Dziecko we śnie zaciska zęby

Dziecko we śnie zaciska zęby

W tym artykule:

Co to jest bruksizm

Bruksizm – jest niekontrolowane ruchy mięśnia żwacza człowieka w czasie snu (min – po południu), w którym zęby górnej i dolnej szczęki w styczności ze sobą, co powoduje charakterystyczne trzeszczenia. Podobnie jak w przypadku chrapania, bruksizm cierpi się zwykle nie słyszy dźwięk wytwarzany. Dowiedz się więcej o swoim własnym bruksizm może być dla wielu objawów charakterystycznych:

 1. Bóle mięśni żucia – pod uszami („guzki”) oraz w górnej części szyi. Podobny stan można badać, na przykład, po żuciu nakrętki.
 2. Wyczerpanie i „słabość” w godzinach porannych.
 3. Bóle głowy, migreny.
 4. Bóle zatok.
 5. Ból i „dzwonienie” w uszach.

Do tej pory nie ma zgody, podjęcie choroby bruksizm. Po złożeniu, Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób ICD-10, ta choroba nie występuje. Jednak, biorąc pod uwagę, że bruksizm niewątpliwie problem natury fizjologicznej rozwiązaniem tego problemu jest nazywany leczenia.

Zaciskając zęby podczas snu u dziecka

Bruksizm występuje u około 4% populacji, ale u dzieci jest znacznie bardziej powszechne (według statystyk co piąte dziecko). Szczyt bruksizm dzieci stanowi okres zmiany zębów mlecznych stałych. W tym czasie, bruksizm związane z ciągłym swędzenie i dyskomfort w dziąsłach.

Niewątpliwie te zjawiska (nieświadome redukcji Ŝwaczy) odbywają i dzieci poniżej jednego roku, podczas uzębienia, ale bruksizm, co zrozumiałe, nie zgrzytając ich nie nazwać – pisk nadal nic.

Warto zauważyć, że chłopcy mają tendencję do bruksizm częściej niż dziewczęta.

Objawy i oznaki bruksizm u dzieci

Ważne pytanie dla rodziców jest to, jak można zauważyć, że dziecko cierpi na bruksizm? Jeśli chodzi o dzieci, odpowiedź jest oczywista: na bruksizm pojawi się charakterystyczny dźwięk – brzęk, szelest lub klikanie. Dziecko w wieku 9 miesięcy może już zęby w celu wytworzenia dźwięku chrapliwy.

Należy pamiętać, że dźwięk skrzypiących zębów bruksizm może być podobny do dźwięku, że ludzie dają się swobodnie. Spontaniczne gnashing we śnie mogą być podobne, np śpiew nocnych owadów.

U starszych dzieci (2 lata lub więcej) do identyfikacji bruksizm trudniejsze, ponieważ w tym wieku dzieci zaczynają spać osobno od matki, być może nawet w innym pokoju, tak charakterystyczny dźwięk może być po prostu nie słyszał. W tym przypadku należy zwrócić uwagę na dzieci w godzinach porannych. Marker dla rodziców może być, że dziecko jest zepsuty rano, wykazuje oznaki niezadowolenia i zły stan zdrowia.

Oczywiście, na własnych kaprysów rano nie jest oznaką bruksizm, ale z pewnością sygnał, że przyjmowanie rodzice muszą często patrzeć w przedszkolu w godzinach wieczornych i nocnych.

Obserwuj dziecko w ciągu dnia – Zaciskając zęby, choć w mniejszym stopniu, mogą być wyświetlane i nie sen.

Codzienny bruksizm może być również wyrażony w nieświadomych gryząc różnych przedmiotów, zabawek.

Niebezpieczne bruksizm?

Jakie funkcje będą rozwijać lub nieprawidłowości fizjologicznych u dzieci nie jest pytanie, pierwsze pytanie, które zadaje każdy rodzic – nie stanowi to zagrożenia dla dziecka? Jeśli tylko ma niebezpieczeństwa dorosłych bruksizm przeszkodach snu innych i, w niektórych przypadkach usunięcie szkliwa, dzieci coraz trudniejsze. Bruksizm jest dzieckiem, zwłaszcza dla niemowląt młodszych niż 1 rok może mieć przykre konsekwencje:

 • Usuwanie próchnicy szkliwa i inne choroby zębów.
 • Być może rozwój wady zgryzu dziecka.
 • Grudnichok może obudzić się i płakać nad skrzypienie własnych zębów, a nawet dostać się wystraszyć.
 • Brak odpoczynku sen.

W sprawiedliwości należy zauważyć, że w większości przypadków u dzieci bruksizm przechodzi samodzielnie, bez żadnych konsekwencji się. Jednak, aby całkowicie odpisać możliwość wystąpienia negatywnych skutków wciąż nie warto.

Punktowy, a drugi związany z nocnych zębów skrzypiące koszmar rodzicielskiej – bruksizm może być przyczyną śmierci niemowląt. Dłuższa obserwacja niemowląt od urodzenia do 8 mesyatsevpozvolyayut z pewnością powiedzieć – Zespół śmierci vnezepnoy niemowlak nic wspólnego z mimowolnymi ruchami żucia podczas snu.

Przyczyny bruksizm u dzieci

Chociaż mechanizm zjawiska odpowiednich badań (mimowolne ruchy żuchwy spowodowanego hipertonicznych mięśni żucia), przyczyny bruksizm współczesnej wiedzy medycznej nie jest w stanie się połączyć. Możemy tylko powiedzieć z absolutną pewnością, że zgrzytanie zębów ani dzieci ani dorosłych w żaden sposób z chorób zakaźnych i pasożytniczych. Więc co dokładnie robaki tutaj na nic.

 1. Współczesna medycyna jest uważane za przyczynę stanu naprężenia bruksizm z układu nerwowego, lęku, niepokój. Może wystąpić reakcja łańcuchowa: dziecko jest pod wpływem stresu, w wyniku rozruchów zgrzytają zębami podczas snu. Więc nie wyspać, rano czuje się źle, z tego, co czuje, nawet więcej stresu.
 2. Istnieje także dziedziczny charakter bruksizm.

  Jeśli jeden lub oboje rodzice zgrzytają zębami podczas snu, może to bardzo prawdopodobne spodziewać podobnego i niedostępnym dla dzieci. Wiąże się z tym wersja przyczyn nocy skrzypienie pod którym bruksizm jest powrotem do prowadzenia ludzkich przodków spowodowanych przez nieznanych jeszcze powodów.

 3. Według innego widoku noc bruksizm jest nieświadomy reakcji niedoboru u dziecka niektórych składników mineralnych (zwłaszcza wapnia) i aminokwasów.
 4. Często w nocy zęby szlifowania powoduje zapalenie stawu szczękowego, występuje w różnych powodów.

  Na przykład, ze względu na przemieszczenie przegubu z powodu zbyt szerokiej i ostry otworu wylotowego.

Dr Komorowski z bruksizm u dzieci

Problemy zgrzytanie zębami podczas snu u dzieci dotknął jednego z jego seminariów pediatra, autor i nadawcy Eugene Komárovský, potwierdzający, w szczególności, że bruksizm dla dzieci nie jest związana z zakażeniem przez robaki. Z tego, co pojawiło się tak absurdalny przesąd? Być może jest to jeden z tych pytań ostatecznie odpowiedzieć, że nie możemy nigdy. Irracjonalność nieodłączną częścią natury uszczerbku.

Również znany pediatra zwraca się nie angażować terapii uporczywej z bruksizm, który, jego zdaniem, nie jest chorobą i będzie przechodzić przez siebie.

Leczenie bruksizm

Tak więc, potrzeba leczenia bruksizm? Chociaż bruksizm nie jest chorobą, to stan niepożądany, należy dostosować. Tylko niezawodny sposób, aby zapisać dziecko od zgrzytanie zębami – w celu wyeliminowania przyczyn tego zjawiska. Jakie środki można zrobić?

 1. Po pierwsze, upewnij się, że dziecko nie bruksizm jest stres, neurologiczne znaków (neurogenny). Normalizacji tło emocjonalne rodziny, dowiedzieć się, co dolega dziecku, powodując u niego dyskomfort.
 2. Bądź przygotowany, aby zapewnić dziecku do snu.

  Przynajmniej na wieczór 02:00 do spania, próby zatrzymania wszystkich przenoszenie, aktywne gry. Oczywiście, powinno się to odbywać z całą delikatnością, histeryczna – nie najlepszy zamiennik aktywnych gier. Tuż przed snem dziecko czytać historię. Bardziej zrelaksowany zostawić dziecko do snu, mniejsze prawdopodobieństwo bruksizm powodu lęku.

 3. Upewnij się, że dziecko dostaje żywności wystarczającej ilości wapnia.

  Pokarmy bogate w wapń – jest, przede wszystkim, twaróg, ser, produkty mleczne. Być może dieta dziecka powinna być ponownie rozpatrzona.

 4. Ponadto rezygnacja z produktów podlegających dieta wieczorem karmienia, stymulując układ nerwowy – kawę, herbatę i czekoladę. Oczywiście, do dwóch lat dziecko nie powinni otrzymywać tych produktów w ogóle.
 5. Odwiedź swojego lekarza o badania Gnathology-żuchwowych zapalenia.
 6. Czasami zgrzytają zębami podczas snu może spowodować przedwczesne zużycie szkliwa. Rezerwuj ustnik dentysty. Capa – ochronna „Pokrywa” dla zębów jest indywidualnie przez odlew uzębienia dziecka. To proste urządzenie oszczędza nie tylko szkliwo, ale także pomaga utrzymać prawidłowy zgryz.

  Capa jest wykonana z miękkiego, elastycznego materiału, nie powodując żadnych niedogodności. Nosić ochronny odpowiedni do ustnika dzieci w wieku poniżej 10 miesięcy.

 7. Zmniejsz hipertoniczność żucia mięśnie przy użyciu konwencjonalnych termofory wypełnione ciepłą (nie gorącą) wodą. Zastosuj się dziecka pad ogrzewania powinna krótko przed snem do stawu szczękowego.
 8. Chronić szkliwo zębów i może być ludowe środki: smarować by dziecka przed pójściem do łóżka oleju roślinnego, korzystnie rzepak.
 9. Polecam również, aby dać dziecku przed snem żuć solidną jabłko lub marchewkę.

  Ale można to zrobić tylko wtedy, gdy bruksizm nie jest związany z zapaleniem stawu skroniowo-żuchwowego.

Jeśli żadne środki nie pomagają, ale problem jest poważny i pełna komplikacji, może dziecko potrzebuje pomocy medycznej. Na leczenie dla bruksizm używane dwie grupy leków:

 • Leki przeciwdepresyjne – zmniejszyć obciążenie układu nerwowego, stres.
 • Muscle zwiotczające – przycięte hipertoniczność żucia mięśnie.

Pamiętaj! Leków są używane tylko zgodnie z jego przeznaczeniem i pod nadzorem lekarza.

Share →