w świat nowych smaków.

Pierwsze zęby mogą pojawić się w  dzieci w wieku od 4 do 7 miesięcy. Ale nie martw się, jeśli czas wyrzynania zębów miała miejsce, i pierwszy ząb i nie pojawił. Dla wszystkich dzieci, występuje w różnych momentach. Od teraz, musisz nauczyć się opieki nad dzieckiem zębów.

Dzieci, które uczą się dbać o zęby w młodym wieku są bardziej prawdopodobne, aby dbać o jamie ustnej w starszym wieku.

Podczas okresu ząbkowanie dzieci mogą stać się niespokojne, mają zwiększone wydzielanie śliny, ich gryźć wszystko, mieszczący się w ich rękach, w tym moja mama i tata. Ząbkowanie dziecko czuje się bardzo nieswojo, proces ten jest zwykle związane z nieprzyjemnymi doznaniami. Możesz pomóc dziecku, masując jego dziąsła i oferując mu specjalny gryzaki do żucia i masuje dziąsła.

Na naszej stronie można się dowiedzieć o wyżywieniu dzieci od ponad roku.

Share →