Gum choroby - leczenie środków ludowej

Gum choroby – leczenie środków ludowej

Gdy jasne, stan zapalny i odpowietrzyć, nastrój spada „przez podłogę.” I nie bez powodu. Nie tylko jest zapalenie dziąseł z wyglądu uśmiech, delikatnie mówiąc, brzydka. Tak, i bolesne, i oddech. A ból ​​zęba może się zdarzyć.

Z tym, żeby być dobrym nastroju? I kiedy myślę, że choroby dziąseł mogą prowadzić do utraty zębów i tęsknoty dość pokonani.

Przestań, przestań! Niech „przeskoczyć” z niewielkimi fali. No tak, zapalenie dziąseł – choroby przyzębia tam, przyzębia i dziąseł w ogóle – to jest brzydkie i nieprzyjemne i bolesne i niebezpieczne.

Jednak w średniowieczu, ponieważ żyjemy! Jeśli na początku traktowania przez lekarza, ryzyko utraty zębów jest zmniejszony do minimum.

A tak przy okazji, o średniowieczu – Od dawna wiadomo, dla osób do tradycyjnych metod leczenia, choroby dziąseł. Z pomocą środków domu dla przyzębia choroby, zapalenia dziąseł i przyzębia nie tylko pozbyć się krwawienie z dziąseł, łagodzi stany zapalne i wyeliminować cuchnący oddech, ale również wzmocnić zęby.

Przyczyny choroby dziąseł

Czasami przyczyną choroby dziąseł mogą być zgryz wypełnień dentystycznych lub niedbale. Najczęściej jednak, jesteśmy winni za to, że dziąsła zaczynają krwawić, a zęby są utworzone brzydkich „kieszenie” ze śladami ropnej sekrecji.

Choroby dziąseł mogą być łatwe do uzyskania, ignorując wymagania dotyczące higieny jamy ustnej. „zapomina” do mycia zębów lub wypłukać usta po jedzeniu – dostać zapalenia dziąseł. Wiele osób nadużywających kawy dymu, nie są usuwane w czasie płytki nazębnej – „Gratuluję” się z chorobami przyzębia i paradontozy.

Objawy choroby dziąseł

Kiedy podczas szczotkowania zębów i stosowanie pokarmów stałych (takich jak jabłka) dziąsła zacząć krwawić – tego nie można przegapić! – To wszystko, proces jest nazywany, wbiegł na boisko. Zapalna.

Więcej – więcej. Jeśli rozciągnąć czas i nie rozpoczną się w terminie do zaangażowania się w odzyskiwaniu dziąseł, choroby przyzębia, gdy, na przykład, stopniowego otwarcia część szyjki zębów równocześnie z tworzeniem ropy i krwawienie „kieszenie”. Oddychanie staje się śmierdzący, i korzystania z ciepłej lub odwrotnie, zimne jedzenie będzie pasować na ścianie, aby wspiąć się z bólu.

Często zapalenie dziąseł tworzą coś w ciemnym czerwona wysypka zamienia się stopniowo do rozproszenia bardzo małych ran. Sami na pewno wyglądają spuchnięte i spuchnięte.

W najcięższych przypadkach objawy te nasilają utratę zębów. Nie od razu jednak. Po pierwsze, oczywiście poluzowane i osłabiony tak, że zęby (zwykle z przodu) poluzowały.

No cóż, jeśli to „ostrzeżenie” nie działa, wypadają w czasie.

Leczenie Ludowa choroby dziąseł

W medycynie ludowej do leczenia chorób przyzębia, zapalenie dziąseł i przyzębia, za pomocą pewnego rodzaju „maski” dla jamy ustnej, a także w postaci maści, nalewek i płukania. Przygotuj środki lecznicze, co jest pod ręką: soki zioła, miód i pszczele produkty, owoce i warzywa. Obróbka jest bardzo podobny do tego, co jest używane aby wyeliminować ustnej i jego następstw.

„Maska” z buraków przed chorobami dziąseł

Mały ser bordowy buraki czyste, ruszt. Dodaj do buraków masy łyżkę oleju słonecznikowego. „Maska” nałożyć na dziąsłach trzy lub cztery razy dziennie, aby wytrzymać 20 minut.

Po zastosowaniu buraków zaleca się przepłukać usta wywar z rumianku lub kory dębu ekstraktu. Procedura jest najlepiej wykonać po posiłku, po umyciu zębów.

„Maska” z ziół przed chorobami dziąseł

Interesujący prescription anti-inflammatory na podstawie proszku do zębów i ziół. Kup najczęściej proszek do zębów. Weź mieszankę ziół i galangal (suszone Bergenia korzenie) i przyprawy (ząbek-5-6 sztuk) i umieścić w młynku do kawy i harówki.

Ząbków ziołowej proszek miesza się z zęba. Uzyskać pomoc medyczną mix różowy i szary.

Mikstura wykorzystywane w następujący sposób: przez dziesięć dni, rano i wieczorem, aby uzyskać proszek miękką, wilgotną szczoteczkę stosowaną do zębów i dziąseł, aby wytrzymać dwie lub trzy minuty, a następnie szczotkować zęby (sam proszek) i przepłukać usta wywar z rumianku.

Po obróbce, proszek stosuje się jako środek profilaktyczny raz lub dwa razy w tygodniu.

Terapeutyczne guma do żucia przed chorobami dziąseł

Do leczenia stan zapalny dziąseł można wytworzyć specjalne gumy gojenia. Weź ten końcowy, olejek z mięty pieprzowej – pięć kropli 75 g naturalnego wosku pszczelego, łyżka świeżego miodu, kilka kropli soku z cytryny.

Roztopić wosk w kąpieli wodnej, stopniowo dodając inne składniki w następującej kolejności – miód, sok z cytryny, olejku.

Gorący wosk i waga miodu prawidłowo zagnieść, aż będzie gładkie. Zdjąć z ognia i pozostawić do ostygnięcia.

W schłodzonej masy kształcie rombu do żucia dowolną postać. Żuć gumy w ciągu dnia w każdej chwili, jak chcesz. Po chwili zobaczysz jak poprawić stan dziąseł i zębów.

Ta guma jest dobra nie tylko w walce z chorobami przyzębia i dziąseł. To może żuć, gdy dręczą kaszel lub ból gardła.

Napar z olchy przed chorobami dziąseł

Garść suszonych szyszki olchy zmielić w blenderze i zrobić szklankę wrzątku. Tchnąć „powłoką” na około godzinę. Gotowy spustowy infuzji i płukania ust, w ciągu dnia.

Przebieg leczenia – do poprawy stanu dziąseł.

Mumia przed chorobami dziąseł

Około trzech gramów mumia rozpuszcza się w stu mililitrów wrzącej wody. Uzyskany roztwór do płukania jamy ustnej rano i przed snem w nocy. Leczenie dziąseł mumii – nie mniej niż trzy tygodnie.

Złoty wąsy przed chorobami dziąseł

Jeśli stan zapalny poszedł tak daleko, że na dziąsłach utworzonych wrzody, można spróbować przepłukać usta infuzji soli złotym wąsem. Do wytwarzania leków szlifować duży liść rośliny i wlać kubek herbaty wrzącej wody. W gorącego płynu wlać pół łyżeczki soli morskiej. Zaparzenia szczelną pokrywę na kilka godzin.

Napar ostrożnie wlać do innej miski przez sito do włosów, płyn do płukania użyć co najmniej dwa razy dziennie.

Kefir płukanie przed zapaleniem dziąseł

Takie proste Produkt jak jogurt starych (około 10-day-old) może być stosowany jako płyn do płukania gardła na zapalenie dziąseł i luzowania.

Jogurt rozcieńczony ciepłą wodą – pół szklanki na szklankę kwaśnego produktu mlecznego. Przepłukać usta tak często, jak to możliwe w ciągu dnia, od rana do wieczora. Zauważalne efekty będą w trzecim dniu stosowania tego narzędzia.

Zastosowanie smoły przed chorobami dziąseł

Smoła jest często w aptekach. Zakup niewielkiej ilości, zanurzone w miękkiej szczoteczki do zębów lub smoły szczotki do rysowania średnio materiału naturalnego i stosować się do zębów i dziąseł przed pójściem do łóżka. Początkowe uczucie dyskomfortu w jamie ustnej po zastosowaniu smoły szybko mija, ale wynik jest doskonały: kilka dni obrzęk i zaczerwienienie dziąseł spadnie i stan Twój znacznej poprawie.

Aplikacja ziemniaków przed chorobami dziąseł

Surowe ziemniaki w czasach boomu złota złota Klondike została wyceniona bardzo drogie – poszukiwacze często zdziesiątkowana złego szkorbut. Tylko sok z ziemniaków może uratować od całkowitej utraty zębów, a nawet śmierci. Takie sytuacje są opisane w wielu „północnych” opowieści Jack London poszukiwaczy przygód, poszukiwaczy. Obecnie znaczenie surowego soku z ziemniaków do zwalczania chorób dziąseł nie zostanie utracone ze względu na właściwości lecznicze korzenia.

Weź surowego ziemniaka, umyć szczotką o sztywnym włosiu, zalać wrzącą wodą i natrzeć na małej tarce ze skórką. Kleik nakłada na chorych dziąseł wystawiać aplikacja kwadrans. Procedurę tę powtarza się trzy razy dziennie.

Ogólne wytyczne dotyczące leczenia w gumie do domu

Pomocnicy w walce z chorobami dziąseł będą wszystkie rodzaje herbat i naparów do codziennego płukania jamy ustnej. Gotować te mikstury przez wszelkie znane środki do was z kory dębu lub kruszyny, liści jarzębiny, rumianku, nagietka, dziurawca. Herbal płukania usunie nie tylko stan zapalny, ale również w celu wyeliminowania nieświeży oddech, choroby dziąseł związane.

Podczas choroby, choroby przyzębia i dziąseł jest lepiej rzucić palenie. Dym tytoniowy jest bolesny stan pogarsza już i zapalenie dziąseł.

Gdy zapalenie dziąseł starać żywności bogatej w witaminy, ale unikaj twardych owoców i warzyw. Lepiej jest je stosować w postaci świeżego soku z pulpy lub przecieru.

Nawet jeśli nie masz czasu na podwyżki dla lekarzy, trochę czasu na wizytę u dentysty. Wykwalifikowanej pomocy medycznej może być bardzo na czasie. A środki folk wraz z leczeniem konwencjonalnym przyniesie wiele więcej korzyści.

Share →