Gry dla dzieci 2-3 Finger roku

Gry dla dzieci 2-3 Finger roku

Dziś będziemy rozmawiać o tym, co palec gry dla dzieci 2-3 lat są najbardziej skuteczne i dlaczego. I, oczywiście, można znaleźć inny przykład w grach artykuł palców dla dzieci.

Ale po pierwsze, sporo bardzo przydatnych teorii.

Bardzo ważne jest, już od najmłodszych lat, aby rozwinąć właściwe mięśnie dziecka, w przyszłości, miał odpowiednie umiejętności motorycznych i dobrą reakcję. Jest to szczególnie ważne dla rozwoju dłoni i palców dziecka, gdyż wpływa na ich życie przyszłe.

Pediatrzy zalecają wszystkim rodziców z dziećmi w gry gra palców. Jest to szczególnie ważne dla rodziców 2 i 3 roku życia dzieci, które mają w tym wieku nie jest aktywne wzrost i rozwój układu mięśniowo-szkieletowego. Palec grać proste i przyjemne, poprawia pamięć i wrażliwość dziecka rozwijają zdolności motoryczne i rękę.

Jak sama nazwa wskazuje te gry, główną rolę odgrywają ruchy palca.

Najbardziej uderzające palec jest przykładem gry wszystkim dobrze znane powiedzenie czterdzieści biały jednostronny. Każdy z nas ją przeczytać jako dziecko troskliwej matki i babki. Występuje w różnych formach, ale w zasadzie jest ten tekst: „Kleik Czterdzieści Belobokov gotowane, podawane dzieciom”.

Następny jest wykaz wszystkich swoich dzieci, które karmione kleik czterdziestu, z wszystkie palce są wygięte na przemian w dłoni dziecka.

Innym częstym gra jest „Pszczoła”. Możesz oprzeć łokieć na stole, twoja ręka pokazuje drzewo. W tym samym czasie można powiedzieć, co następuje:

„Domek na drzewie małego domu dla pszczół, ale gdzie są pszczoły? Potrzebujesz dom pukać „. Następnie poprosić dziecko, aby wbić cam w swoim „domu” zaciśniętej pięści. „Jeden, dwa, trzy, cztery, pięć …” zapytaj dziecko zginać pięć palców „

Stalowe latać pszczoły „W tym momencie jesteś z dzieckiem powinna ręce latające pszczoły zobrazowania, zaciskając palce, jakby trzymając szczyptę soli.

Można również grać z dzieckiem w „gęsi”. Zrób rękę, jakby przedstawiają gęsi (kciuk połączyć z paliczka środkowego palca środkowego) i poprosić dziecko, aby zrobić to samo. Po tym pokazać ruch kciuka, jak dziób gęś otwiera i mówi do dziecka. mówiąc:

„Gęsi i gęsi! Ha-ha-ha! Nie lubisz! Tak, tak, tak! »

Niech dziecko bierze również udział w „rozmowie” i reaguje na ciebie przez te same czynności. To ćwiczenie pomoże mu w przyszłości łatwo przyzwyczajony do odpowiednich pism i odwołań do ołówków i długopisów.

Innym bardzo przydatne palec gra typu „Pająki”. Wyobraź sobie, że trzyma jabłko w ręce i złożył ręce w kształcie kopuły. Szybkie palcowania show running Pająk Zachęcaj dziecko do przedstawiania podobny baby-pająka.

Spróbuj trochę pogrywać dziecko „Pająk”, spowoduje to luz, a więc w formie gry będzie rozwijać się poza drobnym strony silnika i szybkości reakcji jeszcze i uwagą.

W wieku trzech lat w normalnym rozwoju dziecka należy mówić wyraźnie i pamiętać małe poematy. Nauczyć go słynny wiersz o niedźwiedzia.

„Niedźwiedź palcami przez las jest

Stożki zbiera, stawia w koszu.

Nagle spadł bump bezpośrednio ponosić na czole,

Mysz zły i stóp góry! »

W tym przypadku, Ty i Twoje dziecko musi reprezentować wszystkie działania Bears – palce pokazują, jak niedźwiedź idzie (środkowy i indeks palce Przesuń na płaskiej powierzchni) jak idzie, zbierać niewidocznych nierówności, natrzeć czoło irytacji, topni pieszo. Ta gra rozwija się nie tylko ruchliwość rąk i palców, ale także wyobraźnię swojego dziecka, a także pokazuje, że działając talenty.

Zintegrowany rozwój mięśni ramion i palmy pomocy gry mówiąc „kwiatek”:

Produkujące nasiona w glebie (Uchwyty wykonane są w pięści) rosło i dał zarodek, a zrobiło się trochę bud (Palce stworzyć szczyptę) Słońce świeci, Pączek jest ogrzewany i ujawnione piękny kwiat (Wide Open palmowy) Wiatr wieje na kwiat (Rock the pędzel w różnych kierunkach, takich jak wiatr) i Ziemia dostaje nowe nasiona (Potrzebne są kompresowane w cam, powtórzenie grudnia z drugiej strony).

Znane gry o bunny i myśliwego:

Jeden, dwa, trzy, cztery, pięć (Palce są wygięte na przemian)

Bunny poszedł na spacer

Nagle myśliwy biegnie

Prawo w strzelaninie króliczka (Grany kciuk i palec wskazujący pistolet)

Bang! Bang! Oh-oh-oh (W czasie puka pięści z siebie)

Mój króliczek umiera (Połóż dłonie na biurku lub na kolanach)

I umieścić go w koszu (Dodać swoje ręce, jak gdyby chcemy zebrać wodę)

I prowadzić go do domu,

Gra „Brothers”:

Dziesięć bracia mieszkali, były (Palms złożone i przycisnął mocno palcami)

Zawsze iść w parach.

Dobrze grał w nich (Kciuki dotykając siebie)

Te śpiew i taniec (Szpunt palcami indeksu)

Te Uwielbiam rysować (Średnia)

Te skakać i jeździć (Band-sever palec)

Tylko młodsi bracia

Było cicho jak mysz

Wszystko co musiałem zrobić, lenistwo,

Spali przez cały dzień! (Próbuje wbić palce w pierścieniu, z siebie, ale jest to o wiele trudniejsze, niż wszystkich pozostałych palców)

To ćwiczenie ćwiczy ruch palców i dłoni zwinności jako całości.

Niezależnie od tego, gra wybrać dla swojego dziecka, nie zapomnisz, że masz wymawiać słowa wyraźnie, jasno i ekspresji, aby spróbować pomóc dziecku zapamiętać te proste wiersze.

Te gry nie tylko rozwijać drobny palec silnika, ale pamięć, koncentrację i wyobraźnię, a także pomaga zapamiętać kilka ważnych faktów (pory roku, nazwy zwierząt i roślin, itd)

Oczywiście, gry dla dzieci, palec, istnieje ogromna liczba, po prostu obfituje żadnego forum dla matek. Ale, oczywiście, sam może improwizować i wymyślać własne. Najważniejsze, że dziecko było ciekawe i zabawne.

Powodzenia!

A jak ci się to? Oceń go!

Share →