Hemodializy i dializy otrzewnowej

Hemodializy i dializy otrzewnowej

Urządzenia do dializy pracy w Maryjskiego szpitalu od października 2003 i jest przeznaczony do leczenia pacjentów ze schyłkową niewydolnością nerek.

Dział prowadzone dwa rodzaje terapii nerkozastępczej:

Hemodializy (HD) – Procedura oczyszczania krwi poza korpus przy użyciu sztucznego filtr (dializatora), przez które krew i pacjenta uwolnione toksyny i nadmiar płynów. Pobiera się krew z organizmu, poprzez igłę wprowadza się do naczynia. W celu uzyskania wymaganej szybkości przepływu krwi przez filtr (dializatora), pacjenci przetoki tętniczo-żylnej tworzy się chirurgicznie.

Co do zasady, to jest na lewej ręce (jeśli osoba jest praworęczny). W dolnej jednej trzeciej części przedramienia 2 są zszywane pojemników: tętnic i żył, że znajdują się pod skórą i tworzą dużą pojemność. Naczynie jest stosowane do pobierania krwi, który pochodzi z organizmu przez igły przechodzi przez filtr do sieci zasilającej, jest usuwane i z powrotem do zbiornika przez drugą igłę, wprowadzonej do przetoki.

80 pacjentów leczono z nowoczesnymi urządzeniami „sztucznej nerki” („Dialog +», «Fresenius 4008S», «Fresenius 4008B», w tym funkcji hemodiafiltracji «on-line»). Nowy sprzęt parku pozwala na profilowanie sodu, ultrafiltracji, ściśle kontrolować parametry ciągłych procedur monitorowania.

Dializy otrzewnowej (PD) – Ta metoda oczyszczania krwi wewnątrz ciała. W jamie brzusznej jest wypełniona specjalnym roztworze, który pochodzi z krwi substancji toksycznych i nadmiaru płynu przepływającego przez filtr własnej błony otrzewnej -. Otrzewnej membrana podszewka jamy brzusznej i obejmuje podmioty, które są w nim (żołądka, wątroby, jelit, śledziony). Przepływ płynu w jamie brzusznej i jej usunięcia, przedstawia cewnik, który ustawia się w niewielkich operacji (w znieczuleniu miejscowym).

Cewnik umożliwia odprowadzanie stary płyn, który filtr niechcianych materiałów ciała i wlotów nowego (czyste) wody.

70 pacjentów otrzymujących ciągłej ambulatoryjnej dializie otrzewnowej, w tym automatycznej dializy otrzewnowej przy użyciu urządzenia «Strona Wybór». Pielęgniarki Oddział trenuje pacjentów niezależnie od postępowania w domu.

Lekarze nefrolodzy biura zobowiązują monitorowanie pacjentów z przewlekłą chorobą nerek stadium niewydolności nerek i po przeszczepie nerek.

W ramach interdyscyplinarnego szpitala z wysoką aktywnością chirurgicznego Oddział dializ leczy powikłania związane z zaburzeniami czynności nerek.

Zakład regularnych szkoleń dla lekarzy i pielęgniarek do nowo otwartego oddziałów dializ.

Dział Dializa ściśle współpracuje z Miejskie centrum Nefrologii. który zapewnia ciągłość w leczeniu pacjentów z chorobami nerek.

Kierownik oddziału – MD Szef nefrolog Komisji Zdrowia w Petersburgu Zemchenkov Alexander Y.

Co jest przewlekłą chorobą nerek

Istnieje wiele chorób wpływających na nerki i może prowadzić do naruszenia swoich obowiązków:

 1. Kłębuszkowe zapalenie nerek
 2. Odmiedniczkowe zapalenie nerek
 3. Choroby nerek w cukrzycy
 4. Nefropatia nadciśnieniowa (wzrost ciśnienia krwi)
 5. Nefropatii zaporowej (kamienie nerkowe, guzy, itp).
 6. Zespół policystycznych
 7. Choroby tkanki łącznej
 8. Choroby naczyniowe (zapalenie naczyń)
 9. Amyloidoza
 10. Lekka choroba łańcucha
 11. Zespół Alporta
 12. Inne (na przykład, HIV nefropatia)

Różne choroby mają różne osoby z różnych prędkości wpływa na nerki. Przewidzieć, jak szybko rozwinie się choroba, i zachować jej postęp, może być tylko regularny Obserwacja ze specjalistami (nefrologów) terminowej realizacji wszystkich niezbędnych badań, a także ścisłego przestrzegania terminów, wybranego konkretnego pacjenta. Dlatego też, jeśli choroba nerek zidentyfikowane, Aby skontaktować się z Centrum miasta Nefrologia. gdzie będzie regularnie badane i monitorowane przez lekarzy specjalistów.

Progresji przewlekłej choroby nerek Można zwolnić. i tym samym przenieść (może w bardzo odległej przyszłości) konieczności leczenia nerkozastępczego.

Rodzaje terapii nerkozastępczej:

– Dializy otrzewnowej (PD)

– hemodializy (HD)

– przeszczep nerki

Dializa – Ten proces oczyszczania (filtrowania) krwi.

Dializa otrzewnowa:

Ta metoda oczyszczania krwi wewnątrz ciała. W jamie brzusznej jest wypełniona specjalnym roztworze, który pochodzi z krwi substancji toksycznych i nadmiaru płynu przepływającego przez filtr własnej błony otrzewnej -. Przepływ płynu w jamie brzusznej i jej usunięcia, przedstawia cewnik, który ustawia się w niewielkich operacji (w znieczuleniu miejscowym).

Cewnik umożliwia odprowadzanie stary płyn, który filtr niechcianych materiałów ciała i wlotów nowego (czyste) wody.

Tylko zarejestrowane w urządzeniu Rosji, pozwala na zaprogramowanie i monitorowanie wszystkich niuansów dializy jest urządzenie do dializy otrzewnowej Homechoice Pro produkowane przez firmę Baxter.

Urządzenie jest bardzo proste i łatwe w obsłudze, po podłączeniu i zacząć, pacjent wygodnie śpi przez całą noc, a jego ciało zostaje oczyszczona z toksyn i nadmiaru płynów. Tak więc dzień może być zwolniony do business as usual (iść do pracy, czy prace domowe, spędzać aktywnie czas).

Dializa otrzewnowa ma wyraźną przewagę nad hemodializy dla większości pacjentów jako pierwsze metody leczenia nerkozastępczego:

 • pozwala na prowadzenie samodzielnego życia, pozostawiając czas do pracy na specjalności, w podróży, dla przyjemności, bez angażowania pacjenta do stacji dializ;
 • przyczynia się do ochrony resztkowego nerek;
 • spowalnia progresję choroby układu sercowo-naczyniowego;
 • zmniejszenie częstości infekcji wirusowych (zapalenie wątroby, itd.);
 • mniej ograniczeń dietetycznych;
 • PD jest najlepszym wyborem dla większości pacjentów z cukrzycą;
 • Pacjenci PD mają największe szanse udanej transplantacji nerek w przyszłości

Hemodializa

Hemodializy (HD) – Procedura oczyszczania krwi poza korpus przy użyciu sztucznego filtr (dializatora), przez które krew i pacjenta uwolnione toksyny i nadmiar płynów.

Hemodializa prowadzi się zwykle trzy razy w tygodniu przez 3-5 godzin. Procedura odbywa się w szpitalu pod nadzorem lekarza i monitorowane od początku do końca. O 4:00 z organizmu usunąć toksyny i nadmiar płynu nagromadzonego w ciągu poprzednich dwóch dni po zabiegu.

Dializa otrzewnowa i hemodializa – metoda, która daje pacjentom możliwość życia. Zanim stały się dostępne, pacjenci po prostu umarł i dajemy im nie może pomóc. Teraz w Sankt Petersburgu Dializa jest dostępny dla każdego mieszkańca miasta (bezpłatnie i bez kolejki).

Ale nawet dziś, pozostaje problem opóźnionego rozpoczęcia leczenia nerkozastępczego. Bardzo często pacjenci szukają opieki późno lub odmówić monitorowania i terminowego dochodzenia, mając nadzieję, że „wszystko minie.”

Jednak tkanki nerek nie można odzyskać, w związku z tym, nie jest już możliwe, aby w pełni odzyskać, możemy tylko spowolnić postęp niewydolności nerek, a następnie terminowe rozpoczęcie leczenia nerkozastępczego.

Przeszczepie nerki:

Optymalny dla danego pacjenta jest w odpowiednim czasie rozpoczęcie terapii nerkozastępczej dializy otrzewnowe, jeśli uzasadnione jest zdrowia i wyboru pacjenta. W przyszłości, najlepszym rozwiązaniem jest przeszczep nerki, lub w przypadku braku skuteczności i niezdolność do dializy otrzewnowej przeszczepu, pacjent jest do hemodializy. Możliwe jest zatem, aby zapewnić długą i jakości życia dla tych, którzy stracili funkcję ciała, takich jak nerki.

Artykuły na ten temat "Hemodializy i dializy otrzewnowej"

Share →