Hormony tarczycy

Hormony tarczycy

U ludzi Hormon tarczycy pełni ważną rolę w regulacji metabolizmu, takich jak białka, tłuszcze i węglowodany. Nie małe znaczenie Hormony tarczycy Układ odpornościowy w ogóle. Tarczyca potrzebuje takich pierwiastków śladowych, takich jak jod, jest częścią hormonów tarczycy tyroksyny i trójjodotyroniny, jak. Prawdopodobnie wszyscy znają oczywiście anatomii, że hormony tarczycy odgrywają ważną rolę w życiu człowieka, a zwłaszcza dzieci z niedoborem, które mogą rozwijać psychiczne i fizyczne wady. Jod pochodzi z pożywienia, aby nas nie dużych ilościach. Tarczyca jest w stanie przetworzyć jod mineralną i wysłać go do potrzeb organizmu.

Jod, mogą gromadzić się w tarczycy, ale nie wyłącznie. Jod jest również obecny w innych organach ciała: w gruczołach ślinowych i w żołądku.

Przed zrobić test na Hormony tarczycy należy wykonać kilka zaleceń: badania na czczo hormony powinny być ściśle normalne emocjonalny nacisk wyłączeniem leki wpływają na poziom hormonów tarczycy. Nie wykonuj żadnych aktywności fizycznej. W każdym razie, jeśli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z lekarzem.

Norma hormony tarczycy

Jak wspomniano wyżej Hormony tarczycy regulują tempo procesów metabolicznych w organizmie, czyli „głowę” metabolizmu. O to szybkość hormonów tarczycy w organizmie człowieka.

Tyroksyny (T4). Całkowity T4 w surowicy

Tyroksyna T4 – jest formą hormonu tarczycy; Hormon ten jest tworzony w tarczycy, ale nie mają dużego wpływu na metabolizm. Aktywnej formy hormonu jest trójjodotyroniny. TC zreformować hormonu T4 w wątrobie. T4 i TK krążą we krwi nie jest w zasadzie prosta i związana w połączeniu z niektórymi białkami krwi w postaci hormonów T3 i T4 nieaktywny. Wskazania w ogólnej analizy hormonów tyroksyny w całej jej nie stanie aktywnym nie jest wskaźnikiem aktywności hormonalnej zwykle. Poziom tyroksyny zależy od zawartości białek w tarczy i mogą zmieniać się w zależności od wielu czynników, takich jak: ciąży, biorąc leki, w wielu chorobach.

Aktywności hormonalnej tarczycy jest określone przez stężenie wolnej T4 i TK.

Zwiększenie tempa hormonu tarczycy, całkowitej tyroksyny w surowicy zauważyłeś, ale gdy jest na: choroby tarczycy – zwiększona funkcję gruczołu tarczycy (nadczynność), niekiedy w ostrym zapaleniu tarczycy lub akromegalii.

Obniżenie stawki hormonów tarczycy – tyroksyny to: zaburzenia czynności tarczycy w pierwotnej i wtórnej niedoczynności tarczycy. jak również stężenia białka tyroksyny wiążącego tzw białko nośnikowe.

Wolnej tyroksyny OK: 0.8-2.4 ng% (0,01-0,03 nmyul / l).

Aktywność hormonu tarczycy T4 zależy od stężenia wolnej T4. Podwyższony poziom wolnej tyroksyny widział zwiększoną funkcję gruczołów (gapertireoze), przy aktywnym tarczycy. Spadek aktywności hormonów tarczycy występuje na niskim funkcji tarczycy.

Trójjodotyroniny (TK) Norma: 0,8-2,0ng / ml.

Globuliny wiążącej tyroksynę (TBG) Norma: 2-4,8 mg%.

TBG jest kluczowym białkiem nośnikiem hormonów tarczycy IT4 TA w osoczu. W przypadku zmiany zawartości białka nośnej odpowiednio zmienione i stężenia T4 hormonu. Zatem regulacja przepływów aby utrzymać ten poziom wolnego hormonu, który jest niezbędny do normalnego funkcjonowania organizmu w danym momencie.

Poziom białka nośnikowe dla hormonów tarczycy, T4 TK wzrostu w okresie ciąży, wirusowe zapalenie wątroby; czasem ze względu na dziedziczność. Zmniejszenie stężenia TSH obserwowane w chorobach i stanach: zespół nerczycowy; marskość wątroby; Aktywnej fazy akromegalię; Brak estrogenów; wrodzony niedobór TBG, wszelkie warunki związane ze zmniejszoną zawartością białka.

Share →