Idealna waga według wzoru Brock

Idealna waga według wzoru Brock

Istnieje wiele sposobów, aby obliczyć idealną wagę ciała. Wśród innych wybitnych metody zaproponowanej przez francuskiego chirurga i antropolog Paul Broca w XIX wieku. Znormalizowany wzór nie uwzględnia naturalną zmienność masy w całym życiu.

P. Brock zawarte w danych obliczeń w grupie wiekowej, do której badanie, a także informacje na temat długości jego typu ciała i montażu konstytucyjnego.

Obliczenia idealnej wagi przez Brock

Nasza waga zmieniła się na przestrzeni lat — został przeznaczony przez naturę. Wartość salda, która w młodym wieku może wskazywać zbędnych kilogramów często w końcu staje się optymalny wskaźnik masy ciała.

Dla ludzi, którzy są w czterdzieści lat francuska badaczka zaleca stosowanie następującego wzoru: idealna waga = wysokość osoba (cm) minus 110. Dla ludzi, którzy mają już czterdzieści lat wieku i starszych, pasują do wzoru: wysokość (cm) -100.

Poza wiekiem, obliczeń należy uwzględnić wzrost testu. Jest oczywiste, że większa badania, bardziej będzie to ważenie, tak aby określić idealną wagę, sposób ten proponuje zastosowanie tzw «wskaźnik wzrostu Złamane Brugsch », W przypadku testu poniżej 1,65 m, idealna waga jest obliczana w następujący sposób: wysokość (cm) -100.

W przypadku wzrostu w granicach 1,65–1,75 m do obliczeń wynika z wzrostu (cm) odjąć 105. Jeśli test powyżej przeciętnego człowieka (1,75 m), należy użyć następującej zmiany: Wysokość (cm) odjąć 110.

Oprócz wieku i wzrostu, ważne jest, aby brać pod uwagę ciała, tj «Typ konstytucyjna», Istnieją trzy typy konstytucji — normostenicheskoe, asteniczny i hypersthenic montaż.

Jeśli należysz do normostenik, wy ludzie nie są wysokie i nie za niskie; Stosunek całkowitej długości kończynę — normalne objętości klatki piersiowej, głowy, itp również średnie. Ci wartości otrzymanej w wyniku obliczenia indeksu Brock jest idealna waga.

Dla asthenics charakterystyczne szczupłości, wysokie, wąskie kości i bladą skórę. Na podstawie wyników uzyskanych z asthenics formuły powinien potrącić 10%.

Jeśli hypersthenics — silny, big-kości i muskularne — trzeba odwrotnie, aby dodać do otrzymanego rysunku 10%.

Share →