Floks Sadzenie

Floks Sadzenie

Floks jak prawie wszystkich ogrodników, jak jego popularności pewnie drugi tylko do piwonii, więc każdy miłośnik kwiatów ma przynajmniej kilka krzewów tej „ognistej” kwiat. Floks wszelkie cieplarnianych i ogród kwiatowy daje żadnych soczystość, barwę, smak i finezję. Istnieje wiele odmian tych kolorów, ale nadal, kiedy przypominam sobie tę roślin Floks wiechowaty średnią – matką wszystkich innych odmian.

Przed posadzeniem Phlox powinien wybrać najbardziej optymalną lokalizację, która jest w pełni zgodny ze wszystkimi warunkami uprawy tych kolorach. I choć mogą być uprawiane na terenach otwartych, ale najlepszym rozwiązaniem byłoby składania kwiatów pod osłoną wysokich krzewów, a były to kwiaty ogrodowe w cieniu podczas najgorętszej porze dnia. Właśnie w takich miejscach zgromadzić wiele śniegu w zimie, jest niezawodna ochrona bratek w okresach mroźnych. Nie jest źle, jeśli obszar pod kwiaty będą miały niewielki skłonność do kwiatów w czasie ulewnych deszczów i wiosną, kiedy śnieg nie topnieje zalane.

Co do gleby, a następnie w floks mogą rosnąć w każdej glebie, ale idealna opcja dla nich gleby gliniaste o średniej kwasowości neutralnym. Bardzo dobrym narzędziem dla wzrostu roślin jest roczna rolnicze wykorzystanie obornika, kompostu, popiołu i niewielkie ilości nawozów mineralnych. Bez makijażu są mniejsze i cieńsze kwiatostan łodygi.

Floks wiosenne sadzenie

Przygotowana sadzenia Phlox wiosną lub jesienią, w każdym razie, około 10-15 dni, konieczne jest przygotowanie wybranego obszaru. Dokładnie i głęboko wykopane, oczyszczone z chwastów, dodać potrzebne humusu, piasku i substancji organicznych. Wiosna bezpośrednio do jamy dodane nawozów azotowych, a spadek w fosforanu i nawozów potasowych.

Wiosna sadzenia floks występuje wtedy, gdy ziemia została rozmrożona i pojawił się pędy na krzakach.

Gdy krzewy sadzenia powinny wybrać rośliny z dwóch lub trzech dość grube łodygi, obcięte na korzeniach z dużymi pąkami. Korzenie powinny być dobrze rozwinięte i mają zdrowy wygląd. Gdy preferencji sadzonki sadzenia powinny otrzymać rośliny dwuletnie. Doły pod delenki powinna być wielkość bryły korzeniowej.

Jeśli roślina ma kilka podvyali, to może być przywrócone przez wspieranie kilka godzin w roztworze przygotowanym na podstawie pobudzający wzrost. Kłącza jest umieszczona w otworze tak, że górna część była cala do trzech lub czterech cali umieszczonych pod ziemią. Po floks obficie podlewać je sadzić.

Sadzenie Phlox jesienią

Jesienią sadzenia floks może rozciągać się od końca sierpnia do końca października. Jeśli rośliny pojawiły się pod koniec jesieni, że prikopivayut zasnął korzeni i liści bazy liście do wiosny.

Nie należy umieszczać roślin w obszarach, gdzie wiatr wieje w zimie śniegu, jak rośliny mogą vymerznut i umierają. Ponadto, nie sadzić Phlox obok drzewa, które mają silną powierzchnię systemu korzeniowego lub w cieniu sosen i innych drzew iglastych.

Share →