Hormonalna awaria - Przyczyny

Hormonalna awaria – Przyczyny

Dziś większość kobiet są tak zajęci ich kariery lub życia osobistego, że trudno jest znaleźć czas, aby dać szczególną uwagę na swoje zdrowie. Nawet wtedy, gdy chodzi o pewne kwestie, mają tendencję do ich ignorować, aż sytuacja jest tak zła, że ​​staje się zbyt późno.

Hormony odgrywają ważną rolę w regulacji podstawowych funkcji organizmu. W związku z tym, oczywiście, jeśli nie jest jeszcze niewielkie naruszenie ich równowagi, to wpływa na cały organizm.

Estrogenów i progesteronu są dwa hormony żeńskie najważniejsze. Zaburzenia równowagi hormonalnej występuje wtedy, gdy stosunek tych dwóch hormonów jest odchylona od swojego normalnego poziomu. Najczęściej, zwiększony poziom estrogenu.

Ma to miejsce na przykład w okresie dojrzewania płciowego u dziewczynek. Zachwianie równowagi hormonalnej u młodych kobiet występuje również z powodu niedożywienia, nadużyć i głodowe diety, stylu życia, wczesne niestabilnej menopauzy, stosowanie fitoestrogenów w żywności, przy użyciu tabletek hormonalnych antykoncepcyjnych, stres i chroniczne zmęczenie, tarczycy, jajnika, i tak dalej ,

Gdy choroba tarczycy mogą być obserwowane jako wzrost produkcji hormonów – giperterioza i redukcji – tarczycy.

U kobiet powyżej 40 roku hormonalnych przyczyn niepowodzenia jest początkiem menopauzy. Zatrzymania produkcji jaj, a zatem znacznie zmniejszone dostarczanie estrogenów. Kobiet w okresie menopauzy może czuć uderzenia gorąca, nocne poty, drażliwość i uczucie zmęczenia.

Jeśli podejrzewasz, że menopauza musi być badana przez FSH.

Jeśli menopauzy zbyt wcześnie po 30 latach, możliwe jest to osłabienie funkcji jajników. Do tej pory nie jest debata – ma chorobę lub menopauza jest naturalnym cyklu życia. Menopauza nie można wyleczyć, powołanie hormonalnej terapii zastępczej przeznaczony do łagodzenia poważne objawy.

Hormonalne awarii – objawy i skutki

Poniżej wymienione są niektóre z objawów i skutków awarii hormonalnej:

– mięśniaki macicy;

– nieregularne miesiączki;

– miażdżycę tętnic;

– suchość pochwy;

– zmniejszenie popędu płciowego;

– częste zmiany nastroju, drażliwość;

– migrena cykliczne;

– zespół przewlekłego zmęczenia;

– astmy;

– przyrost masy ciała.

Niewydolność hormonalnej u kobiet jest identyfikowany za pomocą ogólnej analizy krwi i hormonów. Wyniki analizy są traktowane łącznie z wpływem czynników zewnętrznych na ciele, jest rodzaj asymetrii i jego przyczyn. Po tej terapii może być podawana.

W ogóle, mianowany przez hormonalnej terapii zastępczej w celu uregulowania poziomu hormonów. Zazwyczaj tabletki z hormonami sztucznych lub naturalnych.

Gdy zobaczysz jeden lub więcej objawów niewydolności hormonalnej powinien natychmiast skonsultować się ze specjalistą. Tylko w ten sposób można szybko dostosować równowagi i zapobiec poważne konsekwencje dla organizmu. Co najważniejsze, w czasie, w celu ustalenia przyczyn i wyeliminować je, a następnie niewydolność hormonalna nie przyniesie znaczne szkody .Przeczytaj magazyn naszych kobiet i zachować zdrowie, ma to tylko dbać o siebie jest kluczem do zdrowego życia.

Share →