Dziecko gryzie paznokcie, powody, które sprawiają,

Dziecko gryzie paznokcie, powody, które sprawiają,

„Moje dziecko gryzie paznokcie” – to zdanie jest dziś znaczenie niż kiedykolwiek. Należy zauważyć, że zwyczaj nie jest nieszkodliwe, jak wielu rodziców, mając nadzieję, że z biegiem lat się sama odbędzie. Ponadto, nie jest estetycznie to nawyk także szkodliwe dla zdrowia.

Niestety, przez ten brzydki zwyczaj dotyka nie tylko dzieci, ale także dorosłych. W tym drugim przypadku, to jest po prostu nie do przyjęcia ani estetyczne, ani etycznie. Nieprzyjemne paznokcie gryźć nie wyglądają dodać odwołanie do nikogo. Jeśli osoba, zapominając, że jest w towarzystwie innych ludzi, zaczyna gryząc paznokcie, że na pewno się problemy w socjalizacji. Wyniki badań, w większości dorosłych, którzy mają ten brzydki zwyczaj, jak dziecko, zrobił to samo.

Dlatego terminowe odstawieniu dziecka od tego brzydkiego zwyczaju, dasz mu nieocenione usługi.

Dlaczego nie gryzie paznokcie?

Obgryzanie paznokci dwa obarczona negatywnych konsekwencji. Przede wszystkim, podczas wystąpienia obkusyvaniya uszkodzenia skóry wokół paznokci otwiera łatwy dostęp do różnych infekcji. W zmian pojawiają się mikroorganizmy spaść, powodując zapalenie skóry i jątrzyć. Ponadto, dziecko gryzie paznokcie i skórki z przyzwyczajenia, nie jest szczególnie dbając o ich częstotliwości w tym momencie.

Dlatego też, w tym przypadku, na przykład zwyczaj dzieci duże prawdopodobieństwo wystąpienia zakażenia żołądkowo-jelitowego.

Według specjalistów, zauważyłem, że wśród dzieci trzech do sześciu lat, ten zwyczaj spread jest mniejszy niż dzieci siedem lat. W okresie dorastania, te dzieci o czterdziestu pięciu procent. Należy zauważyć, że dziesięć dziewcząt, nie zdając sobie sprawy z estetycznie podobne nawyki, starając się kontrolować siebie, aby się go pozbyć, a chłopcy nie są szczególnie zaniepokojeni, jak wyglądają w oczach innych.

Dlaczego dzieci gryzą paznokcie?

Obgryzanie paznokci dziecko jest próbą złagodzenia napięć i dyskomfort psychiczny przy użyciu niewielką akt. Wielu rodziców uważa, że ​​jeżeli dziecko gryzie paznokcie – oznacza to denerwuje. Jest to częściowo prawda, pobudliwe dzieci bardzo wcześnie rozpocząć gryzie paznokcie, aw przyszłości tego zwyczaju jest bardzo trudno się pozbyć. Ale nie tylko nerwowość może powodować pojawienie się takich nawyków. Częstymi przyczynami mogą być przypisane do stresu.

Zaobserwowano, że w czasie, gdy dzieci są studenci i rozpocząć doświadczyć silnego stresu psychicznego, psychiczne i fizyczne, liczba dzieci, które gryzą paznokcie, zwiększa znacząco.

Ten nawyk może działać w zastępstwie jednego przyzwyczajenia do innego, takiego jak ssanie kciuka.

Bardzo często, dzieci patrzą na dorosłych. Stwierdzono, że jeśli rodzina dziecka, że ​​dorośli mają brzydki zwyczaj, lub ktoś w jego otoczenia, są szanse, że będzie brać przykład dla usług znacznie się zwiększyła.

Brak opieki nad dzieckiem może również wywołać wygląd takich nawyków w dzieciństwie. Jeżeli rodzice nie cięte dziecka w odpowiednim paznokcie sposób i nie zwracać uwagę na stan naskórka. automatycznie próbuje wyeliminować drażniące, które go utrudniają.

Nawyk gryzienia paznokcie mogą być możliwość dziecku wyjść agresji. Jego zachowanie, on złości rodziców, nawet jeśli czasami w tym samym czasie daje sobie ból. Tak często sama czynność może być uznana za przejaw wrogości.

Zdarza się, że dziecko od paznokcia Proces obgryzaniya czuje fizycznej przyjemności. Może okazać się, że taka przyjemność mieć zastępstwo dla niego jakieś przyjemne czynności, które nie są dostępne. Aby wyeliminować ten nawyk, trzeba delikatnie zaoferować mu bardziej interesujące zrobić, że będzie zadowolony.

Obgryzanie paznokci łatwo występuje, ale jest to bardzo trudne do ucieczki. W tym przypadku, nie zaleca się stosowania groźby kary, krytykę, komentarze, zachęcając dziecko w nadziei, że będzie zatrzymać robi. Najpierw trzeba określić źródło, z którego przyczyna wywołało pojawienie się tego nawyku.

Ona ukrywa się w uczucia dziecka. Jest jakiś sposób, kruszone agresywność jest zabawa w tym samym czasie.

Obgryzanie paznokci dziecka Wean jest bardzo trudne, ale najważniejsze jest to, aby nie przesadzić, powinien działać prawidłowo, spokojnie, powoli, w pełni wiary w pozytywny rezultat. Zazwyczaj rodzice postrzegają dzieci jako zły nawyk tragedii i rozpocząć, aby pokazać mu takiego samego traktowania, pływające niczego (groźby, szykany, kary, wyrzuty), że zatrzymany gryząc paznokcie. Odrzucenie tych metod oddziaływania na dzieci przez siebie będzie skuteczną metodą zapobiegania lub eliminacji nawyków.

Dlatego też, jeżeli dziecko miało taki zwyczaj nie jest konieczne, aby wyostrzyć swoją uwagę na niej, czytać lub drażnić go, bo wszystko jest dokładnie odwrotnie. Zamiast przyzwyczajenia „poszło”, to jest stała. Obgryzanie paznokci można porównywać nieprzytomnej skurcze stóp, bębniąc palcami po stole lub wygładzając włosy na głowie – to wszystko sprawia, że ​​nasze kończyny, jakby sami.

Nieprzytomny działania w ogóle nie mogą być kontrolowane. W związku z tym, wszystkie nagrody i kary w tym przypadku nic nie zmienia. Ponadto, nadmierne niepokój i ta reakcja rodzicielskiej wytworzenie większego naprężenia, co powoduje naprężenia na dziecko już, dzięki czemu rozpoczyna się żuć paznokcie i często.

Ponadto, widząc, że jego rodzice przyzwyczajenie zdenerwowany, zirytowany, zaczyna używać go w formie protestu lub zemsty, gdy tylko coś w tym stylu.

Świetny sposób, aby wyeliminować ten zwyczaj dziecka nauki podstaw ukojenia (mocno kompresji i dekompresji pięści, oddychaj głęboko i spróbuj usłyszeć oddech; ulubiona zabawka w rękach, itd). Niektórzy rodzice w starym rozmazie ich dzieci palce gorczycy lub coś nieprzyjemnego, chcąc wyeliminować ten brzydki zwyczaj. Ale muszę powiedzieć, że ta metoda jest nieskuteczna. Znacznie bardziej produktywny będzie działać, gdy rodzice w celu wyeliminowania tego zwyczaju, spróbuj znaleźć dziecku inny sposób na stres, oferując bardziej interesujące ćwiczenia, które zaangażowane ręce.

Oczywiście, to nie wyjdzie w każdym czasie. Dlatego ważne jest, aby spróbować wyeliminować życie przyczyn niemowlęcych napięcia uciskał mu, że jego życie będzie się bardziej zabawne. Zdarza się również, że w ostatnich dniach rodziców sami są w stanie podwyższonej nerwowości, zbyt surowo traktowane dziecko lub ukarać go za coś zbyt trudne, to może nie jest zbyt wymagający. Ogółem na dzień może ogromna liczba zdarzeń, które podekscytowany dzieciak, stały się przyczyną jego podrażnienia i dają upust to bardzo zirytowany, że nie miał szans. To właśnie w takich chwilach ważne jest, aby rozwiązać ten napięcie w dziecko, pozwalając mu czasem, aby wyrazić swój gniew i wrogość.

To jest martwić się o każdy z tych wybuchów złości nie trzeba, bo nawet dorośli czasami trzeba odciążyć siebie. Jeśli możliwość swobodnego wyrażania swoich uczuć, aby pozbawić dziecko, będą gromadzić się, wypełniając ją. Ważne jest, aby nauczyć go społecznie akceptowanych form wyrazu wrogości, niezależnie od sytuacji (kłótnie domowe, gry, imprezy sportowe).

Bardzo często, ze względu na zatrudnienie problemów krajowych, i jeszcze coś innego, brak zgody rodziców dzieci, uczucia. Dlatego też, gdy próbuje wyeliminować zły zwyczaj gryzienia paznokcie można użyć metody zatwierdzenia. Na przykład, rodzice psychologiczne sztuczki, tłumacząc, że dziecko dorosłe dziewczęta i chłopcy nie gryźć paznokcie, zrobić tylko z małymi dziećmi.

Dziecko, starając się pojawić dorosłych, będzie próbował pozbyć się tego nawyku. Dlatego za każdym razem, dziecko pokazuje bardziej zachowanie dorosłych powinno nagradzać go za to. W niektórych przypadkach jest to po prostu łagodne uściski, miłe słowa lub pat na głowie.

Ważne jest, że dzieci czują, że zasługuje na uwagę i dorosłych zatwierdzenie działań.

Jedną z najbardziej skutecznych metod w celu wyeliminowania takich nawyków u dziewcząt (7-10 lat starsze niż) istnieje manicure dla dzieci. Powinno być od najmłodszych lat uczyć dzieci dbać o paznokcie, aby przyjrzeć się, jak piękne i dobrze utrzymane, wyglądają po zabiegu. Możesz kupić zestaw dla niemowląt dla dzieci manicure i uczyć go w narzędzia takie jak zwykle wykonywane przez dorosłych. Podczas snu dziecko jest jedno z rodziców musi być tam mówić miłe słowa, gładząc plecy, łatwe do zrobienia relaks palce masażu. Zaleca się również, aby zrekompensować niedobór pozytywnych emocji w sztuce dzieci z nim w zabawki dotykowe. Ogólnie rzecz biorąc, bardziej pozytywne emocje, wrażenia dają dziecku.

Niech czują się bezpieczne, konieczne i ważne, aby dać mu wymaganą ilość przyjemności.

Share →