Frywolitki - stara technologia i nowoczesne wcielenie

Frywolitki – stara technologia i nowoczesne wcielenie

Wtorek, 16 października 2012

Sprzęt transfer koronki „frywolitki” przyszedł do Rosji z Francji w XIX wieku, francuski «Frivole» tłumaczone jako „pusty, w głowie.” Koronki frywolitki naprawdę bardzo delikatne, z dużą ilością pustek utworzonych przez klasyczne elementy frywolitki – pierścienie i semirings.

Według jednej łodzi wersja ruching została wymyślona na Wschodzie i stamtąd rozprzestrzeniła się Europie. W Hiszpanii nazywa occhi – wizjer w Anglii – frywolitki, Niemcy – Schiffchenspitze. Ale niezależnie od nazwy głównych elementów koronki – forward i reverse połączenie zespołu, który pozwala na różnych kombinacji wzorów.

Oprócz różnymi nazwami, istnieje wiele wariantów podstawowej narzędzie do tkania w tej technice – łodzie. Są one wykonane z drewna, kości, plastik, metal, mogą być wykonane ręcznie lub przy użyciu metod przemysłowych.

Wyplatania frywolitki użyć innego wątku, ale najbardziej odpowiednie i trwałe dobra przesuwne z wysokim skręconych przędz – bawełny, merceryzowanej bawełny, lnu, jedwabiu, włókien syntetycznych i sztucznych.

Technika tkania sferoidalnego od czasów starożytnych znany w różnych krajach świata. Pierwsze jednostki były czysto użytkowym, ale z czasem ewoluowały one do różnych rodzajów sztuki i rzemiosła – różne koronki i frędzla. Przy okazji, jeśli wiesz, jak splot makrama, to powinno się podpisać węzeł „Filcowanie”, który jest powszechnie używany w tym splocie.

Tradycyjnie w sztuce frywolitki produkowane wymiarowe produkty do dekoracji wnętrz koronkowe serwetki, obrusy (), dodatków odzieżowych (kołnierzyki, mankiety, plisami).

Teraz ta technika robi i wiele więcej – panel Zakładki, płatki śniegu, różne biżuterię, a nawet ubrania. Ze względu sztuki węzłowych są dobrze utrzymują swój kształt i nie wymaga krochmalenia w podobny szydełka.

Frywolitki stał się popularny na całym świecie ze względu na fakt, że konieczne jest splot minimum urządzeń – jeden lub dwa haka, haka, igły, małe matryce. Wszystko to nie wymaga specjalnego miejsca do pracy i pasuje do małej piórnik lub torebce. Podczas gdy dla koronki klockowej muszą być wyposażone w siedzenia, poduszki, chipsy, dużo kolców i znacznej liczby rzeczywistych szpulek.

Ponadto, jeśli dopiero zaczynasz uczyć się techniki tkania i frywolitki tka próbek, i mogą być wykorzystywane do dekoracji wnętrz, odzieży i akcesoriów. Część ich próbek Kiedyś ozdobić torbę.

Sprzęt jest stale rozwijana, nie było frywolitki igły, szydełka, frywolitki z koralikami i Ankars.

Połączenie technologii frywolitki z koralikami i kamieniami pozwala tworzyć dekoracje frywolitki. która nie jest gorsza piękno rzeczy, jest ona wykonana z koralików.

Share →