Funkcje 9 diety w cukrzycy

Funkcje 9 diety w cukrzycy

Jak wiadomo, cukrzyca insulinozależna – przewlekłą chorobą, w której naruszone wychwyt cukru w ​​organizmie. Powodem jest to, że szczególne „wysepek Langerhansa, tak zwane” beta-komórek, które znajdują się w trzustce, aby wytworzyć już wymagane do przetwarzania hormonu insuliny, glukozy, i czasami wytwarzać niewystarczającą.

Jeśli komórki beta umrzeć i tracą zdolność do wytwarzania insuliny, insulinę, cukrzyca występuje cukrzyca typu 1, lub 1 to choroba autoimmunologiczna często występuje jako komplikacja poważnych infekcji wirusowych, gdy sam system odpornościowy niszczy własne komórki „zamieszania” ich wirusów napastnikiem. Przywróć komórki beta nie jest to możliwe, więc pacjenci muszą przyjmować insulinę do życia.

Mechanizm powstawania cukrzycy typu 2 lub cukrzyca typu 2, jest nieco inny. Najczęstsze powody, dla niego – zła dieta, przejadanie i dlatego nadwagą, ale po prostu, otyłości. Tkanka tłuszczowa powoduje szczególne hormony i inne biologicznie aktywne substancje, które zmniejszają wrażliwość tkanek na insulinę.

Z drugiej strony, nie działają w otyłości wielu narządów, włączając w trzustce. Dlatego najprostszym sposobem ograniczenia na cukrzycę typu 2 – diety. Normalizacji masy ciała i ustanowienia trwałego zdrowego odżywiania, z łagodną do umiarkowanej, cukrzycy typu 2 może być osiągnięty, które nie będą musiały przyjmować insulinę, a jeśli już raz został powołany, jego administracja byłaby minimalna. W przypadku leczenia osób otyłych diety bardzo odpowiednią liczbę 8, w przypadku osób normalnych lub nieco wyższą od normalnej masy – diety numer 9.

Podstawy diety w cukrzycy

Głównym celem diety dla diabetyków – aby ograniczyć spożycie żywności bogatej w węglowodany. Fakt, że do organizmu, węglowodany są przekształcane w glukozę, która jest niezbędna do absorpcji insuliny u chorych na cukrzycę i jest niewystarczająca. Im mniej węglowodanów w żywności jemy – do mniej insuliny potrzeba.

Ponadto, utrata masy ciała i lekkie diety numer 9 pomoże zorganizować pracę trzustki.

Wybierasz się do zdrowej żywności z cukrzycą typu 2, trzeba dać jest nie wszystkie węglowodany, ale tylko z tych węglowodanów, z których są szybko przekształcane w glukozę i zwiększa poziom cukru we krwi. Najsłynniejszy z nich – cukru i miodu, więc diabetycy nie powinny jeść słodycze, lody, dżem i inne słodycze. Inne węglowodany są rozkładane w jelitach, po pierwsze, a następnie dostają się do krwi – jest, na przykład, płatki śniadaniowe. W cukrzycy, są one przydatne, ponieważ pomagają utrzymać akceptowalny poziom cukru we krwi.

I odmówić mają napoje alkoholowe. Alkohol zapobiega diety cukrzycowej! I nie tylko, że nalewki, likiery, wina wzmocnione, za słodkie. Szkodliwy dla diabetyków i napojów spirytusowych oraz pikantne wytrawnego wina, bo alkohol wpływa na wątrobę, i to jest w typu 2 jest podwójnie niebezpieczny.

Dieta №9

Dietetyczne numer tabeli 9, czyli dieta numer 9 został zaprojektowany specjalnie dla tych, którzy cierpią na cukrzycę, łagodny i umiarkowanie ciężką chorobą. Zaleca się zwykle dla osób o normalnej masie ciała i w niewielkim stopniu otyłości nie odbiera insuliny lub wyjąć w dawce nie wyższej niż 20-30 sztuk. Czasami numer tabeli 9 jest przeznaczona do celów diagnostycznych w celu określenia stopnia tolerancji węglowodanów i odbioru schematu podawania insuliny innych leków. Dla osób otyłych zaleca inne zbiega diety z planem leczenia żywieniowego otyłości: nakazują numer tabeli 8

Dieta w cukrzycy typu 2 powinny być niskokaloryczne – nie więcej niż 2300-2500 kalorii dziennie. Jedz z cukrzycą muszą często, ale powoli. Dzieląc dzienną porcję na kilka części, sama odżywczo, dokonać tabela dość zróżnicowane, a niektóre ograniczenia nie ważysz.

Przy cukrzycy typu 2 jest równie niebezpieczne i przejadanie się, i to szybko!

Przygotowanie posiłków dla pary, a za pomocą pieczenia. Produkty można również gotować, dusić i smażyć lekko, ale bez panierki. Dieta cukrzycowa numer 9 pozwala trochę przypraw, ale nie powinny one powodować korozję i pieczenie.

Nie zaleca się korzystania z pieprz, chrzan i musztardę, ale nie przeciwwskazane goździki, cynamon, oregano i inne zioła.

Co może, a co nie?

Na podstawie liczby dieta 9 – mięso o niskiej zawartości tłuszczu, ryby i drób, sery, mleko, produkty mleczne. Oleje roślinne i masło stosowane w cukrzycy nie jest szkodliwy i jakościowe margaryny. Czy przeciwwskazane i jaja, niektóre zboża i niektóre rodzaje pieczywa, warzyw, owoców i owoców niesłodzone.

Share →