Gimnastyka dla oczu: poprawić wzrok

Gimnastyka dla oczu: poprawić wzrok

Jeśli spędzasz dużo czasu na komputerze, prawdopodobnie będzie regularnie spotykają się z różnymi konsekwencjami przemęczenie wzroku. Wśród nich – zaczerwienienie oczu, świąd i pieczenie, i, oczywiście, niewyraźne widzenie. Aby zmniejszyć skutki zmęczenia oczu, zaleca się systematyczne gimnastyki dla oczu.

 • Skupić swój wzrok na czubku nosa – patrzeć na niego bez mrugnięcia. Po kilku sekundach, zamknąć oczy i zrelaksować. Powtórz 10-15 razy.
 • Podnieście oczy, jeśli próbujesz obejrzeć swoje „trzecie oko” – punkt, który jest tuż nad obszar między brwiami. Są zdania, tak długo, jak to możliwe.

  Pozwala to nie tylko oko do odpoczynku, ale także poprawia koncentrację. Zamknij oczy, zrelaksować się. Powtórz ćwiczenie.

 • Nie odwracając głowy, skupić się widok na lewym ramieniu i przytrzymać, jak możesz. Następnie zamknij oczy i zrelaksuj się.

  Powtórz ćwiczenie, ale teraz wygląda na prawym ramieniu.

 • Usiądź w wygodnej pozycji. Natrzeć dłonie, aż staną się cieplejsze.

  Przykryć oczy dłońmi. Nie należy naciskać na gałki ocznej i nie obejmują nos. Między palcami powinny się odbyć nieco światła.

  Wyobraź sobie głęboki czarny kolor, a skupić się na tym. Oddychaj głęboko, powoli i płynnie. Wykonywać każde ćwiczenie na trzy minuty lub dłużej.

 • Usiąść i odpocząć.

  Wykonaj ruch kołowy przez oczy pierwszy do ruchu wskazówek zegara, a następnie – w lewo. Powtórz to ćwiczenie pięć razy.

 • Skupić wzrok na odległym obiekcie, (który jest około 50 metrów od siebie). Po 10-15 sekundach, nie odwracając głowy, powoli przesuń widok obiektu, który jest nie dalej niż 10 metrów od ciebie. Powtórz ćwiczenie 5-10 razy.
 • Weź ołówek w dłoni i wyciągnij rękę przed siebie.

  Powoli przesuń dłoń do nosa, zapatrzony w czubek ołówka – tak długo, jak nie będzie w stanie skupić wzrok na ołówek. Powtórz to ćwiczenie dziesięć razy.

 • Pomimo przeciwległej ścianie, wykonując ruchy gałek ocznych, jeśli piszesz na wygląd ściany.

  Czy poruszać głową. Im więcej liter, tym silniejszy efekt.

Znacznie bardziej istotne jest, aby regularnie gimnastyki dla oczu niż nie, ale przez długi czas. Tylko 30-60 sekund ćwiczenia co godzinę przyniesie wymierne korzyści.

Do tej pory nie było ani jednego badania, które mogą potwierdzić lub zaprzeczyć skuteczności ćwiczeń dla oczu, ale wiele osób twierdzi, że pomaga im. Przed wykonaniem tych ćwiczeń, to najlepiej skonsultować się z lekarzem – dla niektórych naruszeń gimnastyki dla oczu może być przeciwwskazane.

Share →