Idealny produkt dla pierwszego karmienia noworodków

Idealny produkt dla pierwszego karmienia noworodków

Najlepsze jedzenie dla noworodka jest mleko z piersi matki uznane, ale wraz z rozwojem dziecka organizm potrzebuje więcej składników odżywczych, więc to jedzenie to nie wystarczy. Pierwszy zwabić dziecko powinno składać się z warzyw i produktów mlecznych dla dzieci, oraz wprowadzenie nowych elementów powinno być stopniowe, aby uniknąć alergii.

Kiedy można wprowadzić stałe pokarmy noworodka?

Na mocy przepisów globalnych dzieci pierwszych pokarmów stałych należy podawać dzieciom w wieku nie wcześniej niż sześć miesięcy, a do tego czasu mleko matki lub odpowiednio dobrana mieszanka całkowicie spełniać wszystkie potrzeby rosnącego organizmu. Jednak niektóre dzieci rozwijają się szybciej niż ich rówieśnicy, więc pewna grupa uzupełniających niemowląt karmienia może być pokazane nieco wcześniej, od 4-5 miesięcy.

Określić ich gotowość do przyjęcia okruchy produktów dla dorosłych może być z następujących powodów:

 • dziecko nauczył się siedzieć, i mogą zawierać małe elementy w rękojeści. Te umiejętności są niezbędne dla niektórych miejsc na krześle, ręce duńskiej i rozwoju silnika pozwolą dziecku zachować własną łyżkę lub widelec;
 • Pipsqueak stanie odmówić nieodpowiednich przedmiotów i zabawek, a tym samym być w stanie sprawdzić, czy jedzenie nie lubił;
 • własne dziecko jest zainteresowany płytą dorosłych i stara się spróbować potrawy z twoich potraw;
 • noworodka, co najmniej się podwoiła swoją wagę i wymaga tam znacznie częściej niż wcześniej;
 • pipsqueak dosłownie wisi na piersi matki, a przerwy między karmieniami zredukowana do 30-40 minut.

Wszystkie te dane oznaczają, że Twoje dziecko jest już możliwe i konieczne do wprowadzenia pokarmów stałych. Ale produkty, i jak bardzo dziecko trzeba było obliczone przez miesiąc, oczywiście, może się nieco różnić od ustalonej normy, ale w ogóle, zalecane wskaźniki powinny być przestrzegane.

Ile powinien mieć noworodka?

Przemieszczenie potrawą jednocześnie zależy od kilku czynników:

 • Po pierwsze, masę dziecka, więcej dzieci, potrzebuje więcej żywności i vice versa;
 • po drugie, stan zdrowia okruchy źle dziecko nie ma dużo zestawu, więc nie warto nevolit;
 • Po trzecie, ilość mleka matki, tym bardziej karmić piersią, tym mniej potrzebuje karmienia, odpowiednio, od wprowadzenia normalnego jedzenia w diecie okruchy, masz możliwość stopniowego zaprzestania karmienia piersią, czyszczenia i znowu jeden żerowania na innych.

Przeciętnie dziecko z sześciu miesięcy do roku, powinny jeść w dniu 1/10 własnym ciężarem. Na przykład, jeśli dziecko waży 7 kg, jego codzienne udział produktów wynosi około 700 gramów. Biorąc pod uwagę, że posiłki są zwykle 4-5, a następnie zachęcić dziecko w czasie, powinna wynosić około 150 gramów produktu.

Jest to jednak tylko ogólne zalecenia, jeśli dziecko je, ilość pokarmów uzupełniających powinny być nieco wyższe, i odwrotnie, gdy dziecko odmawia dodatkowych produktów, nie rób tego, może po prostu nie lubi swoją sugestię jedzenie – spróbuj wymienić strukturę i zwiększyć udział pojedyncze stopniowo.

Pokarmów uzupełniających noworodki

W miarę jak dziecko rośnie i rozwija swoją dietę, a zatem, opracował specjalny harmonogram karmienia przez miesiąc:

 • 5-6 miesięcy – warzywa, zboża, trochę oleju (do owsianki – masła, warzyw, warzyw, oliwy – lub słonecznika);
 • 6-7 miesięcy – ser, chude mięso, kurczaka żółtko jaj, ciastka, soki owocowe;
 • 7-8 miesięcy – chude ryby, produkty mleczne: jogurty, twaróg, zsiadłe mleko;
 • 8-12 miesięcy – chleb, makaron.

Zgodnie z tradycyjnym wzorem pokarmów uzupełniających dla miesięcy, wprowadzenie produktów w diecie dorosłych uruchomień niemowlaka z warzywami. W pierwszych dań próbnych możesz zaoferować swoje dziecko tak puree:

 • squash;
 • marchew;
 • puree z kalafiora;
 • ziemniaki – wprowadza się u zbóż.

Cooka warzywne dla dziecka lepiej się uciekania się do sklepu gotowe posiłki w skrajnych przypadkach, na przykład, na drodze lub na długi spacer. Warzywa powinny być gotowane we wrzątku, a następnie przetrzeć przez sitko lub pokonać z mieszadłem, nie zaleca się do produktów soli i cukru, pozwoli przyzwyczaić dziecko do naturalnego smaku warzyw. Możesz dodać kawałek masła, jeśli dziecko nie jest uczulone na mleko.

Kolejnym krokiem będzie wprowadzenie pokarmów uzupełniających w postaci zbóż. Kruche ciało noworodka doskonale dostrzegają takich zbóż jak:

Wybierz przesianej i nieprzetworzonych zbóż, w dodatku, że mają więcej składników mineralnych i witamin. Kaszy są bardzo proste i łatwe w obsłudze, ale większość z nich zawiera glutenu, nie jest zalecany do stosowania dla dzieci poniżej 10 miesięcy. Możesz użyć gotowych kompozycji w serii „Power dla dziecka”, ale najlepiej od początku uczyć dziecko do naturalnych zwykłych zbóż.

Pierwsze stałe pokarmy powinny być przygotowane bez mleka, niech będzie owsianka na wodzie. Zad mycia, zalać wrzącą wodą i gotować na wolnym ogniu, aż do odparowania cieczy. Następnie posiekać blendera i trochę wypełnić oleju roślinnego, w razie potrzeby umieścić w łaźni wodnej i na parze przez 4-5 minut.

Druga postać wykonania preparatu cereal infant – wytwarza się przez grysu pre-mielenia w młynku do kawy, a następnie w ilości niezbędnej do gotowania produkt w zwykły sposób, a tym samym nie wymagają końcowe zbóż szlifowania.

Miesiąc po udanym wprowadzeniu warzyw i karmienia zbóż, to jest czas do produktów mlecznych. Możesz zaoferować małe smakoszy:

 • ser i twaróg gęsta masa;
 • jogurt;
 • świeżego mleka krowiego (może być stosowany do wytwarzania mleka kaszy).

Obecnie istnieje wiele producentów produktów dla dzieci jako uzupełnienie produktów spożywczych, możesz użyć dowolnej z nich, po prostu uważnie datę ważności. A jeśli chcesz, możesz ugotować twaróg dla dziecka w domu. Trzeba będzie? litr przegotowanej mleka dodać łyżkę tłuszczu śmietaną i pozostawić uzyskanej kompozycji w ciepłym miejscu do zakwaszenia.

Waga kwaśne należy położyć na małym ogniu i doprowadzić do wrzenia, natychmiast wyjąć i ostudzić. Opcjonalnie można uzupełnić Powstały twarogu masa przetarty owoc lub niewielką ilość miodu.

Wprowadzenie mięsa i ryb jest dozwolony od 7-8 miesięcy, aż te produkty powinny być oferowane do dziecka w postaci puree. Należy dokładnie gotować kawałki mięsa i ryb na parze w kąpieli wodnej lub w podwójnej kotła. Stopniowo, dziecko powinno zwabić więcej modyfikacji, wraz z pojawieniem się pierwszych zębów jest już możliwe, aby dać kawałki dziecko warzyw w paski lub kostkę, a mięso i ryby się włamać do cienkich włókien. Od 9 miesięcy do próbują wprowadzić dziecko z makaronu, to lepiej wybrać rogi i makaron wykonane z pszenicy durum, ale gotować je przez długi czas.

W tym wieku dziecko jest w stanie przeżuć na własną rękę, więc nie ma potrzeby, aby szlifować jedzenie. Generalnie, im szybciej przejść od żywności puree do normalnej diety, tym lepiej dla dziecka, oprócz żucia nie tylko rozwijać podstawowe odruchy, ale także wyeliminować ból podczas ząbkowania.

Share →