Historia powstania magazynów mody

Historia powstania magazynów mody

Magazynów mody są najbardziej dokładny przewodnik aktualnych trendów mody i stylu. Z czasem te czasopisma są źródłem historii stroju i mody. Gdy były pierwsze czasopisma mówić o modzie?

Przed pojawieniem się prasy drukarskiej, a więc ludzie wydanie druku zainteresowanych modą nie mniej niż dzisiaj. Nawet w Cesarstwie Rzymskim glinianych figurek wykorzystywane (np figurin) z wizerunkiem modne stroje.

Wysokość tych danych była mała 8 do 25 cm. I były one przeznaczone do dystrybucji w prowincjach trendami mody.

Pierwsze wydanie drukiem, który ukazał się porady dla wszystkich, aby ubierać się modnie, stał książki drukowane w Hiszpanii pod koniec XVI wieku. Jednak się nie są tak często, jak chciałbym czytelnikom i czasu wskazówek mody zawartych na czas stron zdezaktualizować się nawet przed książki do druku.  

W XVII wieku. w Paryżu i Londynie w oknach wielu sklepów i sklepów sprzedających odzież pojawił Pandora – lalki manekiny pokazując dni i suknie wieczorowe, a także codzienne i domowe suknie i garnitury. Manekiny te były małe, pół-człowiekiem wzrostu. Te Pandora był łatwy do transportu z miasta do miasta, aby zaprezentować najnowszą ofiarą mody.

Pierwszy jest prekursorem nowoczesnych kolorowych magazynów mody został wydrukowany wydanie, opublikowane w 1679 w magazynie francuskiego „Gallant Merkury» (Mercure galant dedie się Monseigneur Le Dauphin). To wydanie zostało opublikowane, z pomocą głównego trendy w czasie francuskiego króla Ludwika XIV. Magazyn został pomyślany jako posłaniec wydarzeń kulturalnych i społecznych, a także w życiu sądu „Króla Słońce”.

Szybko stał się popularny odgrywa kluczową rolę w rozpowszechnianiu zdjęć mody i trendów. Artykuły o modzie, etykiety, życia dworskiego towarzyszyć rycin.

Pełne magazyny poświęcone modzie i przemysł mody zaczęły być drukowane w połowie XVIII wieku. W całej Europie, są publikacje, które mówią o luksusie, mody, etykiety.

W Niemczech, 1786/27 pochodzi «Journal des Luxus und der Moden». Ten szybko zyskał popularność miesięczne, osiągając 25.000 czytelników. Oprócz opinii o modzie, zawierał wiadomości o teatrze, muzyce, projektowania wnętrz, ogrodnictwa, podkreśla również znaczące wydarzenia polityczne.

W Anglii, 1770/37 poszedł Merkury »« Panie, magazyn Ten damskie zawiera wskazówki, sprzątanie, prace literackie, informacje na temat trybów, wiadomości z kraju i ze świata. Jego popularność była świetna i osiągnęła 15.000 czytelników.

We Francji, w tym czasie, wydawało się kilka głównych popularnych czasopism. «Galerie des tryby et kostiumy francais» (1778), „Gabinet des tryby ou les tryby Nouvelles» (1785), „Journal des Dames et des Modes» (1797), głównym celem tych czasopism przekazać czytelnikowi dokładny opis modne ubrania, nowa rodzaje strojów i akcesoriów, więc zawierają one dużą ilość kolorowych i czarno-białych ilustracji. W kraju w tym czasie do zmiany władzy, władcy, reżimy, w celu zastąpienia monarchii przyszedł republikę, to imperium. Wszystkie te wydarzenia są wyraźnie widoczne w modzie i czytelnicy byli zainteresowani tak szybko, jak to możliwe, aby otrzymywać informacje o zmieniającej się mody obrazu.

Oprócz magazynów mody zawierają ciekawe publikacje ze świata nauki, literatury i polityki.

W Rosji, magazyn pierwsze mody stał się zwiastunem „Fashion miesięcznik, lub biblioteki do toalety”, który został opublikowany po raz pierwszy od 1779 To było zabawne wersja dla kobiet, które były drukowane oprócz prozy i poezji, strony mody.

W XIX wieku. liczba magazynów mody znacznie wzrosła. Były czasopisma, sposoby drukowania i zalecenia dla produkcji odzieży w domu. Jednocześnie istnieją sklepy specjalistyczne. Moda zaczyna nabywać cech masy.

Pod koniec wieku magazyny zaczynają pracować ze znanymi projektantami mody i projektantów mody, modele i fotografie wypierać wydruki i akwarele.

Share →