Immortelle (użyteczne właściwości, zastosowanie, przeciwwskazania)

Immortelle (użyteczne właściwości, zastosowanie, przeciwwskazania)

Ta mało wymagająca roślina jest najczęściej znaleźć w polanach i piaszczystych brzegach rzek. Kocanki można znaleźć na niskie wyprostowany wynika z białawymi krawędziami, liniowych i wskazał na górze liści cytryny i małych żółtych kwiatów, które tworzy kulistą kosz. Żniwa piaszczysta nieśmiertelnika Zaleca się na początku kwitnienia. Przed kwiatostany kosze pełni rozwinąć, kwiaty Helichrysum zebrano i wysuszono w cieniu, z cienką warstwą tkanki.

Właściwości lecznicze tej rośliny są dobrze zbadane, dlatego stosowany jest w tradycyjnej i ludowej medycynie.

Przydatne właściwości i zakres nieśmiertelnika

Tradycyjna medycyna wykorzystuje w pełni właściwości użytkowe Helichrysum. czyni z niej pewną liczbę leków. W szczególności taka instalacja ma działanie moczopędne i dlatego jest używana w leczeniu kamicy moczowej i pęcherza moczowego chorób.

Ponadto, trawa charakteryzuje się wyraźnym wiecznego choleretic efekt, dzięki czemu może być zalecany do stosowania w przewlekłym zapaleniu pęcherzyka żółciowego. Do leczenia tej choroby, stosując lek o nazwie Flamin, który jest oparty na ekstrakcie z kwiatów immortelle.

Tradycyjna medycyna czyni również szerokie zastosowanie korzystnych właściwości Helichrysum, który jest używany w różnych formach: nalewki, odwary i napary. Kwiaty tej rośliny są głównym składnikiem moczopędne i żółciopędną herbat włączone herbal zalecane do stosowania w leczeniu nieżytu żołądka. choroby pęcherza i nerek. Są to związki, które mają stearynowy mają dezynfekujący i działanie przeciwzapalne, a tym samym promowanie leczniczych herbat objawy zapalenia błony śluzowej żołądka i choroby wrzodowej, a także mieć korzystny wpływ na stan dróg żółciowych i moczowodów.

Znany również ich krzepnięcia nieruchomości.

Odwar z kwiatów nieśmiertelnika zawiera naturalny antybiotyk, arenarin który posiada aktywną antybakteryjne. Dlatego też w medycynie ludowej wywary z tej rośliny jest również stosowany jako środek dezynfekujący. Co więcej, ekstrakty Kocanki są bardzo skuteczne, gdy stosuje się w leczeniu zaburzeń skórnych, wodogłowie, krwawienia poporodowego, i wiele innych chorób reumatycznych.

Przeciwwskazania do stosowania nieśmiertelnika

Wśród tylko powierzchownie zna zasad tradycyjnej medycyny i ziół, istnieje błędne przekonanie, że korzystanie z wywary leczniczych i napary nie ma przeciwwskazań. W rzeczywistości, wszystkie leki na bazie naturalnych surowców mają własne szczególne zastosowanie i nie mają mniej intensywny wpływ na organizm niż leki.

Ten w pełni prawdziwe w odniesieniu do takich roślin leczniczych jak piaszczystej nieśmiertelnika. Dzięki wysokiej wydajności i oczywistych korzyści, Kocanki ma pewne przeciwwskazania. Oto najważniejsze z nich:

1. Indywidualna nietolerancja. Czynnik ten należy uwzględnić przy podejmowaniu jakichkolwiek narkotyków jak każdego progu organizmu do jednego lub innych substancji w swoim składzie.

2. Nadciśnienie tętnicze. Wywary i napary Helichrysum mają zdolność do wzrostu ciśnienia krwi, więc nie zaleca się do stosowania dla osób z objawami nadciśnienia.

3. Długie używać Helichrysum. Od trawa ma toksyczny, czas trwania zabiegu nie powinno przekraczać 3 miesięcy.

Podobne środki folk:

Share →