Jagody, borówki. Receptury

Jagody, borówki. Receptury

Jagody są częstym gościem Priozerske lasy. Jagody bardzo blisko spokrewniony z jagodami. Owoce borówki mniej słodkie i gęste i owoce przewyższyć wielkość owoców swego krewnego, o dwa razy. Czasem smak buddto daje igieł.

Owoce mają miąższ lekko zielonkawa ciecz koloru.

Dzika jagoda ma bardzo szeroki geografii, bezpretensjonalny do warunków środowiskowych i mogą rosnąć w znacznej wysokości, do 3 tysięcy metrów nad poziomem morza. Równie dobrze rośnie w tundrze, na obszarach górskich, centralnej Rosji i na obszarach podmokłych. W lesie, można poruszać się w błocie – zwykle rośnie w pobliżu.

Ci, którzy potrzebują tego berry Polecam, patrząc w kierunku Karelii, a nawet regionu Murmańska. W zasadzie Apatity 15 godzin możliwe jest do jazdy w Kandalaksha jeszcze bliżej, nie diem apartamenty

Dzikie jagody, ale jego tytuł główny ma kilka więcej, ludzi. Wśród najbardziej popularnych są: pijany gonobobel jagody, Durnihi, Sinica. I tu nie jest w jagody i brudu, które często rosną w pobliżu borówki. Jej liście i gałęzie zawierają olej, których efektem może powodować zawroty głowy, a nawet omdlenia.

Ale pomimo tak niebezpiecznej okolicy, dzikie jagody tak wiele właściwości leczniczych, które sprawia, że ​​ten Berry jest bardzo cenne i kochane.

Share →