Guza mózgu - objawy i leczenie

Guza mózgu – objawy i leczenie

Guzy mózgu stanowią do 5% wszystkich patologii ciała. Pojęcie „guza mózgu” to zbiorowy, ponieważ zawiera łagodne i złośliwe guzy w mózgu lub pochodzenia zewnątrzmózgowego. Co więcej, 90% nowotworów domózgowej lokalizacji.

W każdym razie, guzy te mają bardzo negatywny wpływ na zdrowie człowieka, co prowadzi do zaburzeń metabolicznych, toksyczne uszkodzenie lub pęknięcie wewnątrz czaszki, a tym samym zagraża życiu samego pacjenta. Z jakich powodów nie ma guza mózgu – objawy i leczenie tej choroby w tym badaniu materiału.

Przyczyny raka

Nie istnieje pojedyncze przyczyny tej anomalii. Eksperci znaczy wieloczynnikową teorię, że bierze udział w powstawaniu guzów od wielu czynników, takich jak:

  • predyspozycje genetyczne (obecność podobnej choroby w najbliższej rodzinie);
  • wpływ na mózg czynników szkodliwych dla zdrowia (zwłaszcza chemicznych i substancji radioaktywnych);
  • Grupa wiek pacjenta (zwykle guz mózgu wpływa na osoby starsze niż 45 lat);
  • rasy (zazwyczaj dotyka osoby raka guza kaukaskich, z wyjątkiem oponiaka, typowe negroidalnej).

Objawy guzów mózgu

Pierwsze objawy wskazujące na pojawienie się guzów mózgu zależy od rozmiaru i lokalizacji guza. Możemy jednak zidentyfikować kilka charakterystycznych cech:

1. Ból głowy. Gdy guz mózgu jest nudne i pęknięcie, jednak w zależności od lokalizacji, mogą wywierać presję na szyi, skroni lub regionu oczodołowo.

2. Nudności i wymioty. Objawy te występują zwykle w godzinach porannych, gdy osoba nie je, ale może towarzyszyć pacjentowi przez cały dzień.

3. Osłabienie i zawroty głowy. Osoba rozwój guza mózgu może się wydawać, że wszystko kręci się wokół ziemi i spod ich stóp. Co więcej, stan ten towarzyszy letargu, obojętności wobec innych, niskie gorączki i rozdrażnienia.

Z progresją choroby u pacjenta może pojawić się drgawki, mimowolne skurcze mięśni, mrowienie lub drętwienie kończyn, miga „leci” przed oczami i światłowstręt.

Rozpoznanie guzów mózgu

Ocena pacjenta rozpoczyna się od konsultacji neurologa, który powołuje do obrazowania rezonansu magnetycznego lub komputera. Ponadto, pacjent powinien zobaczyć się z okulistą, aby sprawdzić dna żołądka. W przypadku utraty słuchu trzeba odwiedzić laryngolog.

Leczenie nowotworów mózgu

W każdym przypadku, w celu zwalczania nowotworów mózgu musi być złożony. Jeśli guz jest mały, lekarze starają się go zbyć bez interwencji chirurgicznej. Gdy guz jest duży – pacjent wymaga natychmiastowej operacji.

Leczenie farmakologiczne tej choroby jest zmniejszenie natężenia objawów. Zawiera otrzymujących leki przeciwwymiotne, glikokortykosteroidy, narkotyczne lub nie opioidowe leki przeciwbólowe i uspokajające.

W celu usunięcia guza, takiego procesu jest bardzo złożony, chociaż ten sposób jest najbardziej skuteczne. Konieczne jest jedynie, aby określić, że w większych rozmiarach guzów, a także, kiedy pojawił się w kluczowych obszarach mózgu, operacja jest przeciwwskazana. W takich przypadkach eksperci przepisać radioterapii.

W zależności od stanu pacjenta, położenie i wielkość guza można przeprowadzić kriochirurgii gdzie próbuje zablokować guza.

Po studiach powody, dla których nie ma guza mózgu – objawy i leczenie choroby, można zrozumieć, jak ważne jest to czas, aby udać się do lekarza. Uważaj na siebie!

Podoba się? Podziel się ze znajomymi w serwisach społecznościowych!

Share →