Głównymi przyczynami chorób królików ozdobnych

Głównymi przyczynami chorób królików ozdobnych

Analiza przyczyn chorób królików ozdobnych pokazuje, że mają absolutną większość jej bezpośrednią lub pośrednią przyczynę niewłaściwego żywienia, a zatem można całkowicie uniknąć.

Jedną z przyczyn niewłaściwego żywienia królików – tak wygodne i opłacalne: Instrukcja łatwiej kupić pudełko z jedzeniem i wlać trochę do miski niż zakup siana, aby codziennie sałatkę z zielonych i warzyw, lub udać się zebrać czystą trawę. Innym powodem – jest to, że poważne skutki niedożywienia nie są natychmiastowe, a miesięcy lub lat później, że jest widoczny prosto między żywienia nieodpowiednie jedzenie i utraty zdrowia królika. „Jest już kilka lat tak dość, i nigdy nie miałem żadnych problemów” – najczęstsze właścicieli odpowiedzieć, gdy powiedziano im, że duże ropnie wywołane szczęki królik ma bezpośredni związek z niedożywieniem.

Trawa, które wielu uważa śmiertelnego zagrożenia dla zwierząt („Ale w sklepie zoologicznym powiedział mi, że jeśli zje sałatkę, a następnie umrzeć”), w rzeczywistości jest to naturalne jedzenie, tak, że jego ciało jest w pełni zdolny do używania i że musi , Królik – jest czysto zwierząt roślinożernych, a nie ziarnojady!

W przemysłowej hodowli królików wykorzystania ziarna pasz opartych tuczu mięso. Króliki są zabijane zanim jakiś czas do osiągnięcia patologii. Dekoracyjne królików chcemy długi okres (co najmniej 8 lat) i zdrowe, co nie może się zdarzyć, jeśli karmimy je jak króliki na mięso.

Trawa jest produktem gęstym ubogich w składniki odżywcze, a tym samym, królik musi jeść dużo, aby być zadowolony. Oznacza to, że powinien on żuć dużo: dzikie gryzaki królika codziennie przez wiele godzin.

Zwierzęta królik jest absolutnie identyczny z systemem zębów, ale jeśli będzie on zasilany chleb, płatki zbożowe, zboża, pasze dla zwierząt, będzie się bardzo bogaty, wysokokaloryczne jedzenie, i to będzie na tyle mała ilość tego, aby być zadowolony. Oznacza to, że będzie to żuć dużo mniejszy, a to mogłoby to znacznie mniej piasku produkty: w ten sposób, czy to wystarczy, aby szlifować zębów, które jednak nadal się rozwijać i wciąż to korzenie zębów trzonowych, mogą rosnąć na orbitę.

Zboża, kasze, krakersy zawierają bardzo mało wapnia (w przeciwieństwie do trawy i dużą ilością warzyw) i witaminy D. odwapnienie badanie kości i słabszych wsparcia zębów – żucia powierzchni zębów górnych i dolnych nie zamykać tak doskonale i nie będzie nosić równo jak przed (utworzony malokklyuziya). Utworzone na powierzchni zębów ostrych krawędzi, które będą rosły cięcia język i policzki, bardzo bolesne warunkiem, że nie pozwala rabbit do jedzenia. Malokklyuziya pojawił się kiedyś, pozostaje stała, i wymaga co pewien czas (co kilka miesięcy), aby wykonać procedurę w znieczuleniu zagrażający zęby przez całe życie.

Inną konsekwencją odwapnieniem kości i słabszego wsparcia zębach – jest tworzenie kieszeni pomiędzy zębem i kości, które są wprowadzane do żywności. Rozpoczyna się proces zapalny, który sięga do korzeni zębów (które może występować w obu dolnych i górnych zębów z), a co z kolei powoduje powstawanie ropnia. Dental ropnie – poważny problem, który wymaga operacji usunięcia zęba i drenaż.

Często ropnie powtarzać, i trzeba powtarzające się czynności, aby rozwiązać problem.

Ropnie często wciągnąć w oświetlonym miejscu i kości: obraz zapalenia szpiku wymagającego miesiącach leczenia antybiotykami. Ropnie górnych zębów trzonowych mogą przyciągnąć oko; Czasami jedynym sposobem, aby pomóc z tym jest, aby ją usunąć.

Jedną z najczęstszych przyczyn, które przynoszą królika do weterynarza. obok problemów stomatologicznych i ropnie głowy, – odmowa jedzenia. Królik na zewnątrz w porządku, zwinny, ale nie interesuje żywności, i to nie ma wypróżnienia. Kilka dni później królik gorzej, staje się mniej mobilne, odwodnione i umierania. Leczenie, jeśli zostaną uruchomione w czasie prawie zawsze w stanie rozwiązać problemu.

Jeśli królik zjada siano, i warzyw, rośliny bogate w błonnik, to jest bardzo mało prawdopodobne, że będzie on pojawić zastój pokarmowy.

Wielu wierzy, że przyczyną zastoju pokarmowego może być wełna, królik połknięciu. A powodem tego jest brak błonnika, który spowalnia ruchliwości przewodu żołądkowo-jelitowego, podczas uzyskiwania futra żołądka – to jest normalne. Ograniczona przez fakt, że podawanie ciekłej parafiny z zastoju pokarmowego – nie eliminuje tego problemu.

Biegunka – jest również bardzo ważne dla objaw królika, to nigdy nie powinny być ignorowane, i to prawie zawsze występuje z powodu błędu w diecie.

Jak karmić na życie królika jako zwierzę domowe? Czytaj specjalny dział na naszej stronie internetowej królików karmienia.

Share →