Główną przyczyną udaru mózgu

Główną przyczyną udaru mózgu

To, oczywiście, nadciśnienie. To ona, w większości przypadków Prowadzi udaru. Wniosek jest taki, że zapobiec udar mózgu. konieczne jest, aby radzić sobie z nadciśnieniem wszystkich dostępnych środków i zasobów.

A teraz – trzy pytania dotyczące wypełnienia.

Czy wiesz, ciśnienie krwi?

Często go zmierzyć?

Można po prostu dać jej "praca" ciśnienie?

A jeśli odpowiedział na wszystkie trzy pytania "forum"Więc, o swoje zdrowie zbyt lekko. I na próżno! Po tym wszystkim, wysokie ciśnienie krwi – główny przyczyną udaru mózgu.

Nawet jeśli czujesz się świetnie, sprawdzić ciśnienie co najmniej raz w roku. Jeśli zauważysz, że jest podniesione – Praca z lekarzem, aby utrzymać go pod kontrolą. Pozwoli to na zminimalizowanie ryzyka możliwego suwu.

Jeśli górna liczba (ciśnienie skurczowe) jest stale powyżej 140 lub jeśli liczba na dole (ciśnienie rozkurczowe) jest stale powyżej 90, należy skonsultować się z lekarzem!

Jeśli lekarz diagnozuje masz wysokie ciśnienie krwi, to na pewno polecam żadnych zmian w diecie, regularne ćwiczenia, lub leków. Przestrzegać zaleceń lekarza trzeba stale i równomiernie. Tylko w tym przypadku, nie będą występować bolesne bóle głowy, nudności i inne "Uroki" nadciśnienie tętnicze. Przy okazji, warto pamiętać: leki stosowane w nadciśnieniu tętniczym (wysokie ciśnienie krwi), stale się poprawia. Dzięki odpowiedniej kombinacji leków nie będzie mieć skutki uboczne, a jakość życia nie będzie cierpieć.

Oprócz otrzymywania leków przepisanych przez lekarza, każdy pacjent powinni obserwować i inne środki, które pomogą utrzymać normalne ciśnienie krwi.

Jak utrzymać ciśnienie normalne i zminimalizować ryzyko udaru.

    konieczne jest regularne monitorowanie poziomu cholesterolu i stężenia glukozy we krwi; osoby poniżej 30 lat muszą być sprawdzane, aby raz w roku, a ci, którzy są starsi – co sześć miesięcy. pożądane jest stosowanie nie więcej niż sześć gramów soli dziennie; wędzonych ryb, marynat i przypraw powinny być porzucone lub drastycznie ograniczyć ich zużycie; Tłuszcze zwierzęce lepiej wymienić roślinę; zrobić ćwiczenia rano, często idą na piechotę, słowem – do przemieszczania się; należy postępować zgodnie z własną wagę, i że zawsze był normalny, lekarze zalecają codzienne podstawę do jedzenia o funt świeżych owoców i warzyw.

Share →