Filet z kurczaka, pieczone w piecu z brokułami

Filet z kurczaka, pieczone w piecu z brokułami

Jak gotować kurczaka, pieczone w piecu z brokułami:

1. Gra w piecu na pozycji środkowej, i włączyć piekarnik sam z funkcją "grill" do podgrzewania.

2. Kurczak płukanie, suche i natrzeć solą i pieprzem. W dużej patelni na średnim ogniu, ciepłym 1 łyżka masła, włożyć filety i smażyć na złoty kolor, około 3 minuty z każdej strony. Przelew kurczaka na talerz.

3. W tej samej patelni, włożyć pozostałe 3 łyżki oleju, zalać cebulę i gotować, mieszając od czasu do czasu, na złoty kolor, około 2 minuty. Posypać mąką i smażyć cebulę przez 1 minutę. Umieścić w rondlu bulion, śmietana i sherry i doprowadzić do wrzenia i gotować, aż zgęstnieje, około 3 minut.

Filet umieścić na patelni z sosem, przykryć i gotować na małym ogniu przez około 15 minut (temperatura na termometrze na mięso powinno osiągnąć 80 stopni).

4. Przelew filety w formie materiałów ogniotrwałych. Brokuły gotowania w kuchence mikrofalowej w ciągu 2-4 minut, do nieco miękkiego. Kwiatostan umieścić kapustę w patelni, wlać 1 filiżankę do tego samego sera, sól i pieprz, wymieszać i umieścić zawartość patelni do formy z polędwicy.

Posypać parmezanem i umieścić pod rusztem, gotować 2-4 minut. Podawać Pieczony kurczak z brokułami w odpowiednim formularzu.

Share →