Enterowirusów zapalenie opon infekcji. Objawy?

Enterowirusów zapalenie opon infekcji. Objawy?

‚)"1 – – 12:55

0-najlepsze opowieści może. Należy skonsultować się z lekarzem.

Objawy: drażliwość, złe samopoczucie, ból głowy, światłowstręt, nudności, wymioty, brak apetytu, senność, wysypka, kaszel, katar, ból gardła, biegunka i bóle mięśni, sztywność karku, a wszystko to na tle wysokiej temperaturze.

‚)"4 – – 15:38

2-mix11 Ojcostwo zostawiam linki do CPS. W ubiegłym roku – 33 przypadków zapalenia opon mózgowych w enterowirusowego karnego rejestrowane. W roku 2011 – 6, w pierwszych 3 miesiącach tego roku – 1.

Co serotyp spowodował chorobę w ciągu ostatniego roku, nie jest określony. I to może być: Coxsackie B2-5; 4,6,7,9,11,16 i 30, Wirusy ECHO i enterowirusów 70 i 71 – wszystkie enterowirusy różnych serotypów. Serotypu 71 – za najbardziej niekorzystne pod względem rozwoju powikłań neurologicznych (zapalenie opon mózgowych, na przykład).

Teraz migać (Rostów), liczbę przypadków, w jednym czasie porównywalnym z roczną częstością w kodeksie karnym w ubiegłym roku. Ponadto, dzieci są chore, straciła dziecko. Stąd nacisk na. I słusznie.

Wirus Visokozarazen łatwo przekazywane do grupy dzieci, szczepionka nie ma (choć Chińczycy zaszczepić swoje dzieci wynosi od 71 szczepów – opracowali szczepionkę) jest również leczenie objawowe.

Mycie rąk, warzyw / owoców, picie czystej wody, zakaz pływania w stojącej wodzie – to jest główny zapobiegania.

Ja bym dodał codziennie kontrolę skóry dłoni, stóp i błony śluzowej jamy ustnej u dzieci w dzieci w wieku przedszkolnym – "Choroba ręka-stopa-usta" – Jednym z przejawów Enterovirus infekcji serotypu 71 (ale znowu, nie tylko ten serotyp może spowodować to postać choroby).

Share →