Dziennego zapotrzebowania na kalorie dla osoby

Dziennego zapotrzebowania na kalorie dla osoby

To niesamowite, jak wiele ludzie są bardzo niedbali o ich zdrowie, wyżywić wszystkich. Jeszcze bardziej dziwne jest to, że wielu z tych, którzy rozumieją znaczenie zdrowej diety, nie zdają sobie sprawy, że wiele z tych celów można osiągnąć poprzez zliczenie liczby kalorii w diecie.

Na przykład:

  • Można szybko schudnąć i utrzymać ten efekt przez długi czas;
  • Łatwy do uzyskania jakości masy z minimalnym tłuszczu;
  • Normalizują trawienie i poprawić ich morale.

A to tylko niektóre z elementów z listy, ponieważ jedzenie odgrywa w naszym życiu ogromną rolę. Nawet w czasach starożytnych ludzie zauważyli, że głodny człowiek jest mniej podatny i nie mógł otrzymać najwyższe rozwiązania wydajności, ale ponieważ wszystkie ważne negocjacje, po świętach i bankietów. Ponadto, jedzenie w tej chwili, jest nauką, która dała nam wiedzę dziennego zapotrzebowania na kalorie, iw rezultacie mamy szansę na poprawę jakości ich życia, pozornie nic w niej bez zmiany.

Jeśli czytasz ten artykuł, a następnie zacząć stosować, co mówię do praktyki, to gwarantuję, że ty i twoje życie zmieni się na lepsze w ciągu miesiąca!

Dziennego zapotrzebowania na kalorie, podstawowe informacje

Więc co wiemy na temat kalorii w ogóle?

  • Po pierwsze, jest to urządzenie rodzaj energii, że dostarczamy nasze ciała z jedzeniem. Prędzej czy później, wszystkie jedzenie, bez względu na tłuszcze, białka lub węglowodany rozkładają się na prostych składników, przekształcone w glukozę, której używamy jako biopaliwo dla naszego organizmu.
  • Po drugie, jest jedynym urządzeniem kalorii, ale różne osoby przyswajać je na różne sposoby i przy różnych prędkościach. Na przykład, ludzie z chudego energii odpadowej budowa ciała szybko, ale ponieważ bez względu na to, ile jedli, dodają trudności wagi.

    W rzeczywistości, ludzie są skłonni do tuszy, wszystko jest dokładnie odwrotnie, ale dlatego, że, aby utrzymać się w kształt musi ściśle przestrzegać ich dziennego zapotrzebowania na kalorie.

  • Cóż, w trzeciej, (i nie, to nie jest dyskryminacja, to biologia) mężczyzna i kobieta ciało reaguje inaczej kalorie żywności. W męskim ciele dużo masy mięśniowej, więc charakteru i, odpowiednio, człowiek po prostu potrzebne codziennie kalorii prawie półtora razy więcej niż kobiet.

    A wszystko dlatego, że kobiety są mniej umięśnione członków naszego gatunku, wydać dużo mniej energii, co zrobią, i zbliża męskich codziennie kalorii, są one nieuchronnie będzie nadwagą i otyłością. Ale mówimy o później, ale teraz chcę, aby rozwinąć pojęcie dziennego zapotrzebowania na kalorie.

Tak więc stawka dzienna kalorii może być indywidualnie określona za pomocą formuły opartej na wzrostu, masy ciała i wieku.

Wzór jest następujący:

655 + 9,6 * (Twoja waga w kilogramach) + 1.8 * (Twój wzrost w calach) – 4.7 * (Jaki jest Twój wiek)

Otrzymany wynik, to jest twój dziennego zapotrzebowania na kalorie w spoczynku. to jest, jeśli po prostu dzień będzie leżeć w łóżku. Innymi słowy, wartość ta wskazuje, niezbędne do przetrwania, która energii zużywają mniej zagrażające życiu.

Oto przykład. jeśli wziąć średnią faceta ważącego 82 kg, wzrost 176   cm i wieku 21 lat, to mamy następujące dane 655 + 9,6 * 82 + 1,8 * 176-4,7 * 21 = 655 + 787 + 316-98 = 1660   kalorie.

Jednak należy zauważyć, że wzór ten jest czysto medycznych w przyrodzie i nie bierze pod uwagę swój poziom aktywności w ciągu dnia, a także szybkość metabolizmu. Tak więc, według tego wzoru można obliczyć tylko minimum, ale nie jest to konieczne do zaobserwowania, jak maksimum które można osiągnąć, że schudnąć szybko tylko wpisane do tyłu. Po manipulować kalorii, też muszą kompetentnie, ale jak to zrobić, mówię ci dalej, łamiąc artykuł w dwóch punktach: dla kobiet i mężczyzn, w celu osiągnięcia najlepszego efektu w obu płci.

Dziennego zapotrzebowania na kalorie dla mężczyzn

Tak więc, średnia dzienna kalorii dla mężczyzn uważa się 2500 kalorii. Ale im więcej masy mięśniowej masz, tym większe spożycie kalorii dziennie. Tak więc, jeśli prowadzą aktywny tryb życia, ćwiczenia na siłowni, a chcą budować mięśnie, a następnie dnia należy spożywać co najmniej 3000 kalorii. Ale jeśli wręcz przeciwnie, chcesz schudnąć i opiera się na cardio, stawka ta jest zmniejszona do około 2300 dziennie. Tak więc manipulowanie ilość żywności jeść, możemy określić optymalną ilość kalorii dla ciebie, ale to wymaga czasu. Na przykład, jeśli chcesz schudnąć, pierwszy przystanek na 2300 kalorii dziennie przez miesiąc, a jeśli spadła 2-3 kg, jest to świetny wynik.

Jeśli mniej lub w ogóle nie stracił na wadze, należy cofać stopy o kolejne 200 kalorii.

Dziennego zapotrzebowania na kalorie dla kobiet

Słabszej płci, wszystko dzieje się w ten sam sposób, lecz optymalne dzienne kalorii tylko dla kobiet 2200 kcal dziennie. Jeśli chcesz schudnąć lub przytyć, zwiększyć lub zmniejszyć liczbę kalorii w diecie do 100 jednostek. Jeśli schudnąć, to po 2 tygodniach powinien stracić 1 kg, inaczej wykończenia diety przez kolejne sto kalorii.

Do zestawu wagi zwykle przychodzi w obliczaniu miesięcznego okresu, w trakcie którego można wykonywać, a jeśli masa nie rośnie, a następnie dodać kolejne sto kalorii w diecie.

Wnioski ***

Jak widać, jeśli znasz podstawową konfigurację, znać swój organizm i wiem, jak obliczyć kalorie żywności spożywane, to proste. Ale w praktyce niewiele osób w stanie wytrzymać taką dietę nawet kilka dni, jak to jest dość trudne do oceny każdego łyżeczkę pokarmu jadłem. Spieszę się, że przeszliśmy przez to wszystkich ludzi, którzy oglądają teraz na diecie i tak trudnych tylko na początku pocieszyć, bo w końcu będziesz w stanie zapamiętać numery i określić kaloryczność jedzenia nawet dla oka. Więc życzę ci szczęścia.

Moi drodzy czytelnicy, i nie zapomnij, aby obejrzeć swoją dietę!

Share →