Endometriozy: Objawy i metody leczenia

Endometriozy: Objawy i metody leczenia

Endometrioza — Jednym z najbardziej podstępne choroby żeńskiego układu rozrodczego. Co kryje się za tym tytułem, żadnych objawów choroby, niż grozi zdrowia, jakie są główne przyczyny i leczenie? Na te pytania odpowiada lekarz reproductologist kliniki MAMA Larisa Jakunin.

Zalecamy, aby przeczytać:

Rekomendacje kliniki MAMA

Jeśli rozumiesz, że sytuacja medycznych w pary w potrzebie leczenia endometriozy przychodzą do kliniki MAMA. Słuchaj swojego wewnętrznego głosu. Być może Twoje dziecko chce czuć twoje ciepło teraz.

Umów się na wizytę w klinice przez telefon w Moskwie: 7 495 921-34-26 lub na stronie internetowej.

Endometrioza — Jednym z najbardziej podstępne choroby żeńskiego układu rozrodczego. Co kryje się za tym tytułem, żadnych objawów choroby, niż grozi zdrowia, jakie są główne przyczyny i leczenie? Na te pytania odpowiada lekarz reproductologist kliniki MAMA Larisa Jakunin.

Co to jest endometrioza?

Endometrioza – patologicznych proces, w którym poza macicą występuje łagodny przerost tkanki. Według ich morfologicznych i funkcjonalnych właściwości tej formacji, jak endometrium (błony śluzowej macicy – warstwy komórek tej linii macicy). Typowo, komórki endometrialne są prowadzone na obszarach ciała gdzie nie powinien być całkowicie.

Jakie mechanizmy endometriozy?

Na mechanizmach endometriozy wyrażone innego punktu widzenia, nie więcej niż 10 jego teorii proiskhozhdeniya.Osoboe zauważyć jeden z nowych teorii mechanizmu endometriozy opartych na łamanie molekularnych procesów biologicznych, to znaczy proces proliferacji komórek endometrium (proliferacji) przeważa nad procesem śmierci komórki (apoptozy ), która przedłuża żywotność komórek endometrium, wolnostojących, które podczas kiełkowania w postaci tkaniny endometriozy.

Gdzie są bardziej narażone na rozwój endometriozy?

Komórki endometrium migrować do jej niezwykłych miejscach, może być i jajowodów, jajników, jelit, nerek, jamy brzusznej, płuc, a nawet oczy. Czasami zdarza się, że endometrioza wpływa na cały organizm. Endometrioza może również przenikać naczyń krwionośnych i limfatycznych, czyli ma zdolność do przerzutów.

Co grozi endometriozy choroby?

Ponieważ komórki endometrialne działają w taki sam działać jako endometrium wydzielania tych regionów stałych zmienia łącznej otaczającej tkanki bliznowatej (zrosty), przewlekły stan zapalny, itp W związku z tym czyni przebycia jajowody, co prowadzi do bezpłodności.

W niektórych przypadkach, niepłodność występuje we wczesnych etapach rozwoju endometriozy, gdy czynniki mechaniczne (blizny i torbiele) i nie ma żadnego związku pomiędzy niepłodnością i endometriozy nie jest do końca jasne. W tych przypadkach, jako zasada, znajdują się inne czynniki, które mogą prowadzić do bezpłodności.

W jakim wieku kobiety najbardziej dotknięte?

Endometrioza jest jedną z najbardziej naglących problemów współczesnej medycyny, jest jednym z najbardziej tajemnicze i trudne do wyjaśnienia zabolevaniy.Chastota endometriozy waha się od 12 do 50% kobiet w wieku rozrodczym. Endometrioza może być wrodzona, ale większość nadal uzyskali. Występuje w okresie rozrodczym i może zniknąć w okresie menopauzy, co oznacza, że ​​jest bezpośrednio związana z funkcji rozrodczej.

Zgodnie z endometriozą jest możliwy w każdym wieku, tak długo, jak kobieta jest w stanie wyobrazić.

Jakie czynniki wpływają na rozwój endometriozy?

W chwili obecnej dostępne są następujące główne czynniki endometriozy: jest intensywność pracy fizycznej podczas miesiączki; Szczep -nervno-psychicznego podczas miesiączki; -zastoynie zjawiska w macicy, stosunek seksualny podczas miesiączki; -smeschenie macicy ze względu na sąsiednich narządów; -zaprogrammirovanny molekularna potencjał biologiczny i endometrium czynników genetycznych; ograniczenie lub zakłócenie kanału szyjki macicy, gięcie macicy; – Operacje na macicy i patologicznego dostawy, wraz z urazami macicy, ręcznego wydobycia łożyska; – Choroby zapalne macicy i / lub wypusty, procesy rozrostowych w macicy i / lub włókniaków macicy, jajników.

Jakie są objawy endometriozy?

Objawami endometriozy są umiejscowione bóle łukowaty zazwyczaj w dolnej części brzucha. Są one wzmocnione przez menstruatsii.Odnako endometriozy może nosić niezbyt nasilone lub nawet nie objawiać. Endometrioza może być podejrzanym i awarie cyklu miesiączkowego.

Jeśli masz bolesne, ciężkie i długotrwałe miesiączki, zaburzenia ich cyklu, tuż przed i tuż po miesiączce pojawi się plamienie, powinien mieć się na baczności.

Endometriozę można leczyć? Jeśli tak, to w jakich?

C, biorąc pod uwagę naturę ogólnoustrojową, kompleksowe leczenie endometriozy, biorąc pod uwagę wszystkie indywidualne cechy organizmu.

W pracach obcych spełnia opis dwóch aktywnych związków chemicznych na bazie składników roślinnych i Indinol Epigallat mających wpływ korygujące molekularnych procesów biologicznych.

W Rosji w Klinice Położnictwa i Ginekologii FPPOV Sechenov Moskwie Akademii Medycznej przeprowadził badania na temat skuteczności aktywnego leku w leczeniu endometriozy. Po leczeniu tych leków u pacjentów nastąpił znaczny spadek klinicznych objawów endometriozy zauważył również dobrą tolerancję i brak skutków ubocznych.

Stosowanie tych leków jest wskazane w następujących stanach klinicznych:

– We wszystkich przypadkach endometriozy, gdy nie ma wskazań do leczenia operacyjnego; – W połączeniu z endometriozą i przerostu błony śluzowej macicy; – Jako hormonalnej terapii alternatywnych terapii; – W każdym przypadku terapii złożonej pooperacyjne; – W celu zapobieżenia wystąpieniu endometriozy po aborcji, operacje wewnątrzmaciczne przewlekłych chorób zapalnych macicy i przydatków.

Tak więc, obecnie ze względu na szczególne mechanizmy endometriozy, istniejących w tym etapie leki z tej grupy miało pozytywny wpływ na objawy kliniczne choroby.

Nominacje może około tygodnia przed przewidywanym wizyta w dowolnym dniu roboczym w godzinach od 9:00 do 16:30. Nagrywanie odbywa się przez telefon w Moskwie: 7 495 921-34-26 lub na stronie internetowej, na stronie «Nominacje»,

Lekarz reproductologist Kliniki MAMA Larisa Jakunin

Zrób pierwszy krok – umów się na spotkanie!

Share →