Instrukcja Viferon, stosowanie świec. Viferon dla dzieci

Instrukcja Viferon, stosowanie świec. Viferon dla dzieci

Viferon – rekombinowanym ludzkim α – 2b interferon, ma wyraźny przeciwwirusowe, jak również antyproliferacyjne i bez wątpienia, immunomodulujące właściwości. Przeciwbakteryjną aktywność interferonu z uwagi na jej działanie immunomodulacyjne właściwości, takie jak zwiększona aktywność limfocytów cytotoksycznych i fagocytarnej aktywności makrofagów. Kwas askorbinowy, α – Octan tokoferolu jako przychodzące substancji pomocniczych w postaci dawki zwiększa szczególne aktywność przeciwwirusową interferon, zwiększając jej działanie immunomodulacyjne. To sprawia, że ​​możliwe jest poprawienie wydajności organizmu własną odpowiedź immunologiczną na wpływ czynników chorobotwórczych drobnoustrojów.

W przypadku leku Viferon zwykle wykazują podwyższony poziom immunoglobuliny wydzielniczej klasy normalizacja się poziom immunoglobuliny E. W wymienionych funkcji prac konserwatorskich endogennego systemu interferonem.

Membranie stabilizującej, przeciwzapalne i regenerację funkcji Viferon dzięki obecności w jego składzie wysoce przeciwutleniaczy takich jak kwas askorbinowy, α – octan tokoferolu. Działania niepożądane, które występują podczas pozajelitowego preparatów interferonu są nieobecne podczas korzystania Viferon. Jak wspomniano, wytwarzanie przeciwciał neutralizujących aktywność przeciwwirusową interferonu. Korzystanie Viferon, może znacznie zmniejszyć dawki leków hormonalnych i przeciwbakteryjnych. Tylko klinicznie ustalone zmniejszać toksyczne skutki wyżej wymienionych terapii. Fosfolipidy zawarte w kakao masło, eliminuje produkcję syntetycznych emulgatorów charakterze toksycznym.

Dostępne w maśle kakaowym kwasów tłuszczowych, co znacznie ułatwia wprowadzenie leku.

Rodzaje Viferon:

1. Viferon żel – nieprzezroczyste, jednorodna, galaretowata masa szaro-biały odcień.

2. Viferon maści – lepki, jednorodna, z zapachem lanolina, żółtym lub żółto-białym.

3. Viferon świece (czopki) – w kształcie kuli, spójność jednorodne, biało-żółty odcień. Na niejednorodność cięcia i tym samym lejku.

  

Żel: Stosowany w leczeniu i profilaktyce dzieci z bliznowaciejącymi retsediviruyuschee laringotraheobronhita i tak często przenoszone ARI

Maść: Wirus opryszczki lub inne uszkodzenia skóry są zlokalizowane w różnych miejscach, a także błon śluzowych.

Czopki (świeczka): Stosowane w ramach terapii skojarzonej z:

  Diagnoza różnych zakaźnych i zapalnych chorób u dzieci, w tym noworodków i przedwczesne: SARS, grypy; zapalenie płuc, wirusowe, bakteryjne lub Zakażenie chlamydiami; bakteryjne lub wirusowe zapalenie opon mózgowych; posocznica; różne infekcje wewnątrzmaciczne (chlamydia, opryszczka, kandydoza, mykoplazmozy, cytomegalii i infekcji enterowirusa)

  Przewlekłe wirusowe zapalenie wątroby typu B, C, D u dorosłych i dzieci w połączeniu z plazmaferezy; przewlekłe wirusowe zapalenie wątroby, marskość wątroby towarzyszą.

  Dostępność w ciąży infekcje układu moczowo-płciowego (zakażenia wirusem cytomegalii, chlamydia, zakażenie wirusem brodawczaka ludzkiego, drożdżycy, rzęsistkowicy, bakteryjnego zakażenia pochwy, i inne.), Zakażenia opryszczkowe zapalenie błon śluzowych i skóry.

  ARI ARI i grypy komplikuje bakteryjnego zakażenia u dorosłych

Efekty uboczne:

Żel: Nadwrażliwości na lek, wyrażone w postaci reakcji alergicznych.

Maść: Poszczególne składniki nadwrażliwości leku wyrażona w postaci reakcji alergicznych.

Czopki: Nadwrażliwość na lek.

Ciąża i laktacja:

Żel: Przy podawaniu miejscowym, oznaczony niską układową absorpcję interferonem lek praktycznie nie jest absorbowana z zmiany. Więc może używać Viferon piersi i brodawki wyjątkiem, ponieważ w postaci leku, zatrzymując cienką warstwę.

Maść: Przy podawaniu miejscowym, oznaczony niską układową absorpcję interferonem lek praktycznie nie jest absorbowana z zmiany. Więc może używać Viferon piersi i brodawki wyjątkiem, ponieważ w postaci leku, zatrzymując cienką warstwę.

Czopki: Viferon stosowane w postaci dawkowania, zaczynając od 14 tygodnia ciąży. W okresie laktacji, nie ma ograniczeń w stosowaniu.

Każda z postaci dawkowania Viferon również kompatybilne z lekami, które stosowane są w złożonej terapii przeciwwirusowej jak i wspomagającego przyrodzie. Że antybiotyki i chemioterapii.

Dawkowanie i sposób podawania:

Żel: Stosowane miejscowo.

  Jako środek zapobiegawczy z ostrych i nawracających zakażeń układu oddechowego dzieci bliznowaciejącymi traheobronhite. Tonsil wacika traktowano trzy razy dziennie przez okres trzech miesięcy, dwa lata. Do celów terapeutycznych stosowanych do 5 razy / dzień dla fazy ostrej i dalej do trzech razy dziennie przez okres trzech tygodni.

  Przewlekłe nawracające zakażenia wirusem opryszczki u dorosłych.

  Leczenie różnych lokalizacji zaczyna to możliwie jak najszybciej od chwili nawrotu. Najlepsze jest to okres pierwszych prekursorów. Zalecane stosowanie leku do zmiany 4-7 razy dziennie, zabieg powtórzyć 3-5 dni.

  Liczba powtórzeń pól w razie potrzeby. 

Można używać w stosunku do innych leków. W wyniku stosowania żelu na skórze tworzy się cienka folię ochronną. Na żądanie pacjenta po podaniu leku można wykonać na nim lub skórki i ponownie traktuje skórę.

Przed nałożeniem żelu zaleca się suszenie zmiany.

Maść: Lokalnych i zewnętrznych.

  Zaleca się nałożyć cienką warstwę na tym terenie trzech do czterech razy na dobę, a następnie delikatnie wcierać. Czas trwania leczenia zależy od stopnia uszkodzenia i wynosi około 1 tygodnia. Największy efekt uzyskuje się na początku leczenia w czasie początkowych przejawów oznak uszkodzenia (swędzenie, pieczenie), błon śluzowych i skóry. W powołaniu nawracającej opryszczki leczenie, najlepszy jest okres prodromalny.

Czopki: Doodbytniczo.

  Do leczenia różnych chorób zakaźnych u wcześniaków (wiek ciążowy większa niż 34 tygodni) i niemowląt. Zastosuj Viferon świece 150000 jm. Kurs składa się z jednej czopek dwa razy dziennie, w regularnych odstępach czasu przez 5 dni.

Dzieci wcześniaki, których wiek ciążowy mniej niż 34 tygodni. Viferon 150000 jm Kurs składa się z jednej czopek trzy razy dziennie, czas trwania – 5 dni.

Liczba kursów zalecanych w infekcyjnych i zapalnych procesów w dzieci, w tym noworodków i przedwczesne:

Grypa, SARS, zapalenie płuc, menengity, zakażenie enterowirusa potrzebują 1-2 kursy

Zakażenie wirusem opryszczki musi być 2 kursy

Sepsa, zakażenie wirusem cytomegalii, mykoplazmozy, kandydoza potrzebują 2-3 kursów.

Przerwa pomiędzy kursami powinno być pięciu dni.

  Połączone leczenie przewlekłego wirusowego zapalenia wątroby typu B, C, D, E u dzieci i dorosłych.

Viferon dla dzieci:

Lekarze przepisujący lek w następujących dawkach terapeutycznych: w wieku

  6 miesięcy życia. – Od 300 do 000 IU 500.000 IU dziennie; Od 6 miesięcy do 1 roku – 500.000 IU dziennie; Od 1 do 7 lat – 3.000.000 IU dziennie; Starsze niż 7 lat – 5.000.000 IU dziennie.

Dla każdego pacjenta, przeprowadzone indywidualne obliczania dawki terapeutycznej. Dawka dobowa jest podawana w dwóch dawkach, w regularnych odstępach czasu, w pierwszych dziesięciu dniach na dobę; a następnie trzy razy w tygodniu przez okres od sześciu do dwunastu miesięcy.

Dzieci z przewlekłą aktywności wirusa zapalenia wątroby typu C i przy wyraźnym stopniu przez obecność marskości. Stosowanie Viferon podawany przez 13-14 dni przed hemosorption plazmaferezy lub terapeutycznej dawki jednego czopek dwa razy dziennie. Dzieci do lat 7 150000 jm dawki, a ponad 7 lat 500 tysięcy dawek jm.

Viferon dla dorosłych:

Przypisać Viferon 3000000 iU 1 czopki dwa razy dziennie przez dziesięć dni na dobę, a następnie trzy razy w tygodniu przez okres od sześciu do dwunastu miesięcy, w zależności od stopnia nasilenia choroby.

W leczeniu ciężarnych z obecności moczowo-płciowych, zakażenia chlamydią: ureaplasmosis, zakażenia wirusem cytomegalii, Wirus brodawczaka ludzkiego, nawracające kandydozy pochwy, mykoplazmoza, nawracające zakażenia lub podstawowej opryszczkowe.

Dorosłych z wszystkich tych szkodników, opryszczkowe wyjątkiem przepisać Viferon 1 czopki 500000 IU dwa razy na dobę przez pięć do dziesięciu dni, w zależności od stopnia nasilenia choroby. Na zalecenie lekarza, leczenie można powtórzyć.

Gdy zakażenie wirusem opryszczki pokazuje Viferon 1 czopek 1.000.000 jm dwa razy dziennie przez 10 dni. Podczas leczenia zakażenia nawracające rozpoczyna się w okresie prodromalnej lub pierwszych objawów nawrotu. Kobiety w ciąży z układu moczowo-płciowego i zakażenia opryszczką, począwszy od 14 tygodnia, czyli w drugim trymestrze wyznaczyć Viferon 500.000 IU 1 czopki dwa razy dziennie przez 10 dni.

Kurs odbywa się co czwarty tydzień zapobiegawczych.

W leczeniu SARS, ostre infekcje układu oddechowego i grypy wyznacza Viferon 500 00 MOD 1 czopki dwa razy dziennie w regularnych odstępach 6-10 dni.

Lek jest zwolniony z aptekach bez recepty. Okres ważności 2 lata. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze od 2 do 8 stopni.

Analogi interferonem:

Analogowe interferonem jest Interal – AP

Na Viferon:

Share →