Główne sposoby, aby zmniejszyć ryzyko chorób serca

Główne sposoby, aby zmniejszyć ryzyko chorób serca

CHD – choroba wieńcowa – leczenie za granicą – Heart-attack.ru – 2008

Jeśli masz chorobę wieńcową serca, stosować się do zaleceń na temat zdrowia, co daje lekarzowi jest bardzo ważne, jeśli chcesz poprawić lub uniknąć możliwych komplikacji. Jeśli zauważysz jakiekolwiek zmiany w stanie zdrowia, może być konieczne dalsze diagnozy lub leczenia. Główne sposoby, aby zmniejszyć ryzyko chorób serca należy kontrolować to ty, a nie lekarz.

Zmiana stylu życia – Najlepszym sposobem, aby zapobiec powikłaniom lub w celu uniknięcia ryzyka wystąpienia chorób serca. Wyraźny spadek śmierci z powodu choroby serca w ciągu ostatnich 30 lat był nie tyle wprowadzenie nowych metod leczenia i zwiększonej uwagi, na czynniki ryzyka.

Każdy powinien przestrzegać poniższych zasad, aby zmniejszyć ryzyko chorób serca:

 • Trzymaj się dobre dla serca i zdrowej diety: to jest ważnym krokiem w celu zmniejszenia ryzyka.
 • Zmniejszenie poziomu wlotu tłuszczową: kalorii pochodzących z tłuszczów powinna wynosić mniej niż 30% wszystkich spożywanych kalorii dziennie. To znaczy przez osobę dorosłą dziennie zużywają mniej niż 60 g tłuszczu.
 • Zmniejszyć poziom cholesterolu we krwi do zalecanych poziomach, zwłaszcza cholesterolu LDL: uniemożliwi to płytki w tętnicach wieńcowych.
 • Regularnie ćwiczyć: zmniejszy to ryzyko chorób serca. Ćwiczenie wzmacnia serce i pomóc go do pracy bardziej skutecznie; Obniżają ciśnienie krwi i złego cholesterolu (LDL), zwiększając jednocześnie poziom dobrego cholesterolu (HDL). Porozmawiaj z lekarzem przed podjęciem program ćwiczeń.

  American Association chorobach serca zaleca trwa co najmniej 3-5 razy w tygodniu przez 30 minut dziennie.

 • Rzucić palenie: może leczyć się do określonej choroby przewagi. 3 lat po zamknięciu, ryzyko chorób serca jest tak samo, jak w przypadku niepalący. Lekarz prowadzący może pomóc rzucić palenie, przejmując kontrolę nad zmianą stylu życia. Również niektórzy ludzie zamknąć pomoc palenia niektórych leków.
 • Kontrolowanie ciśnienia tętniczego i cukrzycy, w przypadku cukrzycy, poziom cukru we krwi oglądać na co dzień. Na pewno trzeba znać ich stężenia hemoglobiny glikowanej HbA1c wydajności, jest jednostką, która mierzy poziom cukru we krwi; Parametr musi być mniejszy niż 7,0.
 • Każdego dnia, wziąć niewielką dawkę aspiryny, ponieważ może to zmniejszyć ryzyko zawału serca. Aspiryna może spowodować krwawienie, więc najpierw należy skonsultować się z lekarzem.

Nie naukowe badania kliniczne nie wykazały korzystnego wpływu witaminy na serce.

Należy pamiętać, że hormonalnej terapii zastępczej przez wiele lat był używany do zapobiegania choroby wieńcowej i zawału serca u kobiet, które przeszły już menopauzę. Uważano, że substytucja pewnych hormonów mogą tworzyć działanie ochronne na serce – taki jaki był u kobiet przed menopauzą. Jednak badanie zakończono w 2002 roku wykazały, że kobiety, które przeszły terapii zastępczej harmonii, były bardziej narażone na choroby serca niż ci, którzy nie otrzymali leczenia.

Hormonalna terapia zastępcza nie jest zalecane jako sposób zapobiegania chorobom serca.

Choroba wieńcowa – Przewlekłe (długoterminowe, w toku), choroby stale postępującą. Ograniczenia czynników ryzyka może tylko spowolnić proces. Nawet angioplastyki bypass surgery tylko zmniejszyć nasilenie choroby, ale nie jej utwardzenia.

Choroba często powraca w cięższej postaci; ludzi, którzy mieli zawał serca lub przechodzące przez obejście, wymaga dalszej opieki, zwłaszcza jeśli pacjent zostanie pozbawiony czynników ryzyka. Lekarz będzie kontrolował stan zdrowia pacjenta i sprawdzić:

 • Pojawiły się nowe objawy lub oznaki progresji choroby (okresowych badań lekarskich i EKG lub test obciążenia) /
 • Czy są jakieś objawy niedokrwienia (okresowe utajonej badania na bieżni lub badań radionuklidów załadunku lub cardiography USG)
 • Lekarz będzie również sprawdzić, w jaki sposób walczą z czynnikami ryzyka, jak również leczenie.

Śledzenie skuteczności.

To twoje życie.

 • Kontrola masy ciała i poziom aktywności
 • Kontrolowania poziomu lipidów we krwi, w tym złego cholesterolu LDL, cholesterolu HDL i triglicerydów dobrej innego rodzaju tłuszczu występuje u osób z otyłością, zwłaszcza u diabetyków; Poziom LDL powinno być mniej niż 100.
 • Kontrola ciśnienia tętniczego, które powinny być mniejsze niż 130/80 mm Hg.
 • Jeśli masz cukrzycę, sprawdzić poziom cukru we krwi i HbA1c (może być mniejsza niż 7,0%)
 • Należy uważać, aby rzucić palenie
 • Lekarz będzie zobaczyć, jak leki, jeśli to konieczne, zmienić przebieg leczenia. Skutki uboczne leków również badane i leczone.
Share →