Erozja żołądka - objawy, leczenie, dieta

W leczeniu przewodu pokarmowego u 90% wymaganej pełnej diagnostyki i badania.

Dieta dla błony śluzowej żołądka zależy od postaci choroby, zatem diety o wysokiej kwasowości innego menu co.

Bandaż na brzuchu jest sprawdzonym sposobem zwalczania otyłości i przejadania się, cena pracy będą się różnić.

Erozja żołądka – objawy, leczenie, dieta

Środowisku żołądka jest bardzo ważne dla ogólnego stanu zdrowia, ale jego charakter jest dość agresywne. Aby zabezpieczyć się przed tym, w korpusie znajduje się wiele przeszkód, a jeśli jedno z nich ulegnie uszkodzeniu, pierwszy cierpi przewodu pokarmowego. Nie jest to zaskakujące, ponieważ kwas żołądkowy odgrywa ważną i złożoną rolę: rozbić żywności. Ale jakość jedzenia oferujemy żołądek do trawienia, pozostawia wiele do życzenia.

Nikt nie uważa, że ​​błona śluzowa może być uszkodzona i prowadzić do chorób, takich jak erozja i żołądka.

Przede wszystkim, co jest ogólnie erozji? Erozja – jest uszkodzenie błon śluzowych, oznacza dosłownie "korozja", W tym przypadku, ściany żołądka. Wygląda na to, jednego lub wielu wrzody znajdują się na dole lub żołądka, lub na ścianach.

Często choroba zachodzi pod wpływem przewlekłej choroby organizmu, takich jak niewydolność wątroby. Dlatego, aby dowiedzieć się przyczyną erozji jest możliwe tylko przy pełnym badaniu.

Erozja żołądka jest podzielony na trzy typy, które determinują dalsze leczenie: niezależne choroby (pierwotne erozji) spowalniającego na tle innych patologii (erozja) i wtórne (nowotworu) onkologiczne. W tym erozji może być zarówno przewlekłych i ostrych. Objawy są identyczne, ale nie jest niebezpieczna cecha: ryzyko wrzodów. Fakt, że wrzody żołądka mogą objawy, nie powodując nawet silny ból.

Pacjent czuje dyskomfort, zgaga, nudności, ale objawy te szybko ugaszony narkotyków szybką akcję. Rzeczywiście, prawie wszyscy mają w domu to najbardziej banalne: soda. Rozcieńczony roztwór niemal natychmiast w stanie pozbyć się jakiegoś zgaga.

Wielu nawet mieć przy sobie leki zobojętniające sok żołądkowy, aby kutizirovat ataku. Tymczasem choroba postępuje, ale ten pacjent dowiaduje się dopiero w momencie, gdy robi się naprawdę źle.

Objawy erozji żołądka

Jednak objawy erozji żołądka twarde przegapić: potężny ból, skręcone chory charakterystyczny upór i wytrwałość. Erozja Cure nie jest tak łatwo, uszkodzone obszary błony śluzowej w niektórych przypadkach trudne do odtworzenia. Czasami trzeba więcej niż miesiąc, aby ocalić pacjenta z ciągłym bólu.

Śladów erozji może być tak oczywiste, jeśli jest przewlekłą chorobą, takich jak ból nie jest prawidłowe. Jednak w przewlekłą chorobą charakteryzującą się krwawienie, zwykle mówi, że wpływają nie tylko na żołądek, ale błonę śluzową dwunastnicy. Erozja żołądka charakteryzuje się tym, że niezależnie od rodzaju wymagającego natychmiastowej interwencji specjalisty. W odpowiednim czasie leczenia ostrej erozji powodzeniem wyleczyć w ciągu pierwszych dziesięciu do czternastu dni.

Przewlekłe nie może być trzy do pięciu lat.

Koniecznie należy uprzedzić, jeśli ból występuje w nocy z pustym żołądkiem lub objawy anemii. Może to także oznaczać, że żołądek uszkodzenia erozyjne. Ważne jest, aby zrozumieć, że chorobę leczy się również tylko wtedy, gdy jest natychmiast zauważone.

Procrastination niezmiennie prowadzą do tego, że proces ten będzie wpływać na sąsiadujących narządów przewodu pokarmowego, powodując destabilizację całej funkcji ciała.

Leczenie nadżerek żołądka

Leczenie nadżerek żołądka trwa dłużej niż jeden dzień, bliznowacenie tkanki zależy od wielu czynników, w szczególności z faktu, że ze względu na erozję utworzonej się. Jeśli choroba nie jest niezależna patologii, konieczne jest, aby rozpocząć z ustanowieniem przyczyn. Prowokatorzy często działa, wątroby lub choroby naczyń.

Dlatego leczenie podaje się zwykle kompleksu w celu zwiększenia efektu. Ale w każdym przypadku cały proces jest pod stałą kontrolą endoskopii.

Antybiotyki są przepisywane przez erozję rzadko, tylko wtedy, gdy zostanie udowodnione, że choroba jest wywołana przez infekcję. Ale zdarza się to bardzo rzadko. Znacznie częściej przyczyną erozji podstawowej leków, które mogą uszkodzić ścianę z kompozycją śluzowej ssania.

Ale leki nie będą działać bez przestrzegania ścisłej diety. Chory żołądek ma delikatnie pracować, inaczej proces gojenia erozji i przywrócenia normalnego funkcjonowania zostaną usunięte.

Co najważniejsze, rozkład temperatur żywności. Żywność powinna być tylko ciepły, nie wolno pić gorących zup, herbat i napojów owocowych na zimno. Ponadto, nie można jeść gorące posiłki, zwłaszcza w ostrej fazie erozji. Najczęściej po jedzeniu lub gorącej herbaty otwiera krwawienie z żołądka. Oczywiście, zwykle gorąco, uzyskanie w jego usta, fajne i miejsce w gardle od ponad dopuszczalną temperaturę. Ale są sytuacje, gdy osoba nie może czuć prawdziwą temperaturę napoju lub żywności, na przykład, z silnym zamrożenia ciała.

Gdy w żołądku, gorące dno boli, czasami możemy czuć się jak światło i krótkoterminowego dyskomfortu.

Dieta dla erozji antrum

Podobnie jak wszystkie choroby przewodu pokarmowego, erozja żołądka wymaga diety. Aby całkowicie wyłączyć bulionu mięsnego, smażone, pikantne, wędzone. Musisz zapomnieć o kawy, mocnej herbaty, soków naturalnych.

Zanim coś zjeść, trzeba wiedzieć dokładnie, co to nie wyzwala aktywność kwasu żołądkowego.

Ale jest lista produktów, aby w diecie: niskotłuszczową śmietanę, ser o niskiej zawartości tłuszczu i mleka. Produkty te stymulują regenerację błony śluzowej, dzięki czemu leczenie odbywa się znacznie szybciej. Zasilanie należy zrobić dla pacjentów kilka razy dziennie, małe porcje łatwiejsze do przyswojenia żołądka i nie powoduje zakłóceń.

Wraz z tradycyjnego leczenia może uciekać się do tradycyjnej medycyny. Przykładowo, infuzja glistnika może pomagać i promowania dobrego gojenie erozji. Ale na pewno trzeba skonsultować się gastroenterologa, ponieważ odpowiedź organizmu mogą być niewystarczające w takich warunkach. Sam glistnika może spowodować zatrucie organizmu, jeśli ją pić bez porozumienia ze specjalistą.

Na ogół, erozja żołądku ma dobre rokowania w przypadku diety jest widoczny, a pacjent jest pod stałym nadzorem lekarza.

Share →