Gdzie rosną kawę i można to zrobić w naszym środowisku

Gdzie rosną kawę i można to zrobić w naszym środowisku

Filiżanka kawy rano – i dzień rozpoczął się dobrze. Dla wielu z nas to napój naprawdę jest wyznacznikiem dobrego nastroju i formy pracy. To ujędrnia, pobudza, daje siłę do ciała trochę zmęczony. Kawa – to nie jest koniecznością, ale z niego, aby rozpocząć nowy dzień bardziej przyjemne.

Gdzie rosną kawę, która dla niego niezbędne warunki omówię w tym poście.

Drzewo kawy jest bardzo zależne od klimatu, więc nie mogą rosnąć wszędzie. Około 70 krajów są mniej lub bardziej skutecznie rozwijać ten plon. I wszystkie z nich w rzeczywistości znajdują się wzdłuż równika w szerokości taśmy około 30 stopni na północy i samo południe. Indonezja, Etiopia, Brazylia, Kuba, i innych krajach równikowych i tropikalnych z plantacji drzew kawy mają różne odmiany.

Parę ciekawostek

W górach kawy owoce dojrzewają powoli, ale uważane smaczniejsze. I w wilgotnych ciepłych dolin tej kultury mogą kwitnąć i owocować przez cały rok, dając do czterech zbiorów w tym czasie. Każde drzewo owocuje przez około 50 lat. Spośród nich najbardziej intensywne w pierwszych 15 lat planu.

Tak, że gleba, warunki klimatyczne i inne uprawy kawy w różnych krajach różnią się znacznie, to skład chemiczny, smak ten sam gatunek może się różnić w zależności od kraju pochodzenia.

Można posadzić drzewo kawy w domu, stworzył pewne warunki. Ale to będzie więcej roślin ozdobnych, które może dać pewną ilość owoców, ale vryat nich będzie mało lub będzie pasował smak znany nam wszystkim kawy.

Share →