Imbir, imbir

Imbir, imbir

Przydatne właściwości imbiru. Herbata imbir. Imbir do odchudzania? Przepisy i dania z imbirem.

Przeciwwskazania i stosowanie imbiru. Strzał Fotek

Imbir – aromatyczne przyprawy i roślin leczniczych. Korzeń imbiru ma wiele użytecznych właściwości, a herbata imbir od dawna stosowane w leczeniu przeziębienia. Niektórzy korzystają z imbiru do utraty wagi.

W potraw są dodawane jako root i liści imbiru. Przeczytaj o korzyściach płynących z imbiru, korzeń imbiru w sprawie stosowania i spojrzeć na naszych receptur z imbirem

Ginger: właściwości użytkowe, zastosowanie

Lek imbiru ( Zingiber officinale ) jest w rzeczywistości kłącze (podziemne łodygi) i ma wiele właściwości użytkowe. które zostały potwierdzone przez współczesnych badań. Materiał aktywny gingerol (Gingerol, -gingerol). zawiera świeże imbiru (Włącza się zingeron po ugotowaniu i shogaols suszonego imbiru), które daje imbir ostrym smaku, ma przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, przeciwutleniające i przeciwbólowe .

Herbata z imbiru (herbata imbir) – Tradycyjny sposób złagodzić objawy przeziębienia wirusa: kaszel, katar, ból gardła i bóle głowy. Przeczytaj więcej o przygotowanie herbaty, imbir zimno w naszym specjalnym artykule.

Wiele ostatnich badań na zwierzętach potwierdza się imbir spowalnia lub nawet zatrzymuje wzrost guzów w przypadku niektórych rodzajów raka, a także ma pozytywny wpływ na reumatoidalne zapalenie stawów. Efekt imbir na tej samej choroby u ludzi jako potwierdzone aż jako badanie jest kontynuowane.

Uważa się, że imbir mogą być użyteczne do obniżania "zły" cholesterol, a nawet w leczeniu chorób serca. Jednak roślina jest jeszcze wiele badań medycznych przed naukowcami może jednoznaczne wnioski.

Ginger dla kobiet

Niektóre nowoczesne badania potwierdzają, że imbiru ułatwia zawroty głowy i mdłości na początku ciąży. Dalsze badania w celu ustalenia, czy imbir pomóc w chorobie lokomocyjnej, a także dla ułatwienia uczucie nudności i zawrotów głowy w innych sytuacjach.

Imbir do odchudzania

W medycynie ludowej (w szczególności w Azji Południowo-Wschodniej i Afryki) imbir anciently przypisany zestaw właściwości użytkowe. w takim stopniu, że w niektórych regionach imbiru postrzegana jako panaceum. Na podobny wygląd, wydaje mi się, powinny być traktowane z ostrożnością. Nie występują w naturze substancji "leczy wszystko"Może być dowolny korzystny efekt w jednej sytuacji i szkodliwe w innym.

Imbir do odchudzania – popularnych aplikacji nietradycyjne uzdrowiciele, zarówno w Rosji i na Zachodzie. Przygotowując ten artykuł, przeglądałem wiele źródeł anglojęzycznych z aktualnych badań Przydatne właściwości imbiru. ale nie natknąć się tylko jednego, że nie jest tak potwierdzona, ale nawet Badanie miało na celu Korzystanie z imbiru do utraty wagi. To samo odnosi się do innej popularnej aplikacji "Uzdrowiciele": imbiru zwiększa potencję mężczyzn i zwiększa pożądanie seksualne u kobiet.

Radzę pomyśleć dwa razy przed wydaniem pieniędzy na ludzi, którzy tworzą takie oświadczenia w żaden sposób potwierdzone.

Ginger: przeciwwskazania

Ogólnie rzecz biorąc imbir nieszkodliwe mało, ale ma Właściwości. które mogą doprowadzić kogoś szkoda. Nadmierny Zastosowanie imbiru można spowodować zgaga i inne nieprzyjemne objawy żołądkowo-jelitowego. Imbir ma cienką krwi Właściwości. należy stosować z ostrożnością dla ludzi, którzy mają skłonność do krwawień lub przygotowanie do zabiegu.

Imbir ma wpływ żółciopędny, należy rozważyć, w kamicy żółciowej.

Niektórzy ludzie cierpią nietolerancję prywatnego imbir. co przejawia się zaczerwienienia i podrażnienia skóry.

Ginger: recepty z imbirem

Świeże lub suszone imbiru – Popularna przyprawa w wschodniej przepisy kulinarne warzywa, mięso i kurczaka. Startego imbiru tradycyjnie dodawane do potraw w języku chińskim (Stir smażenia) w woku. Świeży imbir trzeba utrzeć i dodać do naczynia w procesie gotowania. Marynowany imbir – Nieodzownym składnikiem kuchni japońskiej, niezbędne do sushi, sashimi i innych pysznych potraw z ryb i ryżu.

Młoda świeżego liści i łodyg imbiru jako dodatek do sałatek.

W Europie imbir stały się znane od dawna ze względu na dobrą transportowania i utrzymanie jakości kłącza. Imbir stali się pierwszymi azjatyckie przyprawy, które doprowadziły w starożytnym Rzymie i Grecji, wschodnich kupców. Imbir dość powszechne w tradycyjnej Europejskiej Boże Narodzenie pieczenia ( piernik, ciasto imbir, pierniki, kandyzowane imbir et al.). Imbir dodano i słynny amerykański słodkie ciasto z dyni. które wytwarza się na jesieni, a także red berry sosu do mięsa i drobiu.

Spróbuj również szybkie zacięcie rabarbar z imbirem.

Imbiru w proszku (mielone suszone imbiru) nie mogą być porównywane z świeży imbir intensywność i jasność smak i zapach, ale bardzo korzystne ze względu na brak świeże.

Dzięki ściągające i ocieplenie Właściwości, imbir często dodawane do czarnej herbaty i ziół opłat herbaty na zimne pory roku.

Z mięsiste i soczyste imbiru usunięte olejek. Olejek imbirowy stosowany w przemyśle spożywczym i perfumeryjnym. Na przykład, olejek imbirowy popularne w Europie przyprawione piwo imbirowe i piwo imbirowe.

Materiał i zdjęcia. Oksana Jeter, CountrysideLiving.net

Przyprawy i warzywa

Share →