Dziecko ma katar

Dziecko ma katar

Nieżyt nosa, uważamy łagodnym chorobom i dorosłych, w rzeczywistości niesie ostre zapalenie błony śluzowej nosa (zapalenie błony śluzowej nosa), łatwo. Ale dla dziecka lub drugiego silnym mrozie może stać się dużym problemem.

• Katar jest często spowodowane przez infekcje wirusowe lub alergii, ale może być powikłane zakażeniem bakteryjnym – zapalenie zatok, zapalenie zatok, zapalenie ucha środkowego.

• Bezpieczny sposób złagodzić stan dziecka z dobrze wykonanej zimno – płukanie nosa soli fizjologicznej. Leki stosowane w leczeniu powołuje pediatra, ENT lekarza lub alergologa.

Jak odróżnić «przeziębienia» z «alergie»?

Główne przyczyny przeziębienia – ostre zakażenie wirusowe (zakażenia wirusowe układu oddechowego – SARS lub ostre infekcje dróg oddechowych, zwane również ostre choroby układu oddechowego) i alergie.

SARS rozpoczyna się zazwyczaj w zimnych porach roku, kiedy dzieci są łatwo schładza, a epidemia zamian przeziębienia pomaga mikrobów pomieszczeniu. Przeziębienie często towarzyszy złe samopoczucie, gorączkę i kaszel.

W przypadku alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa często może być śledzone, że spowodowane, na przykład, rośliny kwitnące, niektórych pokarmów lub dym tytoniowy. Jest ona zazwyczaj połączona z swędzenie nosa, łzawienie oczu dziecka twarzą pęcznieje. Alergiczne zapalenie śluzówki nosa, można przeprowadzić w tym samym czasie (sezon) jest również cały rok.

Istnieją inne, bardziej rzadkie, powoduje przeziębienia. Na przykład, czasami śluz z nosa spowodowane przez obcy obiekt, że dziecko podczas gry tkwi w nosie.

Jak niebezpieczne zimno?

Niemowlęta są szczególnie trudne do zniesienia tego stanu, ponieważ nie mogą normalnie ssać mleko. Mają się zatrzymać, by złapać oddech, co kilka łyków, dlatego trudno jest uzyskać niezbędne jedzenie i cieczy.

Nosowej jest podłączony do wnęk w kości czaszki (zatok), przez bardzo drobne kanały. Największy z nich znajduje się w górnej szczęce nazwie zatoki szczękowej. W kątach nieustannie tworzy śluz, który wychodzi przez nos.

Gdy błona śluzowa nosa puchnie, zatok kanały są zamknięte, odpływ śluzu jest uszkodzony i staje się zapalenie zatok (zapalenie zatok).

Tylko pokrywa rurę słuchowego, która prowadzi od nosa do ucha środkowego, powodując zapalenie (zapalenie ucha środkowego).

Śluz z nosa spływa z tyłu gardła, więc infekcja może «zejść» dróg oddechowych i dolnych, gardła, krtani i oskrzeli.

W tylnej części gardła jest akumulacja komórek odpornościowych, zwanych migdałki. W przypadku błony śluzowej nosa jest stale pobudzony, rozszerzenie i migdałki może blokować przepływ powietrza. Dzieci z tym problemem zmuszony do oddychania przez usta, i brakuje tlenu.

Leczenia przeziębienia u dzieci

Niestety, nie zawsze przechodzą przez nieżyt nosa tygodnia. Jego leczenie rozpoczyna się z pediatrą, ale jeśli po kilku dniach separacja nie spada, należy skontaktować się z lekarzem ENT dla dzieci.

Na ogół, strategia leczenia zależy od przyczyny problemu. Na przykład, w alergicznym nieżycie nosa alergologa będzie dać dziecku zestaw spotkań, których celem – Głównym problemem terapii (np, leki przeciwhistaminowe należy usunąć bolesna reakcja organizmu, dieta pomogą skonsolidować efekt ich działania), a lokalne hormony (np, aerozole), które pomogą z wydzielina z nosa, będzie tylko częścią programu.

W tym samym czasie, bez względu na przyczynę, dziecko przynosi ulgę w popłuczynach z jamy nosowej roztworu soli (woda zawierająca sól, około 9 g na 1 litr) preparatów «Aqua Maris», «Physiomer», Jeżeli w ciągu apteki zasięg, te fundusze na leczenie eliminacji, tak to się nazywa lekarzy, łatwiej jest kupić niż aby się roztwór soli fizjologicznej. Ponieważ, po pierwsze, w celu określenia dokładnie 9 g soli jest dość trudne, a po drugie, do mycia i nawadniania nosowej potrzebne specjalne urządzenia.

Aby wyczyścić nos dziecka, które nie jest jeszcze w stanie używać urządzenia do prania, musisz:

• ściekać 2-3 krople roztworu soli fizjologicznej do każdego nozdrza, podczas przechylania głowy dziecka w przeciwnym kierunku;

• zasysane specjalny system, lepiej jest używać jednego, który pozwala mama dostosować moc ssania doustnie (np System «Otrivin niemowląt» Bebe Comfort lub).

Możesz używać bawełny i wici, ale jest mniej skuteczne, a potrzeby zwilżyć roztworem soli fizjologicznej do bawełny z błony śluzowej nosa na dziecko nie zatrzymać włókna.

Jeśli przemyć nos dziecka solą fizjologiczną, można, według własnego uznania, w tym do ochrony przed zimnem, skurcz naczyń krwionośnych spada wyznaczyć lekarza. Jest to konieczne, aby użyć tylko postać dzieci leku i ściśle według instrukcji.

Nie możesz pogrzebać skurcz naczyń krwionośnych leków przez ponad trzy dni z rzędu bez recepty. W tym czasie dzieci z ostrą chorobą układu oddechowego staje się o wiele łatwiejsze, a jeśli tak się nie stanie, trzeba dowiedzieć się przyczyną. Podczas długotrwałego stosowania, obkurcza naczynia krwionośne leki mogą powodować peredozirovkau i objawy zatrucia – osłabienie, nudności, wymioty, zawroty głowy, lęk, itp

Faktem jest, że gdy śluzówka nosa Uznano niemowląt «standard» Ilość zwężania naczyń krwionośnych otrzymuje dawkę 30 razy wyższą niż dla dorosłego pacjenta na 1 kg wagi ciała.

Dziecko starsze niż dwa lata, można nauczyć się kichnąć, kiedy wydycha przez jednego nozdrza, a drugi musi być zamknięty.

Lepiej jest, jeśli pokój dziecka nie jest zbyt gorąco (20 stopni C) i wilgotne (około 40%). Sam w sobie, katar – nie powód, aby nie pływać lub chodzić, trzeba skupić się na ogólny stan zdrowia dziecka.

Nie jest konieczne użycie «ludowy» urządzenia do leczenia nieżytu nosa, takie jak kopanie w soku z buraków jamy nosowej i kalanchoe, że silnie podrażnia i nie należą do jednej z norm opieki nad dziećmi.

Należy zastosować inne leki (homeopatyczne przeciwzapalne, Fito wyciągi, złożonych krople, immunomodulatory, witaminy, itp) i jak długo to zrobić, określa lekarzem dziecka.

Share →