Hemoroidy

Hemoroidy

Hemoroidy – bardzo częstą chorobą niezakaźnych charakteryzuje obrzęk, stan zapalny, krwawienie żyły odbytu i odbytnicy. Słowo "hemoroidy" Greckiego, oznacza to, krwawienia z organów wewnętrznych. Uważa się, że w czasie trwania 10 8 zauważyć na podstawie objawów.

Hemoroidy jest zewnętrzna i wewnętrzna w zależności od rodzaju oświetlonym ciałach. Pod hemoroidów wewnętrznych oznacza, zapalenie górnych, ciał jamistych (hemoroidalnej żyłach). Znajdują się one we wnętrzu odbytnica. I hemoroidy zewnętrzne – Dolna zapalenie ciała jamiste, które znajduje się pod skórą w okolicy zwieracza odbytu, aby zamknąć wyjście odbytnica .

Rozróżnienie jest ostre i przewlekłe formy i cztery etapy rozwoju Hemoroidy :

Etap 1: hemoroidy sprasowane sag tylko w świetle okrężnicy;

Etap 2: Jednostki wypaść z odbytu podczas ćwiczeń, ale łatwe do zarządzania siebie;

Etap 3: węzły spadek z odbytnicy i nie może poradzić sobie na własną rękę. Po prawej stronie jest możliwe tylko przy pomocy rąk.

Etap 4: hemoroidy Nie udało w ogóle.

Przyczyny Hemoroidy

Lekarze są dwa główne czynniki.

1.Sosudistye czynnikiem. Ze względu na zwiększenie przepływu krwi tętniczej i zmniejszają wypływ żyłach, występuje stagnacji. Żyły odbytnicy stanem zapalnym sag do światła jelita w postaci hemoroidy .

2. czynnik mechaniczny. Pod wpływem niekorzystnych czynników oraz od wielkości hemoroidów ich sytuacja zmienia się i "suwak" w dół.

Czynniki, które przyczyniają się do choroby:

– Przewlekłe zaparcia.

– długotrwałe stojąc na nogach,

– podnoszenia ciężkich,

– Stres podczas wypróżnień (zaparcia) lub porodem, przewlekła ciężka kaszel,

– w okresie ciąży i po porodzie

– siedzący tryb życia,

– Choroby wątroby: mają one wpływ na przepływ krwi i odbytnicy żył i żył wątrobowych są ze sobą połączone.

– długotrwałe stosowanie pokarmów tłuszczowych,

– alkohol i niektóre leki, ponieważ są one przyczyną chorób wątroby.

– choroby narządów miednicy. Zapalenie pęcherza moczowego i gruczołu krokowego zakłócony przepływ krwi przez żyły okolicy odbytu, przyczynia się do początku hemoroidy.

Proctologist zbiera historii, kontroli i badań cyfrowy odbytnica .

Jeśli to konieczne, może być zalecane badania przy użyciu specjalnych narzędzi: annoskopa i sigmoidoskopię, które pozwalają odróżnić hemoroidy lekarz z innych chorób odbytu, takich jak szczeliny odbytu, polipy lub nowotwory odbytnicy.

UWAGA Anoscopy i sigmoidoskopia są prowadzone wyłącznie w przewlekłych hemoroidów. Jeśli choroba jest w ostrej fazie choroby, badania nie może być wykonana.

Ocenić stan ścian odbytnica. Obecność występów, polipów lub guzów, wyznacza lewatywy baru (Metoda rentgenowskiej diagnostyki, w którym badanie odbytnicy jest przeprowadzane za pomocą środka kontrastowego, który jest podawany przez odbyt do jelita).

Ponadto, lekarz może przepisać próbki kału na obecność krwi. Jest on zalecany dla pacjentów z niedokrwistością nieznanego pochodzenia.

Objawy hemoroidów

Dla początkowa Objawy hemoroidów swędzenie w okolicy odbytu, czasami bardzo silne, nieprzyjemne odczucia w odbyt, gorsze spacery, długotrwałego siedzenia, podczas wysiłku lub defekacji. Lub śluzowa wydzielina z odbytu sukrovichnye. Podobne objawy mogą być mylące dla wielu miesiącach lub latach.

Nieleczony, zaczyna Býšť postępu. Anal zapalenia węzłów, więc aktem defekacji staje się bardzo bolesne.

UWAGA U siebie w domu objawy hemoroidy i ból może być nieobecny.

Krwawienia z odbytu, a w ostatnim etapie w stanie kontrolować zwieracz odbytu z faktu, że mięśnie, które posiadają odbytu zamknięte zniszczone. Rozwój encopresis istnieją pacjenci nie są w stanie utrzymać stołek.

Mimo, że nie jest to choroba hemoroidy, zagrażających życiu, może być niebezpieczne powikłania.

Najczęstsze hemoroidy zakrzepica: podczas gdy w splotu żylnego odbytnicy z powodu stagnacji zakrzepów tworzą go i zatrzymują przepływ krwi. Stan towarzyszy gorączka, bardzo silny ból w okolicy odbytu. Podobne objawy można obserwować w ramach ograniczeń na hemoroidy.

Krwawienie z żylaków odbytu odbytnicy rzadsze jego uszkodzeń, ścian naczyń yavletsya węzłów podczas defekacji. Jeśli krwawienie niewielkie, ale częste, może rozwinąć się niedokrwistość. Dość rzadkie masywne krwawienie zagrażające życiu pacjenta.

Ponieważ właściwości ochronne organizmu są zmniejszone, stają się zainfekowane hemoroidy, którym towarzyszy silny ból i swędzenie w odbycie i gorączka.

Leczenie hemoroidy

Aby usunąć skurcz zwieracza odbytu używany Izokerit, narkotyczne leki przeciwbólowe (analgin) zmniejszyć ból sindromprime.

W etapie czynne zapalenie pomocy leków przeciwzapalnych Proctosedyl, ultraprokt, pasterizan forte, kiedy zjawisko zmniejszenia zapalenia, BHT używany.

W celu zapobiegania zakrzepicy, wyznaczyć Venobene, gelpan, Gepatrombin. Dobrze ułożona zarevomendovali narkotyków krovoostonavlivayuschie Beriplast cholesterolu ferakril.

Leki stosuje się miejscowo w postaci maści, czopków do podawania doodbytniczego lub w postaci różnych tabletek i zastrzyków.

początkowe etapy sprawdzonej leczenia nieoperacyjnego hemoroidów (naneivazivnoe):

– Skleroterapia: Wprowadzenie do hemoroidy specjalne kleje, które wypełniają ich światła ściany i skleić je.

– krzepnięcia podczerwieni: przy pomocy specjalnego narzędzia podczerwieni lekarz blokuje przepływu krwi do hemoroidy, są opróżniane i upadł.

– Bliższy podwiązanie (podwiązanie) minioperatsiya przy czym Zligowany tętnicy niosąc krew do hemoroidów, prowadzi do spadenie.

– ligacji (ligacji) Pierścienie lateksu: z podstawy hemoroidów nałożone specjalnego kolltso, które tnie się zespół napędowy, w wyniku czego umrze i znika z pierścieniem. Ta operacja trwa bardzo krótko i jest skuteczny nawet w trzecim etapie hemoroidy.

Jeśli choroba jest przenoszona do trzeciej i czwartej fazie, a także w przypadkach ostrej zakrzepicy, zaleca operacji. Obecnie hemorrhoidectomy (chirurgiczne usunięcie hemoroidy) przy znieczuleniu ogólnym przeprowadza się w celu usunięcia wszystkich hemoroidów, odbywa się za pomocą specjalnych skalpele ultradźwiękowych.

Ogólny Leczenie hemoroidy :

Przede wszystkim konieczne jest, aby znormalizować aktu defekacji: dostosować jego częstotliwość (1 do 2 razy dziennie) i normalizuje konsystencję stolca. Pacjent powinien stosować dietę zawierającą produkty o działanie przeczyszczające: warzywa, owoce i suszone owoce, które zawierają dużo błonnika, który pomaga w tworzeniu kałem. Wyłączyć z menu pikantne, słone żywności, ponieważ może podrażniać i powodować hemoroidy zapalenie ból podczas defekacji.

Więcej wykorzystanie cieczy jest bardzo przydatna chleb z pełnego ziarna i otręby dodał.

Jeśli krzesło, wręcz przeciwnie, przyspieszył, zalecane wycieczki i Rehydron i zaparcia otręby, metiltselyulozu, Laminarid, lnu, fayberlaks. W leczeniu przewlekłej niewydolności żylnej wyznaczyć Venoruton, troksevazin i glivenol.

UWAGA Należy ściśle przestrzegać trybu higieniczne: po każdym akcie prania defekacji odbytu.

Zaleca się robić ćwiczenia fizyczne, szczególnie przydatnych pływanie, więc zmniejsza przekrwienie w zakresie odbytnicy. Przeciwwskazane wizyty łaźnia parowa i jacuzzi. Podczas zaostrzenia hemoroidy nie może zrobić ciężkiej pracy fizycznej.

Wcześniej mianowany Leczenie hemoroidy. szybciej odzyskiwania pacjenta, a można uniknąć poważnych powikłań i chirurgii.

– Nie dopuścić naruszenia krzesła: Menu to warzywa i owoce bogate w błonnik (burak, kapusta, marchew, śliwki), pić dużo wody mineralnej lub przegotowanej wody. Jedz chleb z mąki pszennej z dodatkiem błonnika

– Ściśle ograniczyć upoteblenie, alkoholu i pikantne potrawy marynowane.

– Przestrzegać zasad higieny osobistej.

– Poruszać się, angażują się w ćwiczenia fizyczne, porannej gimnastyki, pływania.

Share →