Infekcje bakteryjne i wirusowe - i leczenie objawów

Infekcje bakteryjne i wirusowe – i leczenie objawów

Zakażenie – jest wprowadzenie mikroorganizmów chorobotwórczych w tkance gospodarza, proliferacji i odpowiedź tkanki na te mikroorganizmy i toksyny, które produkują. Zakażenie powoduje mikroorganizmów, takich jak wirusy, priony, bakterie i wiroidów dużych organizmów takich jak grzyby i makroorganizmów.

Ciąg dalszy poniżej

Wirusowe i seks zakażenie kobiety – objawy i leczenie

. leczyć się w domu lub wziąć leki bez recepty. Zazwyczaj leczenie jest pierwszy przypadek zakażenia drożdżami zakażenie powinien być traktowany przez lekarza. Jeśli zakażenie pojawiły się nagle, nie masz wątpliwości, że drożdże zakażenie. możliwe jest niezależnie poddawane obróbce OTC.

Korpus zwalcza zakażenia układu odpornościowego. Ssaki mają wrodzoną odpowiedź immunologiczną na infekcje, w tym stany zapalne, a następnie z odpowiedzią adaptacyjną. Zakażenie może również poradzić sobie z narkotykami.

Gałęzią medycyny czynienia z chorobami wywołanymi przez patogeny zakaźne, zwany “choroby zakaźne”,

Infekcje Klasyfikacja

Choroby zakaźne i ich objawy i semiotyka są klasyfikowane stosownie do rodzaju patogenu.

Gdy aktywne zakażenie nie wykazuje żadnych zauważalnych objawów, jak w klinicznie znaczący ( apparantnoy ) Zakażenia takie zakażenie zwane Zakażenie subklinicheskoyinapparantnoylatentnoy

Zakażenia występujący szybko sprawdził ostry infekcje. Zakaźna proces trwa długo nazywa się przewlekłe zakażenie.

Pierwotne i wtórne zakażenia

Podstawowy i wtórne zakażenia może odnosić się do różnych chorób lub jedną z chorób na różnych etapach rozwoju, a w ostrych infekcji wirusem herpes. W drugim przypadku, termin ten jest stosowany ostrej infekcji. zarówno w ostrej fazie infekcji HIV.

Utajone zakażenie

Utajone zakażenie – jest zakażenie utajone, co przejawia objawy wtórne. Dr Fran Dzhiampetro odkrył ten rodzaj infekcji, a wprowadził pojęcie “utajone zakażenie” Na koniec 1930 roku.

Metody diagnostyki zakażenia

Niektóre z objawów choroby są uważane za bardziej typowe i nazywa patognomicheskimi, ale objawy te są rzadkie. Jeśli podejrzewasz infekcję, zwykle sprawiają Rośliny kultury krwi, moczu i plwociny, w niektórych przypadkach, zrobić zdjęcie rentgenowskie klatki piersiowej i analizy kału. Analiza płynu mózgowo-rdzeniowego, wytwarzanego w podejrzeniem choroby mózgu.

Objawy takie jak sinica, przyspieszony oddech, słabej perfuzji obwodowej i wybroczynowe wysypka u dzieci zwiększa ryzyko poważnych infekcji przez więcej niż 5 razy. Inne czynniki, które mogą pomóc w identyfikacji choroby obejmują postawy rodzicielskie, Profesjonalny wygląd doktora i temperatura jest powyżej 40 °C.

Oznaki i objawy

Objawy zależą od zakażenia chorobowego. Poszczególne objawy wpływają na całe ciało, takie jak uczucie osłabienia, utraty apetytu i utrata masy ciała, gorączka, uderzenia gorąca, nocne dreszcze, lub ból. Inne objawy to część zdjęcie ciała, takie jak wysypka, kaszel lub katar.

Infekcje bakteryjne i wirusowe

Objawów infekcji bakteryjnych i wirusowych podobnych, więc diagnozy trudno jest określić typ zakażenia. Ważne jest, aby określić rodzaj infekcji, jak infekcje wirusowe nie są leczone antybiotykami.

Cechy porównawcze zakażeń wirusowych i bakteryjnych

Share →