Główne rodzaje storczyków

Główne rodzaje storczyków

Storczyki są najliczniejszą i najbardziej popularne gatunki roślin na ziemi. Według niektórych szacunków, ich liczba sięga 25000 gatunków (i to tylko naturalne gatunki, mieszańce nie uważają). Ukazuje się w różnych szerokościach geograficznych iw różnych klimatach, storczyki do 10% całkowitych flory.

Tak więc, główne rodzaje storczyków są:

1.Kattleya ( Cattleya). Nazwa pochodzi od znanych w Anglii w 19 wieku ogrodnik William Katla. Pochodzi z Ameryki Środkowej i Południowej, w większości są ciepłolubne, ale jakiś transferu i bardziej umiarkowane temperatury (w zależności od miejsca pochodzenia)

2. cymbidium (Cymbidium). Nazwa została nadana na koniec 18 wieku szwedzkiego botanika Olaf Schwartz. Ma około 50 uczestników. Rozpowszechnione w azjatyckiej części świata (z Japonii do Australii)

3. Dendrobium (Dendrobium). Dendrobium najszerzej reprezentowane na naszej planecie. Liczba gatunków naturalnych wynosi 2000, hybrydy (sztuczne i naturalne) po prostu nie może być liczenie.

4. Falenopsis (Phalaenopsis). Nazwa tego storczyka był w 1825 roku ze względu na wygląd. Podobny do motyla. Ma około 60 gatunków i jest w tropikalnych lasach Azji Południowo-Wschodniej i na Malediwach.

Light-kochający i kwitną przez cały rok.

Share →