Francuski beza

Francuski beza

Jeśli nigdy nie gotowane ten magiczny krem, nadszedł czas, aby włączyć się do doświadczeń Francuzów. Sposób ich wytwarzania jest beza. Masy białka, gotowane w ten sposób okazuje się silny i soczysty, ale wystarczająco ciężkie. Dlatego, gotować z jej ciast w piekarniku lub w kuchence mikrofalowej bez potrzeba żadnych specjalnych sztuczek – tylko owalne placki.

Jeszcze pieczenia oni „pływać”. Ale surowy wystrój tego beza jest dobrze utrzymują swój kształt.

Składniki:

 • Białka
 • Sól
 • Cukier lub cukier puder

Przygotowanie:

Weź dwa jajka białka, wlać do rondla lub w misce, dodać szczyptę soli do nich i zaczynają bić z mieszadłem lub trzepaczką. Ogólnie, można to zrobić nawet widelcem, tak długo, aby uzyskać. Tak, pokonać białych do stałej piany. Jak ustalić, że pianka wzmocniona? Istnieją dwa sprawdzone sposoby. W pierwszym przypadku, po prostu spróbować ją powoli i ostrożnie odwróć patelnię z białek „do góry nogami”. Jeśli pianka nie próbuje uruchomić się po ścianach, i przywiera do patelni – białka gotowy.

W drugim przypadku, wystarczy umieścić na środku szalki z nożem pianki białko lub talerza (lub ostre zęby na dolnej części). W zwartych pianki i nóż i widelec będzie pewnie stać bez pomocy rąk.

Tak, przewracając białek do stanu silnej piany, zaczynają stopniowo dodawać cukier puder do nich, czy cukier, nadal śmigać. Proszek potrzebują około dwustu gramów białka. Jednak dokładna ilość proszku ustala się „na oko”, aby dodać go do białek potrzebnych do pewnego momentu – „. Sztywną pianę” pojawienie się tak zwanych

To jest, gdy podniósł się z mieszalnika lub corolla kremu nie spadnie, a szczyty („sople” z bezy) nie uginać się pod własnym ciężarem.

Uwaga:

Aby przygotować beza należy wziąć tylko schłodzone białka! Jest to niezbędny warunek powodzenia. I jeden warunek niezbędny – białka powinny być starannie oddzielić od żółtek. Nawet niewielki ułamek żółtka, uderzając wiewiórkę do ubijania, by zniweczyć wszystkie swoje wysiłki.

Przy okazji, wybierając potrawy dla ubijania, należy pamiętać, że ilość ubitych białek wzrośnie czterokrotnie.

Włoski beza

Główną różnicą pomiędzy sposobem włoskiego bezy przygotowania – Wykorzystanie syropu cukrowego zamiast cukru. Uważany z bezy, przygotowane w ten sposób, okazuje się, krem ​​doskonałe białko.

Składniki:

 • Białka (2 szt.)
 • Syrop z cukru (około 300 g)
 • Kwas cytrynowy lub sok z cytryny

Przygotowanie:

Po pierwsze, ugotować syrop cukrowy: cukier na dwie części, jedną część wody, trochę soku z cytryny. Dla pianki o dwóch białek należy wziąć dwustu gramów cukru w ​​stu gramów wody. Ubić białka na stałą pianę i nadal śmigać, wlać je w strumieniu gorącego syropu cienka.

Pokonaj krem ​​do tego czasu, aż mieszanina ostygnie.

Uwaga:

Włoski beza jest idealna jako nadzienie lub warstwy pośredniej do ciast i ciastek: utrzymuje kształt dobrze i nie wynikają z kontaktu z kremem maślanym i dżemem.

W szwajcarskiej bezy

To samo, co Beza: mocne, gęste, bardzo stabilne. Nadaje się do herbatników białka postać i że jest ona wykonana z kremowych kwiatów, liści i wzorów ciast.

Składniki:

 • Białka
 • Cukier
 • Sok z cytryny

Przygotowanie:

Szwajcarski metoda beza gotowania oczywiście czasochłonne. Ale gdzie nie znikają? I pokonać go. Zorganizować dla Państwa beza kąpieli wodnej: umieścić naczynia z białka i cukru (jedno białko – jedna filiżanka cukru) w garnku z gotującą się wodą.

Dno garnka powinna być ogrzewana tylko przez parę i nie wchodzą w kontakt z wodą. Rozpocznij ubijania białka są najpierw na niskich obrotach miksera, aż cały cukier się rozpuści. A następnie dodać szybkość i ubij aż będzie gotowy do uzyskania białej, gęstej, gęstą śmietanę.

Beza w kuchence mikrofalowej

Dowiedz się, jak zrobić krem, zobaczmy, jak zrobić bezy bezy na – ciastka białkowych. Piec bezy będziemy w kuchence mikrofalowej, w kuchence mikrofalowej, jak proces ten jest znacznie szybszy i zna ją wiele gospodyń domowych lepiej niż piecu.

Składniki:

 • Białka (3 szt.)
 • Cukier (szkło)
 • Sól
 • Sok z cytryny

Przygotowanie:

Przygotowanie bezy w języku francuskim pierwszy pokonać białych do stałej piany, a następnie stopniowo dodawać cukier lub cukier puder. „Ciasto” pokonał aż sztywną pianę i dodać szczyptę soli i łyżeczkę soku z cytryny. Pierwsze pieczenia. Może być rozszerzona w beza jest gotowe do pieczenia kosz na papier, i można grać w kuchence mikrofalowej, aby położyć papier do pieczenia, i to Łyżka bezy ciasta.

Umieścić ciasto w piekarniku i przekształcić go na pełnej mocy. Aby przygotować bezy w kuchence mikrofalowej przy pełnej mocy, zaledwie kilka minut. Jednak nawet wtedy trzeba będzie poczekać, aż beza ostygnie prosto w kuchence mikrofalowej.

Schłodzone ciasta usunięte z piekarnika, posypać czekoladą lub kokosem, wlać syrop lub kremowy płaszcz z olejem. Nawiasem mówiąc, słynne „ciasta” nie powietrza jest tylko bezy z kremem maślanym i ciasteczka „Leningrad” Beza z ciastek.

Uwaga:

Jeśli nie gotować beza w kuchence mikrofalowej oraz w piecu, to zajmie nieproporcjonalnie więcej czasu na przygotowanie – około godziny. Jednakże technologia taka sama i nie różnią się od bezy gotowania w kuchence mikrofalowej. Czasami bezy beza zrobić ze skrobi lub mąki.

Ciekawostki

 • Od francuskiego słowa „beza” jest tłumaczone jako „Kiss”.
 • W przedrewolucyjnej Rosji beza nazwie „Hiszpański wiatr.”
 • W kuchni, Związek Radziecki sprzedawane zaskakująco smaczne „ciastka” z powietrza suszonych bezy, a słynne „Kijów” ciasto na podstawie beza ciasto było straszne deficyt.
 • Ciasta, bezy wspomina w swoich „Uwagach o Hunter” Iwana Turgieniewa.
 • Klasyczny australijski deser – ciasto z „bezeynih” ciast – nazwanych rosyjskiej baletnicy Anny Pawłowej.
 • Ciasta białka pieczone w domu, najbardziej popularne ciasto było i pozostaje „Tajne aktorka” lub „Niespodzianka aktorką”, w oparciu o – bezy śmietana i masło.

Cóż, panie, wiedząc, jak prawidłowo przygotować startowej beza nasycony znaczenie tych faktów i zrobić deser coś słodkiego jak pocałunek, lekki wiatr, jak hiszpański, delikatny jak baletnica, powietrze jak chmura – Beza (jedno słowo).

Share →