Dzień Obrońcy Ojczyzny

Dzień Obrońcy Ojczyzny

To święto — męstwo urlop i chwała. I ci ludzie, którzy bronią ojczyzny przed wszelkimi zamachem, zawsze czczony w Rosji, ponieważ być wojownikiem, który strzeże granic swojego kraju, aby bronić ojczyzny przed najeźdźcami, zawsze był honorowy, odpowiedzialna i bardzo ważne. Obrońca święto Dnia Ojczyzny, który obchodzony jest w Rosji w dniu 23 lutego, ma więcej niż kilkanaście lat. Zmienił nazwisko, ale jego istota pozostaje ta sama. W tym dniu cześć tych, którzy stoją na straży interesów państwa.

Patron żołnierzy — St. George Victorious

Wcześniej w carskiej Rosji był również święto, kiedy gratulacje wziął żołnierzy i oficerów armii rosyjskiej. 09 grudnia 1769 został ustanowiony Order St. George, który przyznawane za wyczynach bojowych rosyjskich żołnierzy. Dawno to było George Victorious był patronem obrońców ziemi rosyjskiej.

W tym samym dniu Kościół został konsekrowany w jego imieniu w Kijowie. Kościół Prawosławny jest 06 maja przypada Dzień Św George.

Obrońca święto Dnia Ojczyzny, który obchodzony jest w Rosji w dniu 23 lutego, ma więcej niż kilkanaście lat.

Rewolucja się nie zmieniło wartości zmieniły datę wakacje

Wielki października odbyło się rewolucji socjalistycznej. Niektóre wartości uległy zmianie, i zmienił nastawienie państwa radzieckiego w obliczu jego najwyższych urzędników do religii. Kościół został oddzielony od państwa.

Ale przywódcy kraju doskonale wiedzą, że jest to niezbędne do ustalenia obchody tego dnia, gdy czczone wojownicy ponadto, że zdobycie władzy radzieckiej nie zawsze odbywać się spokojnie, nie było krwawe bratobójcze wojny domowej.

A następnie w 1922 roku było to 23 lutego został oficjalnie ogłoszony w dniu robotników i chłopów „Czerwonej Armii i Marynarki Wojennej. Dlaczego tego dnia? 23 lutego 1918 oddziały Armii Czerwonej odniósł zwycięstwo w Narva i Psków żołnierzy nad Niemcami. Ale jeśli się faktów, okazało się być nie do końca prawda.

W rzeczywistości, w tym dniu nasi żołnierze, według współczesnych historyków, skapitulował.

Ta data jest 23 lutego zidentyfikowany w 1942 roku specjalnym dekretem Józefa Stalina. Jako nowoczesne historyków uważa, wybór tego dnia na sobie dość przypadkowe.

23 lutego — wakacje

Teraz, w dzisiejszej Rosji, jest to dzień chwały wojskowej. W 1996 roku rosyjska Duma Państwowa przyjęła ustawę. Jest znany jako «W dniach chwały wojskowej Rosji», Zgodnie z tym prawem, Day of Military Glory — został przemianowany na Dzień Obrońcy Ojczyzny.

A od 2002 roku, jest to dzień wolny w Rosji.

W tym dniu świeckich wieńce na pomniki, obeliski i pomników pomordowanych i wiecznych wojen palenie nie tylko w Moskwie, ale także w wielu rosyjskich miastach.

To krótkie opowiadania. A teraz, bez względu na pogodę w zimowy dzień, ci ludzie, którzy są zaangażowani w wojsku, służył przed lub w szeregach żołnierzy są teraz mile widziane. W miastach honorowych wojowników, jak również tych, którzy zginęli w obronie ojczyzny.

W tym dniu, położyć wieńce i kosze kwiatów na pomnikach, obelisków i pomnik — Wieczny ogień, nie tylko w Moskwie, ale także w wielu rosyjskich miastach. W koncertach DC i szpitale świąteczne, spotkania z kombatantami. A wieczorem niebo nad wielu rosyjskich miastach ozdobiona światła fajerwerki, fajerwerki słychać strzały.

Share →