Hipertoniczność macicy

Hipertoniczność macicy

Najczęściej ciąży obawa o badanie moczu i ton macicy. Ginekolog w prenatalnej zawsze szczególnie dotyczy tych dwóch parametrów, które wskazują na ciążę. Mam na moich wizyt w klinice były wspomnienia o dokładnie, jak Szorowałam co dwa tygodnie ze słoika kawy lub majonezem na mocz, i jak za każdym razem, znajdując oznaki tonem, lekarza lub środkach, zastraszenia i straschaya, przekonał idę zapisać. Odnosi się wrażenie, że wszystko w ciąży z groźbą epidemii, a ich głównym problemem jest złe moczu. Ten artykuł omówi przyczyny tonem, i dowiedzieć się, co jest niebezpieczne, nie jest przesadą lub strach przed lekarzami, a kiedy trzeba się spieszyć do szpitala po pomoc.

Najpierw musisz zdecydować, co ton i na jakiej podstawie można znaleźć.

W medycynie, hipertoniczny macicy nazywa się zmniejszenie ciała, pojawia się przed przewidywaną datą rozpoczęcia dostaw i dość często we wczesnych etapach ciąży. To uczucie wzdęcia, skurcze, ciągnąc ból w dolnej brzucha i dolnej części pleców, podobna do menstruacji. Mogą być pojedyncze, okresową i może być niejasne przez długi czas. Nie łudźmy się, hipertoniczność macicy, nie jest niezależny choroby, ale oznaką kłopotów w ciele kobiety, wskazując, że prawdziwym zagrożeniem poronienia samoistnego.

Wyobraź sobie, jak zaniepokojony ciążę teraz, w obliczu tonem. Spokój! Przezorny zawsze ubezpieczony.

Czy histerii, uznał, że lęk i depresja, a nawet kobiety w okresie przed zajściem w ciążę, napięcia wewnętrznego, brak zaufania, również zwiększa prawdopodobieństwo zwiększenia ton macicy. Jednak, aby zignorować wygląd taki ból w jego możliwości. To wystarczy, aby swobodnie rzut oka patrzy ginekologa. Że może doradzi? Oprócz obowiązkowego leżenia w łóżku, lub co najmniej wyjątek ładunku, zostanie przydzielony kojące i przeciwskurczowe. Zwykle jest waleriana, nie-spa, Papaweryna świece.

Dawka oczywiście określana przez lekarza. Z reguły, jest to wystarczające do zmniejszenia sygnału macicy. Wraz z leków i leżenia w łóżku będzie musiał powstrzymać się od seksu, jak to ma miejsce w czasie orgazmu skurcz macicy, a na podwyższonym tonem, może spowodować poronienie.

Rzadziej ze względu na stosunkowo wysoką cenę, kombinacji leków, magnez i witamina B6 V6- magnezu. On także łagodzi skurcze mięśni, zapobiega zakrzepom krwi i łagodzi. To może potrwać 56 tygodni trwania ciąży.

Lekarze powinni pić te pigułki i słodkawy gładkie jak tonie profilaktyki. Jeśli jesteś już biorąc kompleks witamin, to najlepiej skonsultować się z lekarzem odnośnie celowości leku.

Jeśli efekt terapii jest nieobecny, a skurcze występują regularnie, zwłaszcza jeśli towarzyszy im krwawienie z dróg rodnych, niezwłocznie zasięgnij porady lekarza wezwać karetkę. Groźba przerwania ciąży w tej sytuacji jest wielki i mądry, aby przejść do zachowania szpitala.

W szpitalu można spędzić studia pochwy za pomocą dodatkowych metod. Pamiętaj, aby zrobić USG, w którym zagrożenie przerwania ciąży jest zdiagnozowana we wczesnym stadium, w czasie podejmie działania w celu jej utrzymania. W tym samym czasie na wyświetlaczu urządzenia będą widoczne pogrubienie warstwy mięśniowej macicy w ograniczonym obszarze (zwiększone napięcie mięśni macicy).

USG może pomóc w ocenie stanu płodu i błon płodowych. Jeśli to konieczne, można podjąć badania krwi i moczu na dobę w celu określenia poziomu hormonów, przeprowadzić testy na infekcje narządów płciowych.

Nie kosztów i nie wiadomo już shpy i papawerynę. Zasadniczo, jest to kompletna reszta. Więc unikać rozmów z sąsiadem w oddziale poronień, patologii i błędów medycznych. Wyrzucić pielęgniarki ze statkiem, Bożego złym celu.

Wiedzieć, w jaki sposób rozdzielić przepływu informacji od jedynego przydatne porady, być przygotowany na to, że szpitale kochamy powiedzieć straszne historie ludzi na temat personelu, w szczególności edukacji medycznej, nie wiedzą, że voprose- mniej zmywarek do od środków czyszczących.

Hipertoniczność, które doprowadziły do ​​rozpoczęcia porodu przed 34 tygodniem próbując stłumić lek rozluźnia mięśnie macicy. Lecz tylko wtedy, gdy płód nie wykazuje pozostałą w macicy. Najbardziej krytyczne dla wcześniaka uważa się za okres tygodni 2528.

Wcześniej, jego szanse na przeżycie są, niestety, są nieistotne, po 28 tygodniach, że wzrośnie gwałtownie. W przypadku groźby przedwczesnego rozpoczęcia porodu Głównym zadaniem tego sroke- przyspieszenie dojrzałości płodu płuc (jest określony deksametazon). Kontynuacja ciąży co najmniej dwa dni w większości przypadków daje możliwość.

Hipertoniczność macicy, mimo wszystko, nie zawsze prowadzi do aborcji, ale nadal szkodliwe dla dziecka. Dla rozwijającego się płodu w macicy hypertonus niebezpieczne naruszenie ukrwienie łożyska. Prowadzi to do wewnątrzmacicznego gipoksii- tlenu głodu do zahamowania wzrostu i rozwoju.

Ponadto, łożysko nie jest zmniejszona, podczas gdy zmniejszenie macicę, w wyniku czego jej oderwania.

Ostatnia ważne pytanie: jakie są przyczyny i jak hypertonus aby temu zapobiec?

Powoduje skurcze macicy, niestety, bardzo dużo. Być może najbardziej istotny jest narusheniya- hormonalne niewydolność jajników, łożysko, zaburzenia czynności nadnerczy, co prowadzi do nadmiaru hormonów męskich. Ten niedorozwój narządów płciowych (narządów infantylizm), wady rozwojowe macicy (np, dwa rogate macicy, itp), tworzenie guza w obrębie macicy (mięśniaki). Zakażenia i stany zapalne narządów miednicy z kobiet i owoców jajka. Niewydolność szyjki macicy (czyli szyjki macicy nie jest odporne na obciążenia i rosnące zaczyna się rozwijać na długo przed rozpoczęciem pracy, w «nie rozwiązany» czas). Wadliwe działanie układu odpornościowego podczas ciąży.

Choroby somatyczne kobiet (czyli choroba nie jest bezpośrednio związane z układem rozrodczym): choroby serca, nerek itp No, oczywiście, już wspomniano stres, zmęczenie, ćwiczenia. Jeśli nie znaleźć się w jednej z tych przyczyn, a dźwięk jest nadal tam prawdopodobnie może zrobić bez konsultacji z lekarzem, aby pić dwie tabletki shpy.

Ale teraz, że za dwa, bo są odpowiedzialni nie tylko dla własnego zdrowia, ale również dla zdrowia i dobrego samopoczucia Twojego dziecka.

Dla tych, którzy jeszcze nie spotkało się z problemem tonem, lepiej chronić siebie i podjąć szereg działań prewencyjnych. Zapewnij sobie i dziecku łagodne traktowanie, zmniejszyć stres fizyczny i psychiczny, więcej odpoczynku, a na pierwszy znak tonu macicy, skonsultować się z lekarzem.

Share →