Główne objawy ostrego zapalenia oskrzeli

Główne objawy ostrego zapalenia oskrzeli

Zapalenie oskrzeli najczęściej rozwija się po (lub w czasie), ostrej infekcji dróg oddechowych, która może być zarówno wirusowe lub bakteryjne.

W związku z tym, objawy ostrego zapalenia oskrzeli może być bardzo zróżnicowany i bardzo temperatura, kaszel. ból gardła, i tak dalej.

Jednakże, istnieje wiele specyficznych objawów ostrego zapalenia oskrzeli. I dla nich charakterystyczne – kaszel.

Kaszel jest zwykle suchy, męczący, z trudnym odkrztuszaniem. Po kaszel często czuł ból w klatce piersiowej, podrażnienie gardła. Częste i ból w klatce piersiowej, za mostkiem i – wynikają one z powodu nadmiernego wysiłku mięśni międzyżebrowych, które normalnie nie uczestniczą w oddychaniu, ale z silnym kaszlem zmuszony wychylaj się.

Z rozprzestrzenianie się procesu zapalnego wewnątrz oskrzeli, a także zapalenie zaczyna nabierać coraz głębszych warstw ściany oskrzela, kaszel zaczyna się zapadać, ale jest obfita ropna plwocina śluzówkowo-.

Teraźniejszość i wspólne dla wszelkich zapalnych objawów choroby: gorączka, dreszcze, uczucie gorąca, ból głowy. złe samopoczucie i inne.

Temperatura wzrosła zapalenie oskrzeli, ale nie so: 37-37,5 rare 38 stopni Celsjusza. Jednakże, ponieważ zapalenie często rozwija się na tle niektórych ostrych infekcji dróg oddechowych, należy symptom temperatury specyficzne oskrzeli nie jest konieczne.

Dobre samopoczucie osoby, co do zasady, zadowalające, tylko skargi – dokuczliwy kaszel.

Jednakże, jeśli zapalenie oskrzeli staje się postać obturacyjnego, na skargi kaszel, również przyłączył się do skargi duszność: człowiek staje się trudno oddychać, staje się pozbawione powietrza, a może nawet poczucie pełności w klatce piersiowej – poprzez zwiększenie ciśnienia w małym oskrzeli, oskrzelików i pęcherzyki.

W odniesieniu do obiektywnych dowodów, że wielu z nich.

  • Na perkusji w klatce piersiowej można usłyszeć wyraźne dźwięki płuc, ciężko oddychając osłuchiwanie (inhalacja do wydechu jest), suche rzężenia słychać inny dźwięk i wysokość. Jeśli plwociny stosunkowo łatwo oddzielić, świszczący oddech są wilgotne, ale są one nieliczne nezvuchnye. Gdy zmuszony oddech, wydech wzmocnione, a także wyciskanie Dowcipy klatki piersiowej lepiej słyszalne.
  • W testach laboratoryjnych nic konkretnego nie obserwowano również. OB jest umiarkowanie zwiększone, o badanie bakteriologiczne plwociny często pozostawia patogenu, ale większość z nich jest bezużyteczna, gdyż choroby pod wpływem terapii empirycznej już zaczyna mieć miejsce.
  • Gdy X-ray nie jest niczym szczególnym.

    Jednakże, to jest wliczone w badaniu standardowym – początek zapalenia płuc ostrego zapalenia oskrzeli może przypominać, dlatego, aby zapobiec tej poważnej choroby, RTG klatki piersiowej powinno być wykonane w ciągu 3-4 dni od początku choroby (początek objawów).

Z tego artykułu przeczytał:

Share →