Fuksja - wybrać odpowiednią opiekę w domu

Fuksja wybrać odpowiednią opiekę w domu

Uroda fuksja przyciąga wiele kobiet. Ta roślina może być uprawiana zarówno w domu jak i na otwartej przestrzeni. Fuksja kwiat – niski krzew, który kwitnie w różnych porozrzucane, miłą różnych kolorach i kształtach kwiatów.

Fuksja rośnie w Meksyku, Ameryki Południowej i Środkowej, głównie w obszarach górskich. Niektóre gatunki rosną w Nowej Zelandii. Warunki korzystne dla rozwoju tego kwiatu – mgła, półcieniu i wilgotne, chłodne powietrze.

Fuksja rosną w domu jest możliwe, wystarczy przestrzegać zasad pielęgnacji i hodowli tego niewymagających roślin.

Wytyczne dotyczące uprawy i pielęgnacji

Temperatura korzystne dla wzrostu roślin jest 18 ° C – 25 ° C w lecie, kiedy jest do 30 ° C, fuksja rośnie bardzo dobrze, szczególnie w sierpniu. Jeśli temperatura zaczyna rosnąć, a następnie zatrzymuje się kwitnienia krzew wysycha i traci liście. Bezpośrednie światło słoneczne, szczególnie w czasie upałów, spowoduje całkowite zniszczenie rośliny. Aby nie przegrzać korzenie, które są bardzo wrażliwe, to umieścić w garnku ceramiki.

Jeśli doniczki z tworzywa sztucznego, jest szybko ogrzewane i mogą uszkodzić roślinę.

  • Fuksja oświetleniowe

Światło na ten kwiat potrzebuje dość jasne, ale nieco rozproszone. W związku z tym, w otwartym terenie należy umieścić w półcieniu, jak iw domu – w oknie wychodzącym na wschód lub zachód. Rano i wieczorem słońce fuksja prowadzi się całkiem dobrze, a okres piekła, następna w godzinach popołudniowych, roślina nie może stać i uschnie.

Gdy kwitnie krzewów, nie można włączyć w dowolnym miejscu i zmienić, ponieważ może to natychmiast traci wszystkie kwiaty, a nawet pąki.

Podlewać rośliny potrzebują dużo, kiedy zaczyna wysychać gleby. Zima jest podlewanie powinno być umiarkowane. Aby to zrobić, należy użyć miękkiej wody, wstępne osiedlić. Bliżej zimy, w ostatnich miesiącach jesiennych, podlewanie jest stopniowo zmniejszana i dostosowane do jednego do dwóch razy w miesiącu, gdy temperatura spada poniżej 0 ° C

Liście muszą zostać spryskane wodą z natrysku dwa razy dziennie, a jesienią i zimą tego postępowania nie muszą. Wiosną i latem, w celu zwiększenia wilgotności w pobliżu fuksja zainstalować zbiornik wypełniony żwiru i wody.

Zewnątrz przydatne dla biologicznych nawozów fuksja, a w domu można użyć gotowej paszy z sklepach specjalistycznych. Musisz wybrać nawóz dla roślin doniczkowych kwitnących. W zimie nie jest wymagane podawanie, aw pozostałym okresie jest konieczne, aby nawóz często – raz w tygodniu.

Każdego roku, ten kwiat wiosny potrzebują przeszczepu. Gleba powinna być żyzna (można użyć specjalnej mieszanki zakupione w sklepach dla ogrodników) i obowiązkową obecność drenażu w doniczce. Możesz dodać humus do gleby, piasku i gliny retencji wody.

Reprodukcja

Aby fuksja rosły grubsze, potrzebuje więcej przycinanie. I to może być sadzone w normalnym lub wiszące doniczki. Jeśli jeden pojemnik posadzić kilka odmian, gdy zaczyna kwitnienia, fuksja zadowoli zamieszki oka kolorów.

Propagowane przez sadzonki fuksji. Procedura ta odbywa się w lutym i marcu. Jeśli tuleja rosną powoli (w zależności od odmiany), może być szczepione w sierpniu lub września.

Sadzonki wynikające długość od 5 do 7 cm w piasku konieczne do implantu, luźnej ziemi lub wody. Po 20-25 dniach, cięcia korzenie zaczynają się pojawiać, i gotowe sadzonki do doniczek 7 lub 9 cm. Gleby dla fuksji powinny zawierać równe części piasku, humusu i ziemi (liści i torf).

Aby utworzyć bujny krzew, posadź kilka sadzonek w jednej doniczce. Młodych roślin zakwitną w tym samym sezonie.

Można go rozmnażać i nasiona, ale nasiona są dojrzałe, muszą przejść (sztuczne) zapylenie. Jeśli pomylisz kilka odmian, można uzyskać rośliny hybrydowe, nowe różnorodne kształty i kolory kwiatów.

Można również odtworzyć i liście. W tym celu, liście, które są bardziej zaawansowane, z trzpieniem usuniętym z rośliny macierzystej oraz układania w ziemi, która powinna być miękka, cm głębokości i od góry przykryte są ze szkła lub tworzywa sztucznego. Aby łodygi dobrze rosły, muszą być rozpylany codziennie z pistoletu.

Woda do tego, aby być gotowane i ciepłe. Przeszczepić młode rośliny w doniczkach indywidualnych, trzeba czekać na małe rozety z podstawy pnia.

Dlaczego nie kwitnie fuksja

Jeśli kwitnie fuksja nie są, jest to możliwe dla roślin zimą było nieodpowiednie dla jej opieką. W zimie, dopuszczalna temperatura może wynosić od 5 ° C do 10 ° C. W tym przypadku spowalnia regulatory wzrostu roślin i jest w stanie spoczynku. Jeżeli temperatura wzrośnie, jasność i czas trwania oświetlenia musi wzrosnąć.

Jeśli kwiat późno prischipnuli i cięte, może mieć również wpływ na usuwanie okresie kwitnienia. Cięcie musi zerwane, słabe i chore gałęzie. I procedura ta jest niezbędna dla sprężyny, a następnie drugiego, a spadek. Jeśli fuksja zimą w chłodnym pomieszczeniu, wszystkie branże muszą być zredukowane o 1/3.

Jeśli roślina zimuje w ciepłym miejscu, to lepiej, aby odciąć się w lutym lub marcu.

Możesz korzystać z różnych formularzy fuksja pędów prischipyvaya w niektórych miejscach. Aby utworzyć ampelo zwykle szczypta czwartą parę liści. A jeśli budynek jest przedmiotem wszystkich buszu, a następnie usunąć tylko trzecią parę liści.

W górnej części zakładu przez ponad 2 prischipok nie, i na dole jest usuwane zbędne pędy, gdy kwitną przyjdzie szybko.

Uniknąć błędów w uprawie: gorące miejsce, nieodpowiednie oświetlenie lub bezpośrednie światło słoneczne. Cierpi cały zakład – korzenie pogorszeniu, zresetować pąki, roślin płytkie. Jeśli masz dużo azotu w glebie lub na odwrót dla rozwoju pąków roślin, nie mają niezbędnych substancji (fosforu i potasu), wszystko to ma negatywny wpływ na rośliny.

Jeśli odpowiednio dobrane garnek, kwitnienia nie występuje. Korzenie powinny otoczyć całą kogoś ziemi w doniczce, więc pojemnik musi być wielkość systemu korzeniowego.

Share →