Dzień Pracownika Medycznej

Dzień Pracownika Medycznej

Ludzie, którzy chronią nasze zdrowie (Dmitry Kalinovsky,)

15 czerwca (data do 2014)

Wieczny wyczyn – On cię w ramię,

Twoje ręce bezsenność i święci.

Niski ukłon chcesz

Mężczyźni w białych fartuchach.

E.Kolmanovskim Muzyka słowa L. Oshanin

„Ludzie w białych fartuchach”

Co roku w trzecią niedzielę czerwca w Rosji. Białoruś. Ukraina. Armenia i Mołdawia, z wieloletnią tradycją, świętować Dzień Pracownika Medycznej .

Podstawą do udzielenia profesjonalnej wakacje jest dekret Prezydium Rady Najwyższej ZSRR №3018-X z 01 października 1980 „Na święta i pamiątkowych dni”, zmienionej dekretem Prezydium Rady Najwyższej ZSRR №9724-XI z dnia 01 listopada 1988 „o zmianie ustawodawstwo ZSRR na wakacje i pamiątkowych dni. „Ta tradycja trwa do dziś.

Zawód lekarza jest jednym z najstarszych na świecie, a teraz jest dosłownie wszędzie domagali. Każdy z nas przynajmniej raz w życiu udać się do lekarza o pomoc i leczenie. Po tym wszystkim, nawet na samym początku życia człowieka – narodziny dziecka – brały bezpośredniego udziału lekarza.

Nowoczesnej opieki zdrowotnej i działania lekarskie są kierowane nie tylko do leczenia i utrzymania zdrowia ludzkiego, a także ze względu na rozwój.

Redakcja „Kalendarza wydarzeń” szczerze gratuluje pracowników służby zdrowia i weteranów na ich profesjonalnej wakacje. Dziękujemy Ci za to, że w najtrudniejszych momentach, można przyjść na ratunek i uratował nam życie. Masz jeszcze większą odpowiedzialność, ciepło i obojętność wobec pacjentów.

Share →