Gałka muszkatołowa - przyprawy i medycyna

Gałka muszkatołowa – przyprawy i medycyna

Ten mały orzech jest bardzo popularne w Azji i gotowania Wschodniej. Secret Agent Malay wizjonerzy, wspaniały dodatek do tytoniu, pachnący olej do perfum i aromaterapii istotne składnik arabskich i indyjskich mieszanek przypraw do mięsa i herbaty, częstym gościem popularnych koktajli, grzane wino i smak pieczywa. Spice z wieloaspektowy talent, objawia najlepsze w kuchni.

Gałka muszkatołowa jest najczęściej związane z ciasta, użytkowania wyrobów cukierniczych, w tym samym czasie, nakrętka jest bardzo uniwersalny do wielu potraw pod ścisłym dawkowaniu – jest to jeden z nielicznych przypraw, nie odpuszczamy swobodnego obrotu ilości.

Gałka muszkatołowa rośnie 9-12 metrowych drzew w wilgotnym i ciepłym klimacie, nie więcej niż 700 metrów nad poziomem morza. Owoc z drzewa, rozmiar 09/06 cm, zawiera duże nasiona, ma coś w rodzaju powłoki lub prisemennikom. Wewnątrz niej znajduje się mała długość nakrętki i pół do dwóch centymetrów.

Gałka jest bogaty w olejku składający białka, skrobie, pigmenty, pektyna, saponiny i kilka alkaloidy, mają różny wpływ na stan człowieka. Najsłynniejszy wykorzystanie muszkatołowej dziś można uznać za gotowanie, ale znacznie dłużej gałki muszkatołowej stosowany jako lek, co nie powinno być zapomniane.

W nowoczesnym przemyśle, gałka muszkatołowa jest wykorzystywana do aromatyzowania wyrobów cukierniczych, pieczenie, jako dodatek w aromatycznej kiełbasy i pasztety. Gałka muszkatołowa dodawane do marynat do ryb w puszkach i zakonserwowanych, wykorzystywanych do przygotowania mięsa i ryb do palenia, dodaje się do sosów i musztarda. Konsumenci znany proszek gałka muszkatołowa, produkty w każdym supermarkecie. Głównym zastosowaniem w kuchni orientalnej – aromatyzacji jest mięso i produkty mleczne (sery i świeże sery).

Gałka muszkatołowa jest w sostavodnoy z najbardziej popularnych mieszanek przyprawowych na planecie – garam masala. Szefowie kuchni na całym świecie jak dodać gałkę muszkatołową dać niezwykłe dania smakują.

Ale oprócz smaku gałki muszkatołowej, znany ze swoich właściwości lecznicze. Jest to dobry stymulant, on delikatnie tonowanie, wzmocnienie systemu nerwowego i uspokaja w małych ilościach. Gałka muszkatołowa wzmacnia system nerwowy i serce, poprawia pamięć, pomaga w zaburzeniach seksualnych, a nawet impotencja.

Gałka muszkatołowa jest znany ze swoich specjalnych właściwości wzbudzić pożądanie. To nie jest chwilowa afrodyzjak i długo działający, za co został wysoko cenione przez kobiety. Gałka jest skuteczny w leczeniu nowotworów łagodnych, wzdęcia i radzi sobie z zimną i brak apetytu. Samolubni należy uważać, aby nie przekraczać dawki 0,1 p przeciwnym razie mogą one uzyskać efekt dość terapeutyczny w postaci kołatanie serca, nudności i halucynacje. Duże ilości gałki muszkatołowej może nawet spowodować śmierć, choć w małych – Jest to bardzo przydatna przyprawy. Będziemy uważać i stosować nakrętki na dobre.

W większości przypadków, mały promień przypraw, i dla tworzenia kawy, herbaty lub koktajl – na czubku noża.

Miejsce urodzenia gałki muszkatołowej jest uważany za Bliski Wschód i południowym wybrzeżem Morza Śródziemnego, gdzie był jednym z dawnych elementów medycyny klasycznej i był używany przez Sumerów, Egipcjan, Fenicjan, a następnie Grecy i Rzymianie, którzy odziedziczyli przez mieszkańców wiedzy Śródziemnego. Teraz trzeba aktywnie Azji pochodzenia tej przyprawy, ale do sprawdzonych źródeł pisanych użyć gałki muszkatołowej w medycynie chińskiej i indyjskiej znaleziono. Jak gałka muszkatołowa przyprawa została wykorzystana dopiero po upadku Cesarstwa Rzymskiego. Indyjscy kupcy przyniósł na rynkach konstanstinopolskie typowych dla indyjskich przypraw i receptur kuchni orientalnej szybko rozprzestrzeniać, gdzie ranshemuskatny nakrętka wiedział tylko jako lek. Pomimo wysokich cen i obfitości pośredników, przyprawy był sukcesem, a także chwała silnych leków na wiele chorób.

W Europie, gałka muszkatołowa przypisać zdolność do zwiększenia pragnienie człowieka, aby była ona stała i umiarkowanie silny. Szczególnie lubi orzechy w Hiszpanii i Portugalii, które ustanowiły stosunki handlowe i stać się dostawcą monopol. Później portugalskim rynku przypraw wciśnięty Holland, która była również słabość do gałki muszkatołowej.

Holenderski zastąpić Brytyjczyków i Francuzów, którzy pod koniec 19 wieku i są głównymi dostawcami wysokiej jakości przypraw do Europy.

Starożytne farmaceutyki i gotowania często nakładają się na siebie i dodawanie przypraw do jedzenia było najlepsze praktyki zdrowotne. Muscat lepiej niż wielu przypraw w połączeniu z jedzeniem i stanowi doskonałą okazję, aby połączyć przyjemne z pożytecznym. Interesuje nas przede wszystkim kulinarne wykorzystanie tego znanych i silnych tyle przypraw.

Nie zapominajmy o efekt terapeutyczny i konieczności stosowania abstynencji.

W Europie aktywnie gałki muszkatołowej używać holendersku. Spice jest dodawany do mięsa, ryb, warzyw i deserów do pieczenia. Ulubiona połączenie – tłuczonych ziemniaków z svezhenatёrtim gałki muszkatołowej. W Anglii, gałka muszkatołowa dodane do tradycyjnych piw, a we Włoszech – w daniach z makaronu i gulaszu warzywnego.

Win-win – Dodaj gałkę muszkatołową do wypieków. Tylko trochę, orzech wymaga szacunku i ostrożnego korzystania. Ale najlepsze wykorzystanie gałki muszkatołowej – to mięs. Tutaj gałki muszkatołowej w mocy wywiera jego właściwości aromatyczne mięsa smak w połączeniu z, i sprawia, że ​​sosy pachnące.

Gałka muszkatołowa interesujące z jaj, na przykład, w omlety, w sosie cebulowym i beszamelem z małże, skorupiaki, w różnych napojów – z herbaty i kawy do wybornych drinków.

W Indiach, gałka muszkatołowa jest często dodawany do herbaty z kilkoma przyprawami cukru kotoriydobavlyayut i tłuszcz mleczny. Poza Indiami, herbata ta jest znana jako masala (co oznacza, «Mieszanka przypraw»). Koktajle z wtrąceniami gałki muszkatołowej jest przygotowana na podstawie rum, whisky, brandy, wódki i innych mocnych i jasnych duchów.

W Europie, gałka muszkatołowa dodany do herbaty, imbir, grzane wino, jajka nogi, klapki koktajle, gorącą czekoladę i kawę.

Akcja gałka muszkatołowa tak ciekawe, że nie należy ich zaniedbywać. Niewielkie ilości gałki muszkatołowej może być naturalnie imunnostimulyatorom, przyjemne dodatki aromatyczne z bandą użytecznych właściwości, mężczyzna przyprawa godnych codziennego użytku w mikro dawkach. Warto jednak przynajmniej raz pójść za daleko, i pragnienie, aby dodać gałkę muszkatołową przy następnej okazji znacznie zmniejszona. Gałka muszkatołowa w dużych ilościach może być nieprzyjemne, zepsuć miękki smak potrawy, dodać goryczy lub drewna odcień smaku i zapachu, podczas gdy zbyt dużych ilościach może spowodować mdłości i inne niepożądane efekty. Aby nie popełnić błędu, spróbuj złamać przewidywany część gałki muszkatołowej na dwie części. Przyprawa jest dodawana do zakończenia gotowania, i po pierwszej części można usunąć i dodać drugi proces, w razie potrzeby.

Nie jest konieczne dodawanie na gałkę na początku gotowania. Jest to szczególnie prawdziwe pieczenia i dania mięsne z dużą ilością czasu gotowania. Aromat orzechów na 30-40 minut znacznie zmniejszyć lub całkowicie znikają, zostawiając tylko niewielki posmak. Gałka muszkatołowa należy dodawać w ostatniej fazie przygotowania: posypać górnej skorupy ciasto, dodać do już zaparzonej kawy lub wlać do koktajlu.

Upewnij się, spróbuj dodać gałkę muszkatołową w potrawy z jajek, takie jak omlet lub jajecznicę.

Proszę pamiętać, że wszystkie orzechy, startej na drobnej tarce, dużo gotować proszku z supermarketu. W tym przypadku, aromat przypraw jest jasny, nawet w małych ilościach.

Bądź zdrowy i umiarkowany!

Share →