Etykieta. Jak na przyjęcie gości

Etykieta. Jak na przyjęcie gości

Co to jest etykieta?

Pojęcie „etykiety” związana jest zazwyczaj z nazwą Ludwika XIV. Na królewskim recepcji, który zebrał wiele osób z różnych klas, czasem nie zna podstawowych zasad postępowania i nie wiedzą jak się zachować przy stole, goście przekazywane są specjalne karty – etykiety (etykiety), w którym zostały napisane zasady postępowania. Stąd, w rzeczywistości, ma swoje korzenie „etykieta”, oznacza dosłownie „procedury dopuszczenia i zasad grzeczności do ceremonii pałacowych.”

Później był postrzegany jako „zachowania porządku i przestrzegania przepisów i zasad grzeczności, przyjętego w społeczeństwie.”

Jeśli zwracamy się do Wielkiej encyklopedycznej Słownik i tam znajdujemy następującą definicję: „. Etiquette – ustalony porządek zachowań wszędzie” W konwencjonalnym sensie jest dobre maniery, w którym ludzie z różnych warstw społecznych odpowiednio komunikować.

Podstawą etyki w oparciu o zasadę znaną jako „złotej zasady”, które jest takie samo jak wiele wieków temu, sugeruje: „Czyń innym, jak chcesz im zrobić dla ciebie.” Współczesne społeczeństwo dostarczył kilka zasady są podstawą do etycznego zachowania.

Odbiór Regulamin.

Główną zasadą odbioru – umiejętność konstruowania ważność, to jest do rozważenia ich klasę, myśleć o tym, kiedy i jak je sadzić przy stole, które oferują ucztę, a sekwencja, w której służą, jak zorganizować komunikację i przepływ osób, jak regulować swoje zachowanie i tak dalej, i tak dalej, i tak dalej.

Zapraszanie gości

– Najpierw trzeba określić zakres tych, chcesz zobaczyć, na uroczystości.

– Zaproś ludzie muszą przejść lepsze w ciągu 5-7 dni, wskazując dokładną datę i godzinę odbioru. Unikać przybliżone wyrażenia, takie jak „Chodź bliżej do kolacji …” lub „Chodź do sześciu godzin …”.

– Jeśli ktoś więcej niż dwa razy ignorowane zaproszeń, nie przeszkadza mu więcej.

Przybycie gości

– Jeśli nie jesteś w stanie odwiedzić, wskazane jest, aby przed informuje dzień.

– Miejmy odmówić zaproszenie na 3-5 godziny przed wizytą, ale tylko jeśli jest nieoczekiwane i niezwykłe sytuacje.

– Późne więcej niż 10-15 minut nie jest akceptowane.

– Jeśli wiesz, czego nie da się uniknąć opóźnienia, należy powiadomić właścicieli.

– Nie zgodził się przyjść na wizytę do minuty, to lepiej, gdy się na spacer wokół domu.

– Według zasad etykiety, wszyscy goście muszą spełnić w ciągu trzydziestu minut od czasu ogłaszane. Po tym, właściciele mogą rozpocząć przyjmowanie.

Dostarczanie gości

– Witamy Goście muszą hosta lub hostessa. Pomagają się rozbierać, łazienka i pokój pokazu wc.

– Każdy nowy gospodarze gości są obecni uczestnicy ceremonii, a następnie przedstawić je do siebie (lub przedstawić zapoznania się).

– Jeśli goście trochę, można wprowadzić indywidualnie. Co do zasady, właściciel wiedział siebie kobiety, a właściciel – mężczyzn, a dopiero po tym mężczyzn są kobiety.

– Jeśli chcesz wprowadzić swoich rówieśników i ludzi równego statusu, lepiej reprezentować pierwszą osobą najbliższą Ciebie, takie jak siostry lub brata.

– Jeśli Twoja strona jest obecny osoby powszechnie znanej, jego wyzwiska nie jest konieczne – zakłada się, że wie wszystko.

– Najbliższa rodzina (żona, córka, syn) są tak „Moja żona / mąż”, „Moja córka / syn.”

– Podczas spotkania z matką lub ojcem właścicieli postanowił pierwszy do składania ofert do rodziców, a nie odwrotnie.

– Podczas składania przyjaciół może być kilka wyjaśnień: – „. Olga – najlepszy przyjaciel mojej żony” „Nick mój najlepszy przyjaciel”,

– Przedstawiamy kolejnego gościa, powinien jasno powiedzieć, jego imię i nazwisko.

– Przedstawiamy gości, pożądane jest, aby uniknąć złego akcentów w ich imion i nazwisk.

– Jeśli nie pamiętasz nazwy osoby, którą Państwo reprezentują, mogą korzystać z bezosobowego traktowania „Poznaj … proszę.”

– Jeśli jeden z gości przyszedł, gdy wszystko jest już siedzi przy stole, właściciel musi złożyć to wszystko na raz i umieścić na wolnej przestrzeni.

– Późnym sam zapoznał się z najbliższymi sąsiadami w tabeli.

Dla siedzących gości

– To właściciele są zobowiązani dbać o wyprzedzeniem. Tutaj musimy pamiętać, że:

1. Gość pożądane siedziba odsetkami, jeżeli takie istnieją;

2. pary, z wyjątkiem młodych, nie zaleca się umieścić razem;

3. gospodarz i gospodyni siedzieć naprzeciwko siebie.

– Aby zorganizować siedzenia goście używać małych kart (tzw kuvertnie mapy) z nazwami; one opierać się o okulary do wody lub umieszczone na specjalnych stojakach.

– Wszyscy goście siedzą w tym samym czasie, podczas gdy mężczyźni z pewnością pomagajut kobiety zajmują miejsca

Robi pm

Język gruziński ma słowo jak «tamadoba» – kierownika lub starszych w święto, szał. Rosyjska kultura popularna była zadowolona z lekko zniekształcony, jednak rytualnej uczty, zwany mistrzem ceremonii i każdego, kto zakłada funkcji gubernatora święto.

Nowoczesne etykiety zapewnia menedżer opcji (gospodarza imprez), wiodącej imprezie lub święto. Tamada nadaje ton na wieczór, reguluje kolejność tosty, wygładza niewygodne sytuacje, czasami pojawiają się, wypełnia dowcipów, długich przerw określa przerwę tabeli, słowem, zbywa zabawy. Toastmasters jest najlepszym przyjacielem rodziny, ale częściej – właściciel domu.

Normy zachowania przy stole może być skrócony do kilku zasad:

– nie rozmawiać z najbliższymi sąsiadami zbyt głośno;

– nie wymachując rękami;

– nie powodują w naczyniu po przeciwnej stronie stołu (można poprosić sąsiadów, aby przekazać je do Ciebie);

– nie zmuszaj nikogo do pijącego do końca.

Widząc gości

– Jeśli zaprosisz gości dokonane w czasie, nie jest absolutnie akceptowane wyznaczyć czas, kiedy goście mają opuścić.

– Dla domu jest wysoce pożądane, aby osoby nie sama.

– Jeśli goście spotykają się właściciele mogą odprowadzić je do przystanku autobusowego i parkingu.

– Gdy jeden z gości musiał wyjść wcześniej, zrobić to lepiej „w języku angielskim,” że nie mówi do widzenia, bez zwracania uwagi. Jednak właściciele muszą być świadomi jego chęcią wyjścia z recepcją.

– Jeśli pani, która przyszła do męża bez opieki kogoś pyta wieczorem z silniejszej płci trzymać ją, musi pomóc jej jak najwięcej. Jest możliwe, że człowiek sam poprosił o zgodę na przeprowadzenie pani. Zakładamy również, że właściciel domu zapytał jeden z gości do spędzenia pani.

Share →